Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Mura z dobro predstavo do remija s Celjem

| v Šport

Nogometaši Celja in Mure so se v prvem krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2.

Celjski nogometaši niso najbolje začeli branjenja naslova državnih prvakov. Na domačem igrišču se le remizirali z Muro, pri tem pa so bili daleč od igre, s katero so navduševali v lanski sezoni, očitno se jim pozna odhod nekaterih nosilcev.

Še posebno slabo so prvaki odigrali prvi polčas. Naredili so veliko napak, eno izmed njih so Sobočani kaznovali. Z menjavami v postavi so bili v drugem delu bolj prepričljivi, z nekaj sreče jim je točko z dvema goloma zagotovil Svit Sešlar.

Da se Mura v Celje ni prišla branit, je pokazal že uvod tekme. Že v drugi minuti je mojstrski prodor in strel z leve strani uspel Šimonu Butiću, toda sodniki so njegov gol zaradi nedovoljenega položaja soigralca, ki je oviral pogled vratarja Žana Lebana, razveljavili.

V 21. pa je Mura vendarle oplemenitila boljši vtis, potem ko je po podaji Nina Koutra natančno meril Niko Kasalo. Tri minute zatem je spet lepo poskusil Butić, a žoga je švignila mimo desne vratnice. V 35. je spet nevarno streljal Kasalo, toda tokrat ni bil tako natančen kot v 21.

Celjani so imeli v prvem delu edino pravo priložnost v 42. minuti, ko je z glavo Damjan Vuklišević streljal čez gol. V drugem delu pa so gostitelji vendarle zaigrali bolje. Sešlar je v 49. z močnim in natančnim strelov z 20 metrov, ki je oplazil tudi vratnico, izenačil.

V 52. minuti Armandas Kučys ni izkoristil natančne podaje Maria Kvesića, dve minuti pozneje so gosti blokirali strel Ivana Čalušića, v nadaljevanju akcije je poskusil še Veton Tusha, toda tudi on ni premagal vratarja Žigo Fermiška.

V času največje premoči so Prekmurci spet povedli, Kouter in Kasalo sta izvedla lepo akcijo, slednji je z leve strani poslal žogo pred vrata, kjer se je odlično znašel Marko Aščić.

A Mura je novo vodstvo držala le dobrih 15 minut. V 73. je na robu kazenskega prostora strel Milota Avdylija blokiral Kristjan Trdin, sodnik David Šmajc pa je po pogledu posnetka zaradi igranja z roko dosodil enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Sešlar.

Do konca so imeli Celjani še nekaj nevarnih akcij, Kučys je tudi zatresel mrežo, toda izkazalo se je, da je pred tem prekršek storil podajalec Sešlar.

Celje bo v naslednjem krogu gostovalo pri Aluminiju, Mura bo gostila Olimpijo.

Standings provided by Sofascore

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Haloo

Kakšen je to 'V ŽIVO' če ni nobenih osvežitev

oldgringos

Zmaga za Šmajsa sodnika in var. Drugič se naj zmenijo pred tekmo da se Muraši ne bodo matrali.

Abba

Lopovščina Šmajca pa war

Abba

Lopovščina Šmajca pa war

Papa

Bravo Mörec, bravo dečki! Tak se nosi dres Mure.

realen

Sodniška sramota, Muri so vzeli zmago, morajo biti dobro plačani od nekoga, za tako nečedno sojenje.

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Haloo

Kakšen je to 'V ŽIVO' če ni nobenih osvežitev

oldgringos

Zmaga za Šmajsa sodnika in var. Drugič se naj zmenijo pred tekmo da se Muraši ne bodo matrali.

Abba

Lopovščina Šmajca pa war

Abba

Lopovščina Šmajca pa war

Papa

Bravo Mörec, bravo dečki! Tak se nosi dres Mure.

realen

Sodniška sramota, Muri so vzeli zmago, morajo biti dobro plačani od nekoga, za tako nečedno sojenje.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi