Rekord Štefana Škaperja v nevarnosti, Tavaresu manjkata le še dva zadetka

| v Šport

Štefan Škaper je že 18 let lastnik najbolj pomembnega individualnega rekorda v prvi slovenski nogometni ligi.

Toda rekord, ki ga drži "Pejf" je v veliki nevarnosti, pravzaprav bi bil pravi čudež, če rekorda še v tej sezoni ne bi presegel mariborski napadalec Marcos Tavares. Slednji je minuli konec tedna proti Krškemu dosegel tri zadetke in je že pri številki 128.

Škaper, ki je v svoji karieri navduševal predvsem v majici Beltincev, kasneje pa tudi pri Muri, je kariero zaključil s 130 doseženimi zadetki v prvoligaški konkurenci. Zanje je "Pejf" potreboval le 226 tekem, kar je precej manj od Tavaresa.

Kapetan Maribora je namreč odslej v Prvi ligi zbral 320 tekem in bo za izenačitev ter prekoračitev rekorda potreboval občutno več tekem, bržkone pa ni nobenega dvoma več, da se Škaperjev osemnajstletni rekord v kratkem poslavlja.

Med najboljšimi desetimi strelci vseh časov je tudi sedanji trener Mure Ante Šimundža, črno-beli dres pa so tekom svoje kariere nosili tudi Marko Kmetec, Ermin Rakovič in Kliton Bozgo.

Foto: siol.net

Komentarji

Tujec 2

Takšnega, kot je nekdaj bil Škaper, bi rabila Mura.

odojek

ee resno?

shgfh

Meni je škoda! Še en rekord na šteroga smo bili vsi Prekmurci ponosni. Škoda, ka de najboljši strelec SLO lige tujec. Meni je resno žal

bong

Tavares ni tujec. Po koncu kariere bo ostal v Mariboru. Rekordi so zato, da se rušijo. Je pa Škaper bil in bo ostal legenda. Tako kot Marcos.

Ong

Što vas včil tabele delati ? Na fdjve? Vendar se na vrh dene "tema" tabele oz ka stevilke v stolpce sploj pomenijo. Skup dejvlete tej clanke kak ge kda san mogo zagen de kaj oddati v šauli. Nesposobneži

Nikola

Kradejo, kot ponavadi. Pa še kradejo šlampasto!!!

Rđave

Pejf je tata mata za Brazilca....

fgvbnhju

tavareš nebi dal telko golov če nebi imel dobre podajalce isto tak škaper. Če imaš dobro ekipo ka ti da dobre podaje lejko daš gol pa čeprav se žoga samo odbija od tebe podajalec pa kapripravi gol pa nika nej vreden to je tisto ka je slabo v nogometi

Šjor Božo

Pomembno kot lanski sneg!!! :)

ajajajajajajaj

Vsa čast Tavaresu, vendar KRALJ STRELCEV V SLOVENIJI JE ŠKAPER. Poglejte koliko manj tekem je rabil da je zabil 130 golov in primerjajte klube, kjer sta igrala. Tavares v Mariboru ki se vsako leto bori za naslov, Škaper večinoma v ekipi, ki je bila v spodnji polovici lestvice. Kdo je lažje dosegal gole? Zato, PEJF - fala za vse. LEGENDA.

lauraas

Kaj tujec, saj je pa pravi Slovenec in smo lahko ponosni.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi