Žan Žaler je že drugi nogometaš Beltincev, ki se to poletje seli v prvoligaško sredino. Filip Kosi se je pred dnevi pridružil Aluminiju, Žaler pa bo po informacijah Sobotainfo v prihajajoči sezoni član Radomelj.
Beltinčani so s petim mestom v minuli izdaji 2. SNL pripravili lepo presenečenje, Damjan Gajser pa je v članski ekipi uveljavil nekaj mladih imen.
Gal Grobelnik se je po uspešni sezoni v rumenem dresu odločil za prestop v Nemčijo, Filip Kosi pa se bo znova preizkusil na prvoligaških zelenicah. Kot smo že poročali, je Ljutomerčan postal član Aluminija.
Prvoligaš iz Kidričevega je danes uspešno registriral še enega bivšega člana »žutih«, visokoraslega Aleksandra Zeljkovića. Nekdanji branilec Beltincev je minulo sezono preživel pri Taboru iz Sežane.
Žaler bo oblekel dres Radomelj
V beltinskem drugoligašu so lahko ponosni še na en prestop v prvoligaški razred. Čeprav ga v Radomljah še niso predstavili javnosti, je jasno, da bo barve rumeno-črnih v bodoče branil Žan Žaler.
Dvajsetletnik je bil pred tedni že na pragu prestopa v novomeško Krko, a je nato prejel vabilo iz Radomelj in se za sodelovanje dogovoril s prvoligašem. V Beltincih je nastopal dve sezoni, v tem času pa je v 2. SNL zbral 52 nastopov.
Mladi Štajerec je v preteklosti igral za mlajše selekcije Maribora, Mure in Aluminije.
Dvoršak in mladi Slokan novinca v moštvu
Žaler sicer že vse od pričetka priprav ni treniral z Beltinci, ki sta se jim v teh dneh uradno pridružila še dva novinca. Luknjo v zadnji vrsti bo skušal zakrpati 21-letni Gal Dvoršak. Sin Simona Dvoršaka, ki je dres beltinskega Potrošnika nosil v sezoni 1997/98, je nazadnje igral za Bistrico.
Članski ekipi je bil priključen tudi 17-letni domačin Nejc Slokan, ki je doslej nastopal za mladinsko ekipo Veržeja. Trenerju Gajserju se je na nedavnem turnirju v Odrancih, ki so ga Beltinčani osvojili z zmagama proti Odrancem in Čardi, dokazovalo tudi nekaj imen iz tujine.
Na polfinalni tekmi so mrežo Odrancev ob avtogolu gostiteljev zatresli še Jan Bruno Kralj, Luka Pihler in Adis Emruli, v finalu s Čardo pa so zadeli Jan Bruno Kralj, Robert Čakš, Vito Štrakl, Ivan Težački in Syed, eden od nogometašev na preizkušnji.
Beltinčani v novo sezono vstopajo tudi z nekaj spremembami v trenerskem štabu. Kot smo že pisali, je Gajserjev pomočnik postal Blaž Krauthaker, za delo z vratarji pa skrbi Dejan Gumzar.