Slika je simbolična.
Spletne finančne prevare, katerih tarče so podjetja, so zelo pogoste. Včeraj so na območju Policijske uprave Celje obravnavali dve tovrstni prevari.

V prvem primeru je neznani storilec z lažnega elektronskega naslova, zelo podobnega naslovu banke, kjer ima podjetje odprt račun, poslal elektronsko sporočilo z lažno vsebino in zlonamerno spletno povezavo, ki so ji v podjetju sledili.

Neznani storilec je na ta način z računa podjetja ukradel nekaj manj kot 200.000 evrov. 

Drugemu podjetju pobrali 18 tisočakov

V drugem primeru je bilo podjetje oškodovano za okoli 18.000 evrov. 

Neznani storilec jih je kontaktiral kot predstavnik podjetja, s katerim dejansko sodelujejo in jim poslal drugo »novo« številko računa ter jih na ta način spravil v zmoto, da so nakazali sredstva.

V obeh primerih policisti zbirajo obvestila v smeri suma storitve kaznivega dejanja goljufije

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Pomurja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Na stavbah se pogosto srečujemo s pojavom konstrukcijskih razpok. Te so najpogosteje prisotne na stenah, večkrat pa tudi na betonskih ploščah.
Zoran Dragić je za svoj novi dom izbral Marles OKNA, ki predstavljajo popolno ravnovesje med trajnostjo, estetiko in kakovostjo.

Glede na to, da so tovrstne goljufije zelo pogoste, policisti opozarjajo predstavnike podjetij naj bodo pozorni na »lažna predstavljanja«. Torej na sleparska e-poštna sporočila, ki prejemnike poskušajo pretentati, da razkrijejo svoje osebne, finančne ali varnostne podatke.

Prav tako naj bodo previdni glede zahtev za plačila. Uvedejo naj  notranje protokole glede plačil. Pregledajo in omejijo naj informacije objavljene na spletnem mestu podjetja in naj nadgradijo ter posodobijo tehnično varnost.  

Komentarji (1)

Frenkiboj (ni preverjeno)

Prasica a si kurca lacna?

Starejše novice