Olimpija je danes upravičila vlogo favorita.
Nova sezona Prve Lige Telemach Slovenija je v polnem teku. Danes sta se v Stožicah pomerili Olimpija in Nafta 1903. Zmagali so domačini z 2:0.
Lendavčani so se med prvoligaše vrnili po sezoni 2011/12. Zasedba Nafte se je po osvojitvi drugega mesta v drugi ligi povsem spremenila, Lendavčani so potrdili že več kot 15 novincev.
Olimpija in Nafta sta se na zadnje pomerili marca lansko leto, ko je v pokalnem tekmovanju Nafta proti Ljubljančanom izpadla.
-
Šport | 36 komentarjev
FOTO: Nafta uspela premagati Radomlje, slavili z golom prednosti
Se lahko Nafta iz Ljubljane vrne s točkami?
Olimpija je po uvodnih dveh krogih še vedno 100-odstotna. V uvodu v sezono so z 2:0 premagali Primorje, v drugem krogu pa so bili z 1:0 boljši še od Kopra.
Medtem jim dobro kaže tudi v lovu na Evropo. Na dveh tekmah so premagali klub Polissya Zhytomyr, v četrtek, 8. avgusta, pa se bodo zoperstavili še Sheriffu iz Makedonije.
Nafta je na prekmurskem derbiju v uvodnem krogu izgubila proti Muri, v drugem krogu pa so po preobratu z 2:1 premagali Radomlje, dvakrat je zadel Klausz.
Potek tekme:
8. minuta: Prvi gol. Domačini so ekspresno povedli. Po napaki obrambe Nafte je zadel Ivan Durdov.
57. minuta: Domačini so spet povedli, za Ljubljančane je zadel Nemanja Motika.