PREGLED VIKENDA: Vsepomursko merjenje moči

| v Lokalno

Vikend je zaznamovala tekmovalnost in dokazovanje. Številni Pomurci so se namreč pomerili v moči – eni z jeklenimi konjički, drugi spet v vlečenju vrvi in številnih drugih »močnih« kategorijah.

Vikend je bil vroč in prepoten. Številni Pomurci so se namreč pomerili v moči. Eni v hrumenju jeklenih konjičkov, drugi spet v vlečenju vrvi. Vikend je postregel s številnimi prireditvami, med katerimi so bile vaške igre, ki so jih seveda obvezno spremljale veselice, nekatere s kulinaričnim pridihom. Ob eksotičnih plesalkah, rock glasbi in »razkazovanjem« konjskih moči publiki s hrumenjem svojih jeklenih konjičkov, pa je bilo vroče tudi motoristom.

Kje so se udarili in pomerili, si oglejte v pregledu dogodkov, ki smo ga pripravili za vas.

 

Mina Toplak: Gospodična s kvačko

Na poti kreativnosti je z željo po izstopanju iz množice srečala žičko in pradedkovo kvačko, s pomočjo katere so nastali kosi unikatnega kvačkanega nakita. Tem skupno streho nad glavo nudi znamka Design of Mine.

 

Soboško poletje: Energični Argentinci poskrbeli za odlično vzdušje

V sklopu festivala Soboško poletje je včeraj na Trgu kulture nastoplila skupina Capitan Tifus.

 

Otroci z Metuljčkom Cekinčkom spoznavali življenje na travniku

Na Trgu kulture je Metuljček Cekinček najmlajšim pokazal kakšno je življenje na travniku in koga vse lahko ob sprehodu srečajo.

 

Mikkovo bolšje poletje v školjki

Mikk je postregel z že tradicionalnim bolšjakom, ki je minil v znamenju poletja v školjki, kar je tudi tema primerna letnemu času.

 

V galeriji čas za kreativne otroške delavnice

V Galeriji Murska Sobota so pripravili otroške poletne delavnice, kjer so najmlajši po navdihu gledališke predstave Metuljček Cekinček, ustvarjali pisane metuljčke.

 

Panoramska vožnja končana, sledi zaključek srečanja

Srečanje motoristov ob lepem sončnem vremenu pri Kantini v Srednji Bistrici je pritegnilo preko 200 motoristov.

 

Poletni popek v Radgoni v znamenju grafitov, filma in koncerta

Dvodnevni festival, ki poteka v organizaciji Kultprotura, glasbeno umetniške dejavnosti letos izvaja že petič.

 

NEDELJA

 

Davor Borno in nora noč v Motovilcih

Hrvaški pevec Davor Borno in domača skupina Weekend band so poskrbeli za nor gasilski žur.

 

 

1. Čepinska noč z ansamblom Avsenik

 V Čepincih plesali predvsem ob zvokih narodne glasbe.

 

Krumplova noč v Lipi

v Lipi potekala že tradicionalna 25. Krumplova noč. S specialitetami iz krompirja ter dobro glasbo, so privabili mnogo ljudi.

 

Zaključek srečanja motoristov pri Kantini

Moto Klub Black Wings razgrel obiskovalce na tridnevnem srečanju na Srednji Bistrici.

 

Tokrat najmočnejši Selančari in Fokovčari

Na sončno soboto se je zbralo več sto ljudi iz 16 krajev občine Moravske Toplice. Selo-Fokovci so gostili že 18. tradicionalne vaške igre.

 

Pred Lipo zmanjšajte hitrost

Na glavni cesti v smeri Gomilice-Lipa so uradnemu namenu predali novi opozorilni merilec hitrosti.

 

Natalija Verboten praznovala z Občino Kuzma

Občina Kuzma danes praznuje 14. občinski praznik, ki so ga obeležili s svečano in hkrati zabavno prireditvijo.

 

Na univerzijadi bomo lahko stiskali pesti tudi za Pomurca

Na največjem športnem srečanju študentov, ki v teh dneh poteka v ruskem Kazanu, bo slovenske barve zastopal tudi pomurski vrhunski športnik Niko Horvat, ki bo nastopil v borilni veščini sambo.

 

Dobitnik prehodnega pokala vaških iger tokrat vas Kukeč

Združene države Goričko - Zvezna država Kukeč tokrat odnesla 1. mesto.

 

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi