Slika je simbolična.
Raziskava z avstralske Univerze Edith Cowan (ECU) nakazuje, da lahko potovanja predstavljajo učinkovito orožje v boju proti prezgodnjemu staranju v primerjavi s tradicionalnimi metodami.

Ugotovitve kažejo, da pozitivne izkušnje med potovanjem pomembno prispevajo k izboljšanju zdravja.

Raziskovalci z avstralske Univerze Edith Cowan poudarjajo, da lahko raziskovanje novih okolij, fizična aktivnost in socialna interakcija med potovanji znatno izboljšajo duševno in telesno zdravje, povzema spletni portal ameriške televizije CNN.

»Proces staranja je neizogiben. Čeprav ga ne moremo zaustaviti, ga lahko upočasnimo,« je izjavila vodilna avtorica študije Fangli Hu.

Ugotovitve raziskave kažejo, da lahko s potovanji ohranjamo telo v ravnotežju z izboljšanjem presnove in krepitvijo imunskega sistema. Sproščujoče dejavnosti in fizična aktivnost med potovanji spodbujajo pozitivne stresne odzive, kar prispeva k boljšemu splošnemu počutju.

K upočasnjevanju prezgodnjega staranja lahko močno pripomorejo spoznavanje novih ljudi, boljši spanec, nove življenjske izkušnje in sproščujoče dejavnosti, med drugim joga.

Vendar pa raziskava tudi opozarja na morebitna tveganja, povezana s potovanji. Dejavniki, kot so nalezljive bolezni in skrb za varnost, lahko negativno vplivajo na zdravje. Potovanja tako predstavljajo priložnost za izboljšanje počutja, hkrati pa prinašajo morebitna tveganja.

Komentarji (1)

Micko (ni preverjeno)

jaz vedno potujem z Nikom i Ništa

Starejše novice