Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Mestna uprava razkrila, pod kakšnimi pogoji bi lahko zaprli Slovensko ulico

| v Lokalno

Mestna uprava pojasnjuje, da bi popolna zapora onemogočila dostop stanovalcem, zato bi bila prva sprememba mogoča le na delu od Zvezne ulice do krožišča.

Po razpravi mestnih svetnikov o prometu, parkiranju ter pogojih za pešce in kolesarje na Slovenski ulici v Murski Soboti je mestna uprava pojasnila, pod kakšnimi pogoji bi bila mogoča zapora ulice za motorni promet.

Kot so navedli, popolna zapora celotnega območja Slovenske ulice trenutno ni mogoča. Prva sprememba bi bila lahko izvedena le na krajšem odseku.

V ospredju potrebe stanovalcev in ponudnikov

V mestni upravi poudarjajo, da je treba morebitno zaporo Slovenske ulice za motorni promet obravnavati predvsem z vidika potreb stanovalcev in zagotavljanja servisa gospodarskih subjektov na tem območju.

Če bi javnost odločitev o zaprtju Slovenske ulice pozitivno sprejela, bi bilo zaprtje v prvi fazi mogoče le od križišča z Zvezno ulico do krožišča pri Zvezdi.

Celotnega območja Slovenske ulice za zdaj ni mogoče zapreti za motorni promet, saj bi s tem onemogočili dostop stanovalcev do objektov na naslovih Slovenska ulica 36, 38 in 40 ter Zvezna ulica 2 in 4.

Pred popolno zaporo bi morali urediti Zvezno ulico

Za zaprtje celotnega območja Slovenske ulice bi bilo treba najprej urediti Zvezno ulico.

Kot pojasnjuje mestna uprava, bi morala biti ta urejena tako, da bi bil po njej omogočen promet motornih vozil v obe smeri. Šele nato bi bilo mogoče načrtovati širšo zaporo Slovenske ulice.

Trenutno je zato zaprtje za motorni promet mogoče zgolj na območju od križišča z Zvezno ulico do krožišča pri Zvezdi.

Dostop bi morala imeti Sobočanec in dostava

Tudi ob morebitni zapori bi moral biti na tem delu omogočen dostop mestnemu avtobusu Sobočanec in dostavi.

Mestna uprava kot eno od možnosti navaja ureditev zapore s potopnim stebričkom. Takšna rešitev bi omogočala omejitev prometa, hkrati pa ohranila nujne dostope.

Ob tem poudarjajo, da mora biti zaprtje Slovenske ulice načrtovano skladno z željami in potrebami stanovalcev ter širše javnosti.

Rešitev naj čim manj poseže v dnevne potrebe ljudi

Razprava o prihodnji prometni ureditvi Slovenske ulice se je odprla po pobudi mestnega svetnika Gorana Miloševiča, ki je opozoril na vse gostejši promet in neustrezno parkiranje na tem območju.

Po njegovih besedah je ulica vse bolj podobna velikemu parkirišču, zato je pristojne pozval k ponovnemu premisleku o možnosti zapore osrednjega dela Slovenske ulice za promet.

Župan Damjan Anželj je ob tem povedal, da je pobuda na mestu in da jo bodo proučili. Kot eno od možnosti je omenil tudi anketo med občani in deležniki, ki delujejo na tem območju.

Mestna uprava zdaj poudarja, da mora biti morebitna zapora izvedena tako, da bo kar najmanj prizadela dnevne potrebe ljudi na tem območju.

Preberite še

Komentarji

Statistik

SD klika se do centra obnaša kot da doma urejajo ograček... in rešitev? Kazni, prepovedi... Kar nekaj poslovnih prostorov se prodaja, drugi so prazni ali pa v kratkem bodo. Ali nema veze, glavno ka se pod pretvezo "urejanja" spet najde kakši euro za pajdaše.

loleki

Po tvoje verjetno SD klika odi od lidij do lidij pa jin prepoveduje obiskovanje trgovin in ostalih lokalov v centru mesta... verjetno je to razlog ka je center mesta pozno popoldan pa zvečer bole ali menje prazen. Nej so krivi manjasti lidje in navadni štenkaši, kerin je težko peški 50-100m stoupiti pa iti malo po trgovinicaj, posideti pred kakšnin lokalon... seveda ka so nej krivi tej loleki, kriva je SD klika. Vsa manjša in večja mesta v naši bližnji in dalnji okolici majo centre mest totalno zaprejte za promet, pa tan nihče ne obtožuje nekših klik za propad trgovin in lokalov... zato ka toga tan nega. Tan lidje radi oboskujejo centre in se tan družijo. Še polovica vaš štenkašov iz sobotainfo ste cejli masni gda se lejko šetate po zaprejtih centri Čakovca pa Varaždina.... vse posejdi drugje je tou super in oh in sploh in ful turistično.... samo v Soboti je problem, če se ščej center mesta zaprejti za promet.... prekprokleta SD klika ka vas sili ka morete v BTC pa Maximus oditi namesto v center.

brez dela

Mestna uprava razkrila, da bo po prometni študiji in strategiji naročila strokovni pristop k zapiranju !?

Varaški pojep

G. Miloševič ge ste bili pa te gda se je ulica prenavlala? Predlog ka se bar od zvezne ulica proti rondoji zapre je nej slab ali tou bi trbelo broditi že te. Zatou vas še idnouk pitan ge vraga ste bili te, pa kama ste brodili?

Bela vrana

Pozabili ste na parkirišče hotela zvezda! Ne morete zapirati do rondoja. Kako bodo gostje parkirali za hotelom. Pa če zaprete del ulice, vseeno morate odpreti od rondoja proti spara za potrebe hotela. Pustite kak je, samo ena štala je iz tega nastala.

Komentarji

Statistik

SD klika se do centra obnaša kot da doma urejajo ograček... in rešitev? Kazni, prepovedi... Kar nekaj poslovnih prostorov se prodaja, drugi so prazni ali pa v kratkem bodo. Ali nema veze, glavno ka se pod pretvezo "urejanja" spet najde kakši euro za pajdaše.

loleki

Po tvoje verjetno SD klika odi od lidij do lidij pa jin prepoveduje obiskovanje trgovin in ostalih lokalov v centru mesta... verjetno je to razlog ka je center mesta pozno popoldan pa zvečer bole ali menje prazen. Nej so krivi manjasti lidje in navadni štenkaši, kerin je težko peški 50-100m stoupiti pa iti malo po trgovinicaj, posideti pred kakšnin lokalon... seveda ka so nej krivi tej loleki, kriva je SD klika. Vsa manjša in večja mesta v naši bližnji in dalnji okolici majo centre mest totalno zaprejte za promet, pa tan nihče ne obtožuje nekših klik za propad trgovin in lokalov... zato ka toga tan nega. Tan lidje radi oboskujejo centre in se tan družijo. Še polovica vaš štenkašov iz sobotainfo ste cejli masni gda se lejko šetate po zaprejtih centri Čakovca pa Varaždina.... vse posejdi drugje je tou super in oh in sploh in ful turistično.... samo v Soboti je problem, če se ščej center mesta zaprejti za promet.... prekprokleta SD klika ka vas sili ka morete v BTC pa Maximus oditi namesto v center.

brez dela

Mestna uprava razkrila, da bo po prometni študiji in strategiji naročila strokovni pristop k zapiranju !?

Varaški pojep

G. Miloševič ge ste bili pa te gda se je ulica prenavlala? Predlog ka se bar od zvezne ulica proti rondoji zapre je nej slab ali tou bi trbelo broditi že te. Zatou vas še idnouk pitan ge vraga ste bili te, pa kama ste brodili?

Bela vrana

Pozabili ste na parkirišče hotela zvezda! Ne morete zapirati do rondoja. Kako bodo gostje parkirali za hotelom. Pa če zaprete del ulice, vseeno morate odpreti od rondoja proti spara za potrebe hotela. Pustite kak je, samo ena štala je iz tega nastala.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi