PREVIDNO: Prevaranti s pošiljkami z odkupom ogoljufali več žrtev

| v Kronika

Zabeležili že tri primere prevare z nenaročenimi pošiljkami.

Iz Policijske uprave Murska Sobota so sporočili, da so policisti včeraj obravnavali dva podobna primera goljufije. Podjetje in fizična oseba sta preko izvajalca poštnih storitev prejela priporočeno pošiljko z odkupom v vrednosti 59,97 evra ter plačilo tudi poravnala. 

Po pregledu vsebine pisma je nato bilo ugotovljeno, da gre za prevaro, saj storitve niso bile naročene. V dopisu je bila navedena spletna stran www.pogodba.org, kot pošiljatelj pa Davčni in pravni inštitut.eu, 1000 Ljubljana.

Še en podoben primer so pomurski policisti sicer obravnavali že minulo sredo, ko je pošiljko prejela fizična oseba.

Policisti zato svetujejo, da tovrstne pošte ne prevzemate, če je ne pričakujete. Odložite morebiten prevzem pošiljke na poznejši čas in pred tem podrobno preverite pošiljatelja. O dogodku pa obvestite najbližjo policijsko postajo.

Preberite še

Komentarji

531

Kaj pa ima s tem policijski delavec. K kolikor ti kaže sum odpri pošto pred pismonošem in se takoj prepričaš,kaj se sploh gre.Pošta pa mora spremeniti pravila in zadolžiti poštarja ob prevzemu pošiljke stranki.PIKA in to je vse.

Komentarji

531

Kaj pa ima s tem policijski delavec. K kolikor ti kaže sum odpri pošto pred pismonošem in se takoj prepričaš,kaj se sploh gre.Pošta pa mora spremeniti pravila in zadolžiti poštarja ob prevzemu pošiljke stranki.PIKA in to je vse.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi