Včeraj so na lendavski lokaciji farmacevtske družbe Lek, članice skupine Sandoz, v prisotnosti Simonette Sommaruga, predsednice Švicarske konfederacije, in Mira Cerarja, predsednika Vlade Republike Slovenije, slavnostno odprli novi, najsodobnejši pakirni center. Pakirni center Lendava je eden od dveh strateških Sandozovih pakirnih centrov in bo skladno s strategijo dinamično rasel tudi naprej.

Odprt najsodobnejši pakirni center

Pakirni center Lendava je namenjen oskrbovanju več kot 60 evropskih in svetovnih trgov z zdravili iz Sandozovih tovarn po vsem svetu. Obratuje od leta 2009, z izgradnjo novega, najsodobnejšega in popolnoma avtomatiziranega visokoregalnega skladišča, nizkoregalnega skladišča in logističnega mosta, ki povezuje skladiščni del s proizvodno stavbo, ter s širitvijo pakirnih proizvodnih zmogljivosti pa se njegova zmogljivost zelo povečuje.

»Zaradi povečanja potreb po pakiranju zdravil ter odličnega in zanesljivega dela naših zaposlenih se je Novartis odločil za novo naložbo v Lendavi, ki je največja posamična Novartisova naložba v Sloveniji doslej. V izgradnjo novega pakirnega centra smo namreč vložili več kot 24 milijonov evrov. Skupno je Novartis v Pakirni center Lendava vložil že več kot 55 milijonov evrov, v celotno lendavsko lokacijo pa že več kot 110 milijonov evrov,« je ob odprtju razložil Vojmir Urlep, predsednik uprave Leka, člana skupine Sandoz.

Cerar: "Naložba močan potencial nadaljnjega razvoja za širšo pomursko regijo"

Predsednik Vlade Republike Slovenije Miro Cerar je izpostavil, da je otvoritev novega pakirnega centra potrditev dosedanjega uspešnega dela, kakovosti in učinkovitosti družbe Lek ter vseh njenih zaposlenih. Za Lendavo, širšo pomursko regijo ter Slovenijo pa naložba predstavlja močan potencial nadaljnjega razvoja, nova delovna mesta ter pomemben dokaz, da je Slovenija privlačna lokacija za tuje naložbe.

Obseg proizvodnje in število sodelavcev rasteta

Obseg proizvodnje v Pakirnem centru Lendava od njegovega odprtja v letu 2009 stalno raste. Medletna rast v povprečju presega 35 odstotkov. Od začetka obratovanja do danes so tako skupno odpremili več kot 280 milijonov pakiranj zdravil na več kot 60 trgov po svetu. Skladno z večanjem obsega proizvodnje raste tudi število sodelavcev – ob začetku obratovanja leta 2009 je v Pakirnem centru Lendava delalo 35 sodelavcev, danes jih je že več kot 250.

Načrtovanje in izvedba novega objekta sta plod domačega znanja

Novi logistični sistem so začeli graditi septembra 2014 in končali v rekordnih 11 mesecih, v avgustu 2015. Objekt v dolžino meri 113 metrov, v širino 41 metrov, visok je 31 metrov. Logistični most je dolg 65 metrov. V visokoregalnem skladišču je 11.300 paletnih mest. Idejna zasnova skladišča in projekti za izgradnjo so bili v celoti narejeni v Sloveniji, z domačim znanjem. Za samo gradnjo so imeli šest glavnih izvajalcev, ti pa so imeli še 18 podizvajalskih podjetij. Skupaj je pri izvedbi sodelovalo približno 210 delavcev.

Dobavitelji opreme so vsi iz Slovenije, razen izdelovalca treh visokoregalnih dvigal, švicarskega podjetja Swisslog.

Komentarji (2)

polanicov decko (ni preverjeno)
Gost (ni preverjeno)

Plače naj raje zdignejo v Leku!!!

Starejše novice