Po uspešno izvedeni akciji »Ko zobna ščetka rešuje življenje«, je preko 1600 zbranih ščetk in drugih potrebščin za ustno higieno prispelo do brazilskih otrok.
O akciji zbiranja pripomočkov za ustno higieno z naslovom »Ko zobna ščetka rešuje življenje« za otroke v Braziliji, ki sta jo organizirali Selezijanski mladinski center Veržej in Društvo prijateljev mladine Beltinci na pobudo misijonarke sestre Ane Slivka, smo že poročali.
Tako sta pred nedavnim iz Salezijanskega Mladinskega Centra Veržej uspešno prispela dva velika paketa, v katerih je bilo več kot 1600 zobnih ščetk in 250 zobnih past, je sporočila Ana Slivka, Franciskanka Marijina Misijonarka.
Zobozdravnik Thiago Lima de Mendes s svojo ekipo študentov odontologije vsako soboto popoldne obišče enega od mnogih revnih delov mesta in otroke uči držanja zobne ščetke in umivanja zob. S to akcijo bo v Amazoniji več otrok z lepim nasmehom in predvsem z zavestjo, da se nekdo zanima zanje, je povedala misijonarka.