Večerni finale Olimpije in Maribora je zasenčila sporna odločitev v zadnjih sekundah podaljška, bolj gladko pa je šlo v ženskem derbiju. Nogometašice ŽNK Mura Nona so z zasluženo zmago storile korak do dvojne krone.

Bodo v Fazaneriji čez dobra dva tedna slavili dvojno krono? Ženska ekipa Mure Nona se je iz Celja vrnila s pokalno lovoriko, Sobočanke so v derbiju s 3:1 premagale Olimpijo.

Črno-bele so z zasluženo zmago maščevale aprilski poraz v Ljubljani, po katerem je moral klop Mure zapustiti Amir Karić. Ekipo je v včerajšnjem finalnem obračunu vodil Robert Berendijaš, ki je vse štiri zadetke videl v drugem polčasu.

Mura Nona je povedla v 54. minuti, ko je po podaji Lee Dolinar ljubljansko mrežo s spretnim udarcem načela Josy Matos. Kaja Korošec je v 84. minuti povišala prednost po akciji s Špelo Kolbl, po znižanju Manje Rogan, ene od štirih bivših »hčera« Pomurja v začetni enajsterici Olimpije, pa je bil finale dokončno odločen v 95. minuti, po golu Žive Rakovec.

Sobočanke so tako rešile čast kluba iz Fazanerije. Moški članski ekipi se v letošnji sezoni izmika želena uvrstitev v evropska tekmovanja, ženska ekipa je z desetim pokalnim naslovom storila pomemben korak do dvojne krone.

Vesele navijaške podpore

»Tekma kot vsak drugi je bila dobra, tokrat je bila v igri pokalna lovorika. Zmaga na derbiju je toliko slajša, dosegle smo tri zadetke in prišle do zmage. Mislim, da smo si s kakovostno pripravo in dobro igro zaslužile naslov.

Vedele smo, da bo Olimpija igrala na dolge žoge in bo nevarna iz protinapadov, da moramo to dobro zapreti. Žoga je hitro tekla, hitro smo morale preiti iz obrambe v napad. Bilo je naporno, na koncu pa je zmaga zaslužena.

Manja je po prekinitvi lepo zadela iz prostega strela in znižala našo prednost, vendar smo se med odmorom zaradi nevihte pripravile na to, da ne bo panike, četudi dosežejo gol. Mirno smo odigrale do konca, zadele še enkrat in končnica je bila mirna,« je po zmagi dejala Kaja Korošec.

Vezistka iz Slovenske Bistrice z najuspešnejšim klubom v slovenskem ženskem nogometu pridno zbira lovorike, so pa Pomurke po dveh neuspešnih poskusih znova na pragu dvojne krone.

Štajerka v vrstah Mure se je po desetem naslovu pokalnih prvakinj zahvalila tudi navijaški skupini Black Gringos. Črno-bele so imele za razliko od Olimpije tudi podporo organiziranih navijačev, pa čeprav so Ljubljančani igrali tudi v večernem finalu:

»Lepo je, da je v Celje ob naših starših in podpornikih prišla tudi navijaška skupina Black Gringos. Lepo je bilo videti tako številčno podporo na tej finalni tekmi.«

Korak do dvojne krone

»Tekma je bila zelo dobra, tudi napeta, priložnosti so bile na obeh straneh. Ves čas se je nekaj dogajalo, veliko smo tekle, vendar smo zdržale pritisk.

Poznalo se je, da smo se nekatere igralke vrnile po poškodbi in smo v polni zasedbi, dobro pripravljene. Če delamo ena za druga, lahko dosežemo marsikaj,« je po prvem naslovu pokalne prvakinje dejala Lea Dolinar.

Še ena Štajerka se je v vrste Mure preselila pozimi, šele minulo nedeljo pa je poškodbi gležnja odigrala prvo ligaško tekmo za črno-bele. Že jeseni je zdajšnjemu klubu pomagala v dresu Radomelj, saj so rumene po njenem golu remizirale z Olimpijo.

Ljubljančanke so z neodločenim rezultatom v Radomljah povečale zaostanek za vodilno ekipo lige, Mura pa ima pred zadnjima dvema tekmama pet točk naskoka pred zasedbo iz prestolnice. Jasno je, kakšen je cilj Sobočank v zaključku letošnje sezone:

»V prvem polčasu se je dogajalo predvsem na sredini igrišča, oboje smo imele priložnosti, v drugem polčasu pa smo vajeti igre prevzele v svoje roke. Zmaga nam pomeni ogromno in je nov korak do dvojne krone.«

Gabor obžaloval neizkoriščeno

»Čestitam ekipi Mure, ko izgubiš s 3:1, je to zasluženo. Smo pa vse tri zadetke prejeli iz protinapada, pred prvim golom pa nismo izkoristili treh izrednih priložnosti. To je pač nogomet.

Mura me ni presenetila, bolj sem presenečen nad našo igro, saj ni bila tekoča. Prevečkrat smo posegli po dolgih podajah, vendar nimam dekletom kaj očitati. To je pokal, specifična tekma, lahko jim samo čestitam, da so se uvrstile v finale in so se borile,« je po finalni tekmi dejal Zlatko Gabor.

Trener Olimpije, ki je še v začetku sezone vodil pomursko zasedbo, je obžaloval, da je njegova ekipa klonila po treh protinapadih, razumljivo pa je v prvem polčasu izpostavil zgolj priložnosti svoje ekipe.

V prvem polčasu je očitno »spregledal«, da je kot prva v sedmi minuti zapretila Josy Matos, a se je z obrambo izkazala Jovana Petrović. Res je, da se je z dvema posredovanjema nato izkazala soboška vratarka Iva Kocijan, Mura pa je vnovič zapretila tik pred odmorom.

Ljubljančanke so bile v nadaljevanju tekme v napadu praktično povsem nevidne, saj z izjemo zadetka Manje Rogan iz prostega strela niso prišle do nevarnejšega poskusa proti golu Mure.

Pred Muro sta zdaj še dve ligaški preizkušnji, Sobočanke pa lahko deseti naslov državnih prvakinj in s tem prvo zvezdico nad grbom potrdijo že na nedeljski tekmi z Ljubljano.