V Lendavi zavračajo očitke za pomotoma posekane lipe

| v Lokalno

Občina Lendava zavrača očitke za posekane lipe ob potoku Ledava, ker »tega nismo ne naročili, ne pričakovali«.

Pred kratkim smo poročali o posekanem drevoredu 53 mladih lip na nasipu ob Ledavi v naselju Trimlini. Očitki so tedaj leteli na ARSO in Občino Lendava, ki slednje zavračajo, »ker tega nismo ne naročili, niti pričakovali«. Po njihovih besedah občina kontinuirano izvaja načrt zasajevanja dreves, tako da v povprečju letno zasadi več kot 100 sadik.

Na občinske stroške zasajenih 80 dreves

»V primeru Trimlinov smo lastnico zemljišča ARSO – Oddelek porečja reke Mure, Murska Sobota, zaprosili za odstranitev topol, ki so bile nevarne za mimoidoče. Ob odstranitvi 16 topol je na občinske stroške zasajen drevored z 80 drevesi,« so sporočili iz občine, kjer obtožbe na račun odstranitve lip zavračajo.

Drevo je poleg zasaditve potrebno vzdrževati

V svojem pojasnilu so navedli, da so na območju Trimlinov v zadnjih letih zasadili lipov drevored od Industrijske cone do Trimlinov in od Term Lendava do Trimlinov in dodali, da omenjene drevorede tudi vzdržujejo in pravijo, da ni dovolj drevo posaditi, potrebno ga je tudi vzdrževati, da lahko služi svojemu namenu. Po njhovih besedah gre v Trimlinih za nezadovoljstvo posameznikov in ne za stališče zbora krajanov.

Preberite še: V Lendavi po pomoti posekali 53 lip?

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi