Umaknil se je še zadnji potencialni vlagatelj v Muro

| v Lokalno

Sod: "Aktivnosti naj prevzame uprava Mure". Podlesnik bo najprej spregovoril Murašem

Upravni odbor Slovenske odškodninske družbe (Sod) se je na današnji seji, ki je trajala skoraj pet ur, seznanil z dosedanjimi aktivnostmi, povezanimi z reševanjem problematike družbe Mura. Podobno kot vodstvo tudi upravni odbor Soda meni, da nihče od zainteresiranih investitorjev ni predložil programa ohranitve zdravih jeder Mure, ki bi ga družba ekonomsko lahko upravičeno podprla in bi bil finančno ter pravno vzdržen.

Odstopil še zadnji potencialni vlagatelj

Ponudbo za reševanje Mure je danes umaknil tudi zadnji potencialni vlagatelj, ki je ocenil, da so finančna in pravna tveganja za vstop v družbo prevelika, je po končani seji sporočil predsednik upravnega odbora Soda Uroš Rotnik. Zadnji v igri za vstop v Muro naj bi bil konzorcij slovenskega in tujega podjetja, pri katerem naj bi sodelovala tudi oblikovalska družba Oktober. "Trenutno morajo biti aktivnosti storjene s strani uprave Mure. Delno so jih danes predstavili, delno pa jih bodo verjetno še predstavili preko organov Mure," je še povedal Rotnik in dodal, da bo Sod Muri tudi v prihodnje stal ob strani.

Podlesnik utrujen in optimističen

S seje je predčasno odšel Murin prokurist Zdenko Podlesnik, ki pa ni želel komentirati o čem konkretno je tekla beseda. Podlesnik je povedal, da bo to pojasnil izključno zaposlenim Mure. Novinarjem je dejal še, "da je sicer že utrujen, da pa glede reševanja Mure kljub vsemu ostaja optimističen".

Za zadnji načrt potrebnih manj sredstev in ljudi

Spomnimo, da Podlesnikov načrt, ki ga je prvič predstavil že julija, predvideva ustanovitev dveh novih družb, Proizvodnja d.o.o. in Trženje d.o.o. Stara Mura bi po tem načrtu šla v prisilno poravnavo. Direktor Soda Tomaž Kuntarič je po seji povedal, da zadnji Podlesnikov predlog predvideva ohranitev okoli 300 delovnih mest manj kot predhodni predlogi. Prvoten načrt je predvideval, da bo v Novi Muri prostora za 1415 Murašev. Zdaj so nižja tudi ocenjena sredstva, ki naj bi bila potrebna za izvedbo Podlesnikove zamisli. Če je bil v prejšnjih predlogih v igri znesek 11 milijonov evrov, naj bi bilo zdaj za rešitev soboškega tekstica potrebnih 6,5 milijona evrov.

Preberite še:

V septembru bo Mura zmanjšala obseg proizvodnje

Komentarji

qbase.

nalijte delavcem že enkrat čistega vina...

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi