Po 50 letih obujali spomine na vajeniško šolo

| v Lokalno

Nekdanji sošolci so po 50 letih obujali spomine na vajeniško šolo, na srečanju ni manjkalo harmonike in domačih ljudskih pesmi.

Nekdanji sošolci, ki so leta 1972 v Murski Soboti končali vajeniško šolo (ŠIC Murska Sobota) smer strojni ključavničar, so se po 50 letih spet srečali.

Ko so leta 1972 končali šolanje, jih je bilo v razredu 30. Šolo so obiskovali fantje iz Prekmurja, Prlekije in Međimurja iz sosednje države Hrvaške. Po končanem šolanju so se zaposlili v različnih podjetjih.

Obujali spomine na šolske dni

Sedaj so že upokojeni in njihov korak je počasnejši, kot je bil pred leti. Leta so prinesla svoje, glave so jim osivele in postali so dedki svojih vnukov.

Na srečanju se jih zbralo 13, pobudnik srečanja pa je bil Andrej Gobar. Na srečanju in druženju so obujali spomine na šolske dni, kako so gulili šolske klopi.

Srečanje je potekalo v gostilni Špirič v Černelavcih pri Murski Soboti. Na srečanju je tekla beseda o tem in onem, kaj vse so v življenju doživeli, spomnili so se tudi na svoje profesorje, ki so jim dali veliko znanja.

Na srečanju ni manjkalo harmonike in domačih ljudskih pesmi. Čez tri leta bodo srečanje ponovili.

Preberite še

Komentarji

Prekmurec MB

Hvala dečki ka ste obujali spomine pa da se zopet srečate nas pa katere niste povabili pa lepo pozabite kot ste že leta nazaj ,sigurno
so v arhivu redovalnice dveh razredov (b-c )pa bi pogledali katere niste hoteli povabiti , oh demenca svoje dela mogoče ste mislili- nič vedeli da smo že pomrli pa na srečo našo še smo med vami samo ne več tako kot nekoč pre 50 let pa brez zamere pozz tistim na katere ste pozabli ...

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi