Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Interno kresovanje končano z gašenjem: krajani ogorčeni

| v Lokalno

V Šentilju je letošnje praznovanje pred praznikom dela sprožilo precej razburjenja med krajani.

Krajani so si po zapletih z uradnimi dovoljenji pripravili lastno, interno kresovanje, ki pa se ni končalo po pričakovanjih.

Po besedah ene izmed občank, ki je dogajanje opisala na družbenem omrežju Facebook, so domačini, predvsem mladi, več tednov pripravljali kres. Urejali so prostor, prelagali les in skrbeli, da bi bilo vse varno, ob tem pa so se veselili skupnega druženja.

Kljub temu naj bi nekdo poklical številko 112, saj je menil, da kres predstavlja nevarnost. 

Na kraj so prišli gasilci, vodja intervencije pa se je odločil, da je treba kres pogasiti. Po navedbah občanke naj bi policija kasneje ugotovila, da kres ni ogrožal ljudi ali objektov.

Odločitev o gašenju je med prisotnimi povzročila precejšnje razočaranje in nejevoljo. Krajani so namreč pričakovali sproščeno praznovanje, namesto tega pa so spremljali gašenje kresa sredi njive. 

Po zapisu na družbenih omrežjih naj bi se intervencija nadaljevala tudi po tem, ko naj bi bilo jasno, da večje nevarnosti ni.

Komentarji

Jaka66

Tudi tu se vidi kam smo prišli kot družba....

kres

kam smo prišli ? Totalno zavožena družba in država, sprejemam stave če bo zdržala kot prejšnja država, ki jo tako šinfamo !!

Lukčev Mesec

Tega za časa Jugoslavije niti v sanjah ne bi bilo❗️

Sicer pa od gasilca ne moreš kaj pametnega pričakovati ❗️

Ne vem zakaj so ljudje sploh dopustili, da de bili gasijo njihov kres❗️

Še policaji so na višjem intelektualnem nivoju, kot gasilci ❗️

Peciklist

Ne razumem stavka
"Sicer pa od gasilca ne moreš kaj pametnega pričakovat"
Sedaj po tvojem n... pisanju je očitno gasilec kriv, ker ga je nekdo aktiviral zaradi tega.
Sedaj bom te vprašal kaj če vodja intervencije nebi dal pogasiti in bi ta isti človek še enkrat zval na 112 (verjetnost velika za ponovno klic) za isti primer bi ti takrat stal za njim, ko bi se zagovarjal zaradi malomarnosti in povzročitve splošne nevarnosti.
NE NA PAMET NEKAJ PISAT.

Falko

Ne brni...

Amigo1

Tej gasilci bi samo kasejrali intervencije, zato pa odijo na tak male stvari, pa resujejo macke z dreves. Redne intervencije tak idejo poklicni!

Bučko

Tako površni ste na SobotaInfo, da še članka ne znate prepisati. To ni bilo v Šentilju ampak v ŠOŠTANJU.

Bučko

Tako površni ste na SobotaInfo, da še članka ne znate prepisati. To ni bilo v Šentilju ampak v ŠOŠTANJU.

Komentarji

Jaka66

Tudi tu se vidi kam smo prišli kot družba....

kres

kam smo prišli ? Totalno zavožena družba in država, sprejemam stave če bo zdržala kot prejšnja država, ki jo tako šinfamo !!

Lukčev Mesec

Tega za časa Jugoslavije niti v sanjah ne bi bilo❗️

Sicer pa od gasilca ne moreš kaj pametnega pričakovati ❗️

Ne vem zakaj so ljudje sploh dopustili, da de bili gasijo njihov kres❗️

Še policaji so na višjem intelektualnem nivoju, kot gasilci ❗️

Peciklist

Ne razumem stavka
"Sicer pa od gasilca ne moreš kaj pametnega pričakovat"
Sedaj po tvojem n... pisanju je očitno gasilec kriv, ker ga je nekdo aktiviral zaradi tega.
Sedaj bom te vprašal kaj če vodja intervencije nebi dal pogasiti in bi ta isti človek še enkrat zval na 112 (verjetnost velika za ponovno klic) za isti primer bi ti takrat stal za njim, ko bi se zagovarjal zaradi malomarnosti in povzročitve splošne nevarnosti.
NE NA PAMET NEKAJ PISAT.

Falko

Ne brni...

Amigo1

Tej gasilci bi samo kasejrali intervencije, zato pa odijo na tak male stvari, pa resujejo macke z dreves. Redne intervencije tak idejo poklicni!

Bučko

Tako površni ste na SobotaInfo, da še članka ne znate prepisati. To ni bilo v Šentilju ampak v ŠOŠTANJU.

Bučko

Tako površni ste na SobotaInfo, da še članka ne znate prepisati. To ni bilo v Šentilju ampak v ŠOŠTANJU.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi