V preteklem dnevu so policisti v Pomurju obravnavali šest prometnih nesreč, ki so se končale le z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, osem kršitev javnega reda in miru, tri primere povoženja divjadi in požar.
Na področju kriminalitete je bila v Dolgi vasi obravnavana tatvina denarja iz odklenjenega osebnega avtomobila, v Žibercih pa tatvina kolesa s pomožnim motorjem. V Murski Soboti in v Srednji Bistrici so obravnavali poškodovanje tuje stvari in v Petišovcih tujca, ki je imel na vozilu nameščeno ponarejeno registrsko tablico.
Javni red in mir je bil kršen petkrat v zasebnem prostoru in trikrat na javnem kraju. Kršitelji so se ob intervenciji policistov pomirili in s kršitvijo prenehali.
V Okoslavcih je bil obravnavan požar v kuhinji stanovanjske hiše. Tuja krivda ni bila ugotovljena. O ugotovitvah bodo policisti s poročilom obvestili okrožno državno tožilstvo.
Zaradi storitve hujših prekrškov sta bila zasežena dva osebna avtomobila in traktor.
Previdno na avtocesti
Pogostejše meritve hitrosti z radarjem bodo policisti danes opravljali na avtocesti.
Fotografija je simbolična.