Kot smo že poročali, je švicarska korporacija Landis+Gyr sporočila, da izstopa s področja proizvodnje infrastrukture za električno polnjenje avtomobilov in da bo ta del svoje skupine poslala v likvidacijo.
To sodeč po napovedih skoraj gotovo pomeni likvidacijo slovenskega izdelovalca električnih polnilnic Landis+Gyr EV Solutions, nekdaj znanega pod imenom Etrel.
Švicarski ponudnik rešitev za upravljanje z energijo je v Etrel vstopil leta 2021, ko je pridobil 75-odstotni delež, aprila 2023 pa je prevzel še preostalih 25 odstotkov. Podjetje, ki je prej poslovalo v Grosupljem, ima zdaj sedež v Škofljici in je bilo preimenovano v Landis+Gyr EV Solutions.
Sprva je bilo načrtovano, da bo podjetje postalo razvojno središče skupine za širitev uporabe obnovljivih virov energije za električno mobilnost. A oktobra lani so, kot so spomnili na portalu Forbes Slovenija, sporočili, da bodo revidirali odločitev o smotrnosti poslovanja v regiji Evropa, Bližnji vzhod & Afrika (EMEA) in da se bodo bolj osredotočili na ZDA.
Zdaj so pri Landis+Gyr v objavi na svoji spletni strani naznanili, da se ne bodo več ukvarjali z izdelavo infrastrukture za električno polnjenje avtomobilov
Zaposleni na cesto?
Kaj to pomeni za slovensko podjetje? To je v minulem poslovnem letu v povprečju zaposlovalo 163 ljudi, konec aprila 2024 pa 180.
»Danes so nas 180 zaposlenih zbrali na kup in povedali, da gre podjetje v likvidacijo. Hvala za nič,« je je na platformi Redditt razočarano zapisal eden izmed delavcev, ki bodo, kot kaže, zdaj ostali brez zaposlitve.
Delavcem sporočajo: »V Iskri vas rabimo«
Lastnik in direktor kranjske Iskre Klemen Šešok je na družbenem omrežju LinkedIn delavce pozval, da pošljejo prijavo in življenjepis za zaposlitev v Iskri.
»Ne moremo vzeti vseh 180 ljudi… ampak, če si elektro inženir, tehnolog, nabavnik, kontrolor, finančnik, kadrovik, mojster podpore, imamo zate priložnost,« je zapisal.
Komentarji (3)
V kranj je malo predaleč za vozit. Izgleda ka de evropa čisto dol šla od elektrike, zaj ko so miljarde subvencij pobrali pa ni nič s tega, ker so kitajci boljši. Dokler do stari avti šli 500 tisoč km, novi pa max 100 nede nič z nakupom.
Šešok se je zglasjo. Glih tapravi. Za delavce navaden nategator.
Znano slovensko podjetje v stečaj, kar ni res, podjetje gre v likvidacijo, kar je velika razlika za delavce, ki bodo poplačani, napačne trditve delajo populizem.