Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

FOTO: Na Vanekovem večeru o 35 letih Slovenije, smo izpolnili pričakovanja osamosvojitve?

| v Lokalno

V Murski Soboti odprli razpravo o smeri razvoja slovenske države.

V Pokrajinski in študijski knjižnici Murska Sobota je bil 99. Vanekov večer z naslovom »Smo tam, kamor smo se napotili leta 91?«, ki ga je ob 35. obletnici Republike Slovenije pripravila Ustanova dr. Šiftarjeva fundacija.

Osrednja tema večera je bila razprava o dosežkih, izzivih in družbenem razvoju Slovenije od osamosvojitve do danes.

Udeleženci so se ozrli na prehojeno pot države ter razmišljali o tem, v kolikšni meri so bila uresničena pričakovanja in cilji, ki so spremljali nastanek samostojne Slovenije.

Pogovor je vodil dolgoletni novinar in televizijski voditelj Slavko Bobovnik, v razpravi pa so sodelovali Timi Gomboc, Darja Kerec in Viktorija Potočnik

Sogovorniki so predstavili različne poglede na razvoj države v zadnjih treh desetletjih ter izpostavili vprašanja, povezana z demokracijo, družbeno odgovornostjo, kakovostjo življenja in prihodnjimi izzivi Slovenije.

p1109427.JPG
p1109432.JPG
p1109438.JPG
p1109450.JPG
p1109455.JPG
p1109458.JPG
p1109464.JPG
p1109468.JPG
p1109479.JPG
p1109481.JPG

Preberite še

Komentarji

osa mo svojitev

, smo izpolnili pričakovanja osamosvojitve ? Ne, zavozili smo še tisto kar se zavoziti ne da, ni čudno ko je zraven toliko petokolonašev !!

Ka ste nouri

Bogme, toga san pa nej znau, ka je bila Vika tüj v partizanaj.

.

smo, tisto kar nismo rabili v sloveniji smo prodali ali zavozili do amena.

.

slovenija se je zmanjšala za 50 % kaj je bil takrat, simbolov slovenije ni več slovensko in nikoli več ne bo. zemljo obdelujejo tujci, vodne vire upravljajo tujci, turizem tujci, prehrambeno industrijo in pridelavo tujci, prodajo vodijo tujci, politiko diktirajo s tujci, pa še naprej na lažejo tisti ki pravijo da nam drugi lažejo. petrol vodijo lobiji v povezavi s politiko, dars, triglav isto. vse se decentralizira na enega glavarja.

gre

Pričakovanja osamosvojitve? Najprej bi morali biti samostojni, ali?

čarni vrag

V predvolilni boj se je vključil celo Mosad (beri Black Cube). Samostojni smo da te kap. Vse kar so delavci ustvarili so novodobni tajkuni uničili ali prodali. To je največji dosežek takoimenovane samostojne Slovenije.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Zakaj se je pa sploh vmešal Blac Cube, če domnevamo, pa je zelo blizu resnici, da so oni snemali Klemenčičevo, Pipanovo in verjetno še koga?

V ozadju je verjetno ali bo kar resnica, da se je Izraelcem šlo več ali manj samo za to, da Slovenija odstopi od tožbe proti Izraelu.

Včeraj se je tudi zvedelo, kdo v vladi je glasoval in kdo ne in kako... žal pa naša nacionalna televizija vsaj v osrednjem dnevniku nič o tem?

Večina malih držav ni ravno samostojnih, marsikje se podrejajo politiki velikih in tudi Slovenija ni izjema.

Če pa merimo na samostojnost pred petintridesetimi leti me kar malce prime smeh, ko o tem razpravljajo ljudje, katerih vodja ni bil za opcijo samostojnosti. In to ni povedal samo enkrat! In to organizira prvi Kučanov oproda, torej Šiftar!

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Malo me čudi, ni nekih protikomentarjev, ampak samo mnenja v obliki ocen. Pa vseeno: nekaj je moje mnenje, sam seveda pravim, da držijo, neka dejstva pa so točna: torej, da se ve, da Golob sploh ni glasoval, da je Asta Vrečko bila odsotna med glasovanjem, da Maljevca ni bilo. Ker bi naj ministri SD-ja glasovali za tožbo, enako Luka Mesec je kot na dlani, da so ministri Svobode glasovali pač proti.

In še enkrat, zakaj o tem nič v osrednjem dnevniku? Za Odmeve ne vem, vse pa kaže na to, da je nacionalna televizija hudo pristranska in naj se potem na čudijo, da jih bo nova vlada kar nekaj premestila. To televizijo plačujemo nampreč vsi in tudi vsi si zaslužimo, da je pluralna, kar trenutno niti pod razno ni.

Komentarji

osa mo svojitev

, smo izpolnili pričakovanja osamosvojitve ? Ne, zavozili smo še tisto kar se zavoziti ne da, ni čudno ko je zraven toliko petokolonašev !!

Ka ste nouri

Bogme, toga san pa nej znau, ka je bila Vika tüj v partizanaj.

.

smo, tisto kar nismo rabili v sloveniji smo prodali ali zavozili do amena.

.

slovenija se je zmanjšala za 50 % kaj je bil takrat, simbolov slovenije ni več slovensko in nikoli več ne bo. zemljo obdelujejo tujci, vodne vire upravljajo tujci, turizem tujci, prehrambeno industrijo in pridelavo tujci, prodajo vodijo tujci, politiko diktirajo s tujci, pa še naprej na lažejo tisti ki pravijo da nam drugi lažejo. petrol vodijo lobiji v povezavi s politiko, dars, triglav isto. vse se decentralizira na enega glavarja.

gre

Pričakovanja osamosvojitve? Najprej bi morali biti samostojni, ali?

čarni vrag

V predvolilni boj se je vključil celo Mosad (beri Black Cube). Samostojni smo da te kap. Vse kar so delavci ustvarili so novodobni tajkuni uničili ali prodali. To je največji dosežek takoimenovane samostojne Slovenije.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Zakaj se je pa sploh vmešal Blac Cube, če domnevamo, pa je zelo blizu resnici, da so oni snemali Klemenčičevo, Pipanovo in verjetno še koga?

V ozadju je verjetno ali bo kar resnica, da se je Izraelcem šlo več ali manj samo za to, da Slovenija odstopi od tožbe proti Izraelu.

Včeraj se je tudi zvedelo, kdo v vladi je glasoval in kdo ne in kako... žal pa naša nacionalna televizija vsaj v osrednjem dnevniku nič o tem?

Večina malih držav ni ravno samostojnih, marsikje se podrejajo politiki velikih in tudi Slovenija ni izjema.

Če pa merimo na samostojnost pred petintridesetimi leti me kar malce prime smeh, ko o tem razpravljajo ljudje, katerih vodja ni bil za opcijo samostojnosti. In to ni povedal samo enkrat! In to organizira prvi Kučanov oproda, torej Šiftar!

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Malo me čudi, ni nekih protikomentarjev, ampak samo mnenja v obliki ocen. Pa vseeno: nekaj je moje mnenje, sam seveda pravim, da držijo, neka dejstva pa so točna: torej, da se ve, da Golob sploh ni glasoval, da je Asta Vrečko bila odsotna med glasovanjem, da Maljevca ni bilo. Ker bi naj ministri SD-ja glasovali za tožbo, enako Luka Mesec je kot na dlani, da so ministri Svobode glasovali pač proti.

In še enkrat, zakaj o tem nič v osrednjem dnevniku? Za Odmeve ne vem, vse pa kaže na to, da je nacionalna televizija hudo pristranska in naj se potem na čudijo, da jih bo nova vlada kar nekaj premestila. To televizijo plačujemo nampreč vsi in tudi vsi si zaslužimo, da je pluralna, kar trenutno niti pod razno ni.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi