Trg kulture postal Evropska vas v malem

| v Lokalno

Na Trgu kulture v Murski Soboti je v sklopu programa Evropska vas potekala predstavitev 27 evropskih držav, v kateri so sodelovali učenci 35 osnovnih šol.

Evropska vas je projekt, ki ga je tudi letos v Murski Soboti za pomursko regijo koordinirala Osnovna šola II in poteka v okrilju Šole za ravnatelje in Ministrstva za šolstvo in šport. Države članice Evropske Unije (EU) je predstavljalo 35 osnovnih šol, sodeloval pa je tudi zavod PIP. Na prereditvi so učenci pokazali vse, kar je nastalo skozi šolsko leto pri pouku in drugih dejavnostih. Tako je na stojnicah vsaka šola predstavila izbrano državo Evropske unije in njihove značilne izdelke.

Spoznavanje držav članic Evropske Unije

Namen prireditve je spoznati članice EU, seznaniti se z njihovo kulturo, kulinariko, običaji, navadami, glasbo, nošo, posebnostmi, spoznati njihove zastave, grbe in proučevati njihov način življenja, predstaviti misli in ideje o kulturnih problemih, ki jih vidijo mladi v Evropi in Sloveniji, spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v EU ter hkrati zavedanje lastne kulturne identitete.

Leto 2013 je leto državljanskih pravic

Zavod PIP je obiskovalcem ponujal brezplačne publikacije in promocijski material na temo EU, posebno pozornost pa bodo namenili informiranju lokalnega prebivalstva o evropskem letu državljanov. Leto 2013 je namreč posvečeno državljanom Evropske unije in njihovim pravicam, kajti mineva 20 let od začetka veljavnosti Maastrichtske pogodbe na podlagi katere se državljanstvo EU priznava vsem državljanov držav članic EU. Tudi letos je bila obiskovalcem na voljo tako imenovana mnenjska tabla na katero so lahko zapisovali svoja mnenja o prihodnosti EU.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi