Kompromis o dokončanju pomurske avtoceste

| v Lokalno

13. maja postavljen neslavni rekord – 6.107 tovornjakov na pomurskih cestah

žerjav je na izredni seji odbora v Gornji Radgoni dejal, da gre za tehnično vprašanje. Teren pred predorom Cenkova iz smeri Murske Sobote se je namreč že posedel za 40 centimetrov in se še vedno poseda. Kot je dejal prometni minister, pa kot odgovorni ne mora pristati na to, da bi imeli na račun meseca ali dveh predhodnega dokončanja avtoceste naslednje leto težave s kakovostjo. Prejšnji teden je žerjav podpisal sporazum z izvajalci, v katerem slednji jamčijo, da bo odsek Lenart–Vučja vas kot zadnji na pomurski avtocesti končan oktobra, poleg tega pa zaradi hitrejšega dokončanja – pogodbeni rok dokončanja del je januar 2009 – gradnja naj ne bi bila dražja.



Ublažitev škode, sanacija in odstavni pas



Sprejem strokovnih argumentov so člani odbora potrdili s sklepom, kjer so datumu dokončanja celotnega kraka pomurske AC – oktober 2008 – dodali pripombo, da mora biti odsek Pince–Vučja vas končan avgusta. V sklepu odbor še zahteva izvedbo vseh dogovorjenih kratkoročnih ukrepov za ublažitev škode na cesti G1-3 in projekte za sanacijo te ceste, ki se mora začeti leta 2009 ter mora biti končana v treh letih. Odbor ostaja zvest tudi zahtevi po pripravi dokumentacije za dograditev odstavnih pasov.



Rekordni 13. maj



Podobno kot mesec april je tudi letošnji maj postregel z dnevnim rekordom tovornih vozil na mejnem prehodu Dolga vas. 13. maja je tako števno mesto v Dolgi vasi prečkalo 6.107 tovornjakov, v celotnem mesecu pa 114.405 tovornjakov. Za primerjavo – januarja 2004 je število tovornih vozil na MP Dolga vas znašalo 24.957.

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi