Kot smo poročali danes zjutraj, bodo tako verniki župnije Turnišče kot tudi verniki iz okoliških župnij ostali brez slovenskih minoritov, ki v Turnišču delujejo že od leta 2015.
Poslavlja se tudi priljubljeni duhovnik Toni Brinjovc, ki ga številni poznajo kot 'pojočega' duhovnika.
Po objavi novice, da priljubljeni župnik in minoriti zapuščajo Prekmurje, se je na spletu pred nekaj urami pojavila Peticija za obstoj patrov v župniji Turnišče.
Odhod minoritov neizbežen?
Škofija Murska Sobota je javnost obvestila, da je razlog za odhod minoritov iz župnije Turnišče nepričakovano zmanjšanje števila minoritov.
Provincialni minister p. Milan Kos je Škofijo Murska Sobota obvestil, da je od leta 2015 do danes v provinci 11 patrov manj, provinca pa več ne more zagotoviti patrov, da bi lahko dobro nadaljevali pastoralno delo.
Peticija, ki se je pojavila na spletu tako po vsej verjetnosti ne bo imela kakršnegakoli vpliva na odhod.
Omenjeno peticijo lahko najdete na tej povezavi.
Spomnimo ...
Pod okriljem minoritov, ki so prevzeli turniško župnijo, je nastal znameniti Minoritski samostan svetega Antona Padovanskega.
Čeprav je bila leta 2016 podpisana 20-letna pogodba za delovanje minoritov, pa se je vodstvo slovenske minoritske province Svetega Jožefa na Škofijo Murska Sobota obrnilo s prošnjo za sporazumno prekinitev le te.
Informacije Sobotainfo je potrdila tudi Škofija Murska Sobota, zapisali pa so, da se je provincialni minister p. Milan Kos župniji sporočil, da se je število bratov v provinci nepričakovano zmanjšalo in provinca zato ne more več zagotoviti treh patrov, kar je tudi najmanjše možno število bratov v samostanu.
Sprejeta je bila odločitev, da z 31. julijem 2021 vrnejo škofiji župnijo Marije Vnebovzete v Turnišču.
Komentarji (31)
Krijf je škof strunpanklik eli kaše že zuvi.
baje ka prideta dve jagodi od Štunfa… Brest (znani ajta ki je naredil dejte pa
odi za prezivnino v argentino ka bejbi prasek vozi tja)
in seveda…. Lanzeta (najbole hutleru podoben duhovnik ala. inkvizicija)
zaj te varasanci “muceniki” ce to skoz date… evo SKOF MA VAS RAD 😂😂😂😂
pred hudim sovraznikom brani me
Cist dosadni ste s temi non stop istimi clanki
Ja, čisto so že ponoreli.
Mogoce so pa to posledice bolanih ukrepov EU s steani glupih koruptivnih birokratov v Bruslju proti Rusiji.
Eh, narod je že zmešan kot kurji drek.
Itak.
A veš tist....Koliko košta diploma?
-1.800€ Evo ti... 4 puta po 500 €
-pa nemam 200€ za vratit.
Pa daj onda še doktorat.
Rusija je ravnokar odpisala 20 milijard dolga afriškim državam in obljubila brezplačno pšenico za le te. Ampak sankcije delujejo in Rusija je osamljena. Aja, vse afriške države so trenutno v Moskvi s svojimi predstavniki na vrhu Afrika-Rusija.
"Bolje je biti tam, kjer je dobra voda, kot tam, kjer je dober kruh." slovenski pregovor
Vera je opij za ljudstvo.
Kako pa izgleda ta Vera, ocitni je privlacna zenska, ker je tak opij za cas.
Medicina je naprodaj že sto let. V antičnem svetu je zdravnik dobil honorar šele po tem, ko je bolnika ozdravil. Danes dobi zajeten honorar, če ga cepi in s tem obsodi na mučno umiranje na x načinov... Kdo je za to, da medicina pokasira po OZDRAVLJENEM bolniku, ne po ZDRAVLJENEM?
Enako za odvetnike. Placilo po uspehu.
"Vernikom" obsedenim s hudičem, ne bo pomagala nobena peticija. Ali pa gre le za nam neznane "priprave" na veliko noč? Zares "pohvalno" vedenje v poštnem času.
Predsednica Evropske centralne banke Christine Lagarde priznava, da bodo centralne banke izgubile nadzor nad denarnim sistemom, če ne bodo prešle na centralnobančno digitalno valuto (CBDC).
To vas naj raje skrbi.
Brat Jurij je žal tudi šel iz Kančevcev in je bilo zelo neprijetno..... Pa ni noben pisal peticije. Turniscani, želim vam, da najdete rešitev, ki bo dobra za vse. Slava Bogu!
Dobro napisano. Da bo le kaj zaleglo?
Sen kuj čuja, da se bo med Varošance prisesal san presvetli vrog rodetov franček - franceljn.
tau je maslo Strunfeka pa Baseka… ker je pater Toni bole bil v “formi” menje masnoga jedel..: tidi posledicno menje “tečen” in evoga mogli so oditi…. ker so bole priljubljeni kak kekec ata smrk Štrunf…
Potrebna je peticija in pismo v Rim za nujno premestitev škofa Štumfa v dobro vseh kristjanov v Prekmurju.
TO JE SAMO DOKAZ, DO KAM LAHKO SEŽE NEVOŠČLJIVOST IN ZLONAMERNOST ŠKOFA ŠTUMFA. Turnišče je imelo najboljša duhovnika v soboški škofiji. Vsi smo tja hodili zaradi tega k mašam iz drugih pokvarjenih župnij, tudi zakramente so tam opravljali mnogi na svojo izrecno željo IN SEVEDA JE TO V NOS ŠLO ŠKOFU ŠTUMFU, in to je rezultat tega, ni res, da bi bila taka potreba v samostanu, vendar je to tako malo lepše prikazano. ČE BI ŠKOF ŠTUMF IMEL NAMEN IN ŽELJO BI SEVEDA OHRANIL TA DVA DUHOVNIKA V TURNIŠČU TO JE JASNO. Kam vse to pelje v soboški škofiji je dokaz župnija Beltinci, kamor je škof poslal kazensko ekspedicijo, ki mislijo širiti vero in oznanjati Boga z dekreti, samovoljo in ustrahovanjem - rezultat v Beltinci je prazna cerkev, zdaj bo pa tako še v Turnišču. Ne vem kaj se to dogaja ampak vse to nima nobene povezave s krščanstvom in oznanjanjem Boga, kar je naloga duhovnikov, škofov itd. ZELO ŽALOSTNO IN ZASKRBLJUJOČE.
In kdo si ti, da boš govoril v imenu vseh kristjanov? Nekateri marki ste res perle ...
Nekateri si pač jemljejo pravico obsojati, pa tudi osebno žaliti kogarkoli, za kar koli. Seveda, nimajo pa pravice tega početi v imenu vseh.
Pa saj ta ne more biti kristjan!?
Zaskrbljujoč je odnos vernikov! Zahajati v cerkev, ne obvladate pa niti osnovnega spoštovanja do človeka. Drug drugemu želite mir, vendar zgolj teoretično, kot kaže, ponarejeno. Dober župnik vam nekaterim očitno ni koristil. Zanimivo je, kadar imajo pokvarjenci drugega za pokvarjenega. Res, po vaših komentarjih, si niti ne zaslužite takega župnika.
Žalostno in zaskrbljujoče je, da nekateri sicer zahajate v cerkev ne obnašate pa se kot kristjani.
Vedno kda rdeči SobotaŠimfo objavi članek o cerkvi, se pitan - zakoj? Ka majo od toga?
Imajo mogoče tak velko srce, ka jih skrbi za "pravice" botrov, jih skrbi za vernike, jih skrbi katoliško cerkev? Kakšen je namen teh člankov?
Realno je takšno poročanje žalostno. Žalostno, ka nemre lokalni, zdaj že "rumeni tisk" meti neodvisnoga novinarstva. Saj razmin, mate pač tanače od zgoraj; po kon trbej s*ati. Ali zaj je pa to že malo preveč...
V tem primeru je Sobotainfo pač objavil članek, ki sam po sebi ni nič posebnega. Razkril pa je nekaj, kar se v cerkvi ne bi smelo dogajati. Po odzivnih komentarjih sodeč, se je s strani vernikov na Škofa vsul plaz obtožb in žalitev. Za odnos "vernikov" do Škofa, pa medij ne more odgovarjati.
Se strinjam z komentarjem, pač tako kot je JE ! Kot vernik čutim, da nas je cerkev pri osamosvojitvi izdala in je bil cilj le, da se pride do korita, v nasprotnem bi cerkev kot taka vztrajali pri ločitvi države in cerkve.
Bi se kar strinjal.
sem dobil email iz pekla
mi sporočajo
da so gnes ob 4 zjutraj imeli mučilno akcijo
našega dragega tovariša Tita
So mu baje žarečo železno štango v rit gurali
Je baje tulil ko prase
Ubogi tovariš Tito