Slika je simbolična.
Soočajo se tudi s težavami na kanalizacijskem omrežju.

Medobčinski inšpektorat je na pobudo občanov in občinske uprave občine Črenšovci podal obvestilo o treh temah, ki so na območju občine pereče.

Lastnike oziroma sprehajalce psov opozarjajo, da morajo biti psi med sprehodom na povodcih, pasje iztrebke pa je treba počistiti in jih odložiti v koš za ostale odpadke.

Opozarjajo, da se režijski obrat občine Črenšovci srečuje z okvarami črpalk na kanalizacijskem omrežju, zaradi neustreznih snovi in predmetov, ki se najdejo v omrežju.

Ti povzročajo zamašitve, okvare črpalk in povečujejo stroške vzdrževanja. Težave nastajajo predvsem zaradi vlažilnih robčkov.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Pomurja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Težave zaradi odpadkov

Spopadajo se tudi s težavami zaradi neustreznega ravnanja s komunalnimi odpadki.

Na inšpektoratu opozarjajo, da je kopičenje odpadkov, njihovo sežiganje ali odlaganje v objektih ali na zemljiščih strogo prepovedano.

Proti kršiteljem, ki bodo odpadke odpeljali na neprimerna mesta, bodo najstrožje ukrepali, so sporočili. Sankcija za opustitev storitev javne službe znaša 500 evrov.

Komentarji (8)

Lukčev Mesec (ni preverjeno)

Hmmmmm, to ni nič v primerjavi z bistveno hujšimi odpadki ❗❗❗

Javnost in inšpektorji niti pojma nimajo koliko nevarnih odpadkov se skladišči v raznih starejših zaprtih objektih ❗❗❗❗❗

In koliko ton odpadkov se sežge v naravi na nedostopnih lokacijah ❗❗❗❗❗

Akterji pa pokasirajo ogromno denarja ❗❗❗❗❗

pokica (ni preverjeno)

Te pa če veš pa prijavi!

ljhgf (ni preverjeno)

Imam soseda , ki se enako obnaša in ne ločuje odpadkov ,tudi steklo od zelenjave , kumar se najde v zabojniki , ki niso ločeni ...je gostinec v Gornji Radgoni Š.D

Opazovalka (ni preverjeno)

Dosta zensk mece v wc skoljko ponucane vlozke pa tampone, zato pa pride do taksih okvar. Nesterne lidij bi trbelo glede ravnanja z odpadki resno prevzgojiti, kazen je tak brezveze.

Bindi (ni preverjeno)

Gnes den je večina lidi preveč arogantnih za ozaveščanje, razmijo edino, če jih vdariš po denarnici. Zatou kazen neje brezveze. Brezveze je tou, ka je predpisana, inšpekcije pa spijo ali pa izdajo samo nekšne opomine.

Vikum (ni preverjeno)

po eni strani je kazen brez veze, ker ti s tem samo cuker dvignejo, da potem samo še bolj kiksaš. drug princip bi bil potreben.

Beltinska sramota (ni preverjeno)

Ka do ukrepali, moreš se pisati Korošak pa biti iz Dokležovja pa leko delas ka ščeš zakopaš vse od azbestnih plošč vse ka šces pa so seznanjeni inšpektori pa ne napravijo nič banda podkuplena.Sramota

Svenec6676 (ni preverjeno)

Nabijem njih pa te firme, od komunale saubermacher dalje, okolje varstveniki seveda.... Ovi se na mars pakirajo mi pa bomo tu zamaske pobirali..... Ka oni imajo miljarde dobicka

Starejše novice