Prva faza soseske že dobiva podobo.
Na zahodnem robu Lendave nastaja nova stanovanjska soseska, ki bo pomembno prispevala k reševanju stanovanjskih potreb v mestu in širši regiji.
Projekt, ki ga za Stanovanjski sklad Republike Slovenije izvaja podjetje Pomgrad, se že aktivno gradi. Prva faza bo stala 4,5 milijona evrov.
Prva faza: 40 javnih najemnih stanovanj
V okviru prve faze bo zgrajen večstanovanjski objekt s 40 javnimi najemnimi stanovanji, ki bodo po trenutnih napovedih vseljiva v drugi polovici leta 2026.
Stanovanja bodo raznolika po velikosti, in sicer med približno 39 in 78 kvadratnimi metri, s čimer bodo primerna tako za posameznike kot družine.
-
Lokalno | 0 komentarjev
FOTO: Nova stanovanjska soseska v Lendavi že dobiva svojo podobo
-
Lokalno | 5 komentarjev
Novih 40 javnih stanovanj v Lendavi. Gradili bi tudi zasebniki, a ne smejo ...
-
Lokalno | 6 komentarjev
V Lendavi bo zrasla nova stanovanjska soseska
V soseski bodo urejene tudi kolesarnice, skupni ekološki otok, zunanja parkirišča ter otroško igrišče in skupne površine za druženje stanovalcev. Predvidena so tudi parkirna mesta z zunanjimi polnilnicami za električna vozila.
Energetsko učinkovita in sodobna gradnja
Projekt sledi sodobnim trajnostnim smernicam. Objekt prve faze bo skoraj nič-energijska stavba z energetskim razredom A1.
Ogrevanje bo potekalo preko električne toplotne črpalke, ki izkorišča plitvo geotermalno energijo, stanovanja pa bodo ogrevana s talnim ogrevanjem.
Vgrajen bo tudi sistem mehanskega prezračevanja z rekuperacijo toplote, na strehah pa so predvidene površine za namestitev sončnih elektrarn.
Zunanja ureditev bo zasnovana tako, da bo ublažila vpliv hrupa bližnjih prometnic in hkrati ustvarila kakovostne bivalne pogoje tako za stanovalce kot za uporabnike sosednjega vrtca.
Lokacija z dobrimi povezavami
Stanovanjska soseska bo umeščena med Župančičevo in Kolodvorsko ulico, v neposredni bližini mestnega jedra.
Na južni strani meji na vrtec, v bližini pa sta tudi Dvojezična srednja šola Lendava in rekreacijske ter sprehajalne poti ob Kobiljskem potoku.
Zasnova objektov omogoča dobro osončenost stanovanj ter poglede proti mestnemu jedru, Lendavskemu gradu in prekmurski ravnici.
Druga faza že v pripravi
Celotna soseska bo v dveh fazah obsegala 80 stanovanj v dveh skoraj identičnih objektih.
Gradnja drugega bloka s prav tako 40 javnimi najemnimi stanovanji je že v pripravi, začetek del pa je predviden v letu 2026.
Fazna izvedba omogoča, da se vsak objekt uporablja samostojno, ne glede na časovnico gradnje drugega.
Stanovanjski sklad je stavbno zemljišče od občine Lendava odkupil že leta 2021, gradbeno dovoljenje za celoten projekt pa je bilo pridobljeno oktobra 2024.