Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Mura še brez vlagatelja, vse bolj aktualna povezava s hrvaškim prvoligašem

| v Šport

Mura išče rešitev za prihodnost, možna tudi povezava z Rijeko.

Po stresni sezoni, v kateri so nogometaši Mure ohranili prvoligaški status, je v Fazaneriji navzven mirno, v klubskem zakulisju pa se po poročanju Ekipe24 dogaja marsikaj. 

Ključno vprašanje ostaja, kako bo soboški prvoligaš deloval v prihodnje in ali bo glavno vlogo prevzel nov vlagatelj.

Predsednik Nogometne šole Mure Robert Kuzmič že dalj časa išče investitorja, a priznava, da iskanje ni preprosto. Kot je povedal za Ekipo24, Slovenija za resne tuje vlagatelje ni pretirano zanimiva, saj gre za majhno državo z visokimi davki, tudi Murska Sobota in slovenska liga pa nimata razsežnosti, ki bi jih vlagatelji običajno pričakovali.

Po njegovih besedah se je v preteklem obdobju pojavilo več morebitnih rešiteljev, a so pogovori resnejši le še z nekaterimi. 

Kuzmič ob tem poudarja, da mu zmanjkuje energije in idej za zagotavljanje finančne stabilnosti, kljub temu pa še vedno išče rešitev, ki bi Muri omogočila pozitiven razplet.

Če novega vlagatelja v kratkem ne bo, naj bi obstajala tudi rezervna možnost. 

V Fazaneriji se že govorilo o zanimanju argentinskih lastnikov madžarskega ZTE-ja, hkrati pa naj bi obstajala tudi povezava med Muro in Rijeko. Kuzmič je potrdil, da pogovori z reškimi predstavniki potekajo in da iščejo model morebitnega sodelovanja.

Posebno težo morebitni povezavi daje dejstvo, da se na klop Rijeke vrača Matjaž Kek, ki je klub v preteklosti že vodil do zgodovinskih uspehov. 

V primeru sodelovanja med Muro in Rijeko bi lahko imel nekdanji slovenski selektor posreden vpliv tudi na dogajanje v Fazaneriji. 

Tam namreč deluje njegov sin Matjaž Kek mlajši, ki naj bi v primeru dogovora ostal v Murski Soboti kot zaupanja vredna povezava z reško stranjo.

Preberite še

Komentarji

EH

Premala je Rijeka, da bi lahko imela podružnični, razvojni klub v Sloveniji. Mogoče bi to šlo z Dinamom.
Nekaj drugega pa je, če Mišković in njegova ekipa vidijo Muro kot relativno samostojen, vzporeden projekt ...

turk

Delat se spravite, lenuhi. Se treba dokazat potem lahko računate na vlagatelje.

Adam

Ka pa Delius je več nej v igri?

Adam

Ka pa Delius je več nej aktualen?

44

ocitno je kar kriza in voda tece v grlo

Lendava2021

Včeraj norčevanje iz madžarskega denarja, danes rešitelj za Muro iz madžarske.

MURA podružnica NAFTE!

Jooj če bi mura bila odvisna od madžarskega denarja :)

lol lol

Date hejnjate že ednouk s temi visokimi davki. Avstrija ima višje obdavčitve, pa tan nišče ne đouče glede tega in tan investitori normalno hodijo.

SamoRes

Zakaj ste mu dali minus? Saj je pravilno napisal, da so v Avstriji višji davki.

za Lendava 2021

Ti prekmurski čutani si dovolijo dosti, z nami Madžari.

Stric

Kuzmič ne seri z tem nakladanjom....da slo liga ni zaniniva,da tuje vlqgatelje ne zanima slo liga???halo???kaj je z tabo???kak te to da celje rusi zanimajo in vlagajo,maribor imajo turki,olimpija ima nemca...itd....kak te to???ne seri preprosto....ne veš poiskati ali si pa ti problem???morda pohlepen...tudi nafta ima mađare vlagatelje...pol lige slo ima tuje vlagatelje in ti da nikoga ne zanima slo liga???kaj te ti jemlješ??celje je povprečen,rekel bi da nižje rangirani klub od mure...trenutno je pač hit ker ima bogate vlagatelje,ko bodo odšli bo povprečen ligaš z borbo za obstanek v ligi....

”Toporišič”

Če že modruješ po netu, potem daj vsaj slovnično pravilno! … z tem… /… s tem…

VojkoZMajolko

Vlagateljev kolikor hočeš. V večini primerov se na koncu izkaže, da gre za bleferje in klub propade. Celje je pač zadelo jackpot.

Nekaj izkušenj z vlagatelji Mura že ima (Suban). Vemo kako se je končalo. Z "američanom" so se na srečo še pravočasno razšli. In popolnoma razumem, da so zdaj še bolj previdni. Upam pa, da imajo dovolj rezerve. Če ne, pa bo par let druge lige. Še vedno boljše, kot pete.

helmut

Te pa ajdi ti ka si tak pameten najdi invenstitorja pa ga pripelaj v Muro.

Palamuđija

Vej te znaš, ka je df - modrijaš. Glavno ka z gezikon stalno neka vergla, kak pa ka, je njemi vseeno.

čarni vrag

Brez tujih vlagateljev ne vemo niti labdo brsati. Kama smo spadnoli v toj samostoji Sloveniji.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Tokrat si udaril močno mimo! Brez "tujih vlagateljev" žogo brcajo samo še malonogometna moštva in še to ne vsa, kajti vsako "selo" dobi od lokalnega gostilničarja, kakšnega gradbinca vsaj toliko, da po tekmi grejo na pivo! In morda na en par kranjskih!

Profesionalni nogomet pa rabi...? Čisto resno, meni sploh ni jasno, od kod Muri denar... vsi ti sponzorji, katere oglašujejo dajo koliko? Če kateri da desettisoč je že veliko, sama Mura pa rabi na sezono nekaj milijonov...

Denar, denar... ugasnile so Domžale, v II. ligi verjetno Gorica, Primorje se bo težko pobralo po debakl sezoni in še bi se dalo naštevati. Za vsa ta moštva, pa upajmo, da Mure ni zraven, je neka III. liga verjetno skrajni domet?

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Malce prehitro zaključil... hočem povedati, da predsedniku našega kluba ni lahko. Kritizirate pa ga, kot da je največji zločinec. Naj vsak proba... zriktati nekega investitorja, vlagatelja, prepričati prekmursko/pomursko gospodarstvo, da podpre klub. Težka bo!

čarni vrag

Nogometni klubi služijo predvsem kot pralnice denarja. To je edini motiv, ki bi privabil kakšnega "investitorja" v Mursko Soboto. Vse drugo so pravljice.

Akuna

Točno tak,vsak kateri je najbolj glasen naj ide do Kuzmiča pa pove ka vloži milijon ali zrihta vlagatelja.Mislen ka Kuzmič ne spi mirno kak konce povezati vküp finančno,saj ste pa stirali enoga pa drüjgoga nišče pa nema rešitve samo nakladanje.Predsednik želimo ti dosta poslovne sreče ka rešiš Muro ka mo še naprej gledali dober nogomet

kekec pašteta

Tadeschi baje prevzema

kekec pašteta

Tadeschi baje prevzema

Fmp

Tadeschi tej je z pakistana

Komentarji

EH

Premala je Rijeka, da bi lahko imela podružnični, razvojni klub v Sloveniji. Mogoče bi to šlo z Dinamom.
Nekaj drugega pa je, če Mišković in njegova ekipa vidijo Muro kot relativno samostojen, vzporeden projekt ...

turk

Delat se spravite, lenuhi. Se treba dokazat potem lahko računate na vlagatelje.

Adam

Ka pa Delius je več nej v igri?

Adam

Ka pa Delius je več nej aktualen?

44

ocitno je kar kriza in voda tece v grlo

Lendava2021

Včeraj norčevanje iz madžarskega denarja, danes rešitelj za Muro iz madžarske.

MURA podružnica NAFTE!

Jooj če bi mura bila odvisna od madžarskega denarja :)

lol lol

Date hejnjate že ednouk s temi visokimi davki. Avstrija ima višje obdavčitve, pa tan nišče ne đouče glede tega in tan investitori normalno hodijo.

SamoRes

Zakaj ste mu dali minus? Saj je pravilno napisal, da so v Avstriji višji davki.

za Lendava 2021

Ti prekmurski čutani si dovolijo dosti, z nami Madžari.

Stric

Kuzmič ne seri z tem nakladanjom....da slo liga ni zaniniva,da tuje vlqgatelje ne zanima slo liga???halo???kaj je z tabo???kak te to da celje rusi zanimajo in vlagajo,maribor imajo turki,olimpija ima nemca...itd....kak te to???ne seri preprosto....ne veš poiskati ali si pa ti problem???morda pohlepen...tudi nafta ima mađare vlagatelje...pol lige slo ima tuje vlagatelje in ti da nikoga ne zanima slo liga???kaj te ti jemlješ??celje je povprečen,rekel bi da nižje rangirani klub od mure...trenutno je pač hit ker ima bogate vlagatelje,ko bodo odšli bo povprečen ligaš z borbo za obstanek v ligi....

”Toporišič”

Če že modruješ po netu, potem daj vsaj slovnično pravilno! … z tem… /… s tem…

VojkoZMajolko

Vlagateljev kolikor hočeš. V večini primerov se na koncu izkaže, da gre za bleferje in klub propade. Celje je pač zadelo jackpot.

Nekaj izkušenj z vlagatelji Mura že ima (Suban). Vemo kako se je končalo. Z "američanom" so se na srečo še pravočasno razšli. In popolnoma razumem, da so zdaj še bolj previdni. Upam pa, da imajo dovolj rezerve. Če ne, pa bo par let druge lige. Še vedno boljše, kot pete.

helmut

Te pa ajdi ti ka si tak pameten najdi invenstitorja pa ga pripelaj v Muro.

Palamuđija

Vej te znaš, ka je df - modrijaš. Glavno ka z gezikon stalno neka vergla, kak pa ka, je njemi vseeno.

čarni vrag

Brez tujih vlagateljev ne vemo niti labdo brsati. Kama smo spadnoli v toj samostoji Sloveniji.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Tokrat si udaril močno mimo! Brez "tujih vlagateljev" žogo brcajo samo še malonogometna moštva in še to ne vsa, kajti vsako "selo" dobi od lokalnega gostilničarja, kakšnega gradbinca vsaj toliko, da po tekmi grejo na pivo! In morda na en par kranjskih!

Profesionalni nogomet pa rabi...? Čisto resno, meni sploh ni jasno, od kod Muri denar... vsi ti sponzorji, katere oglašujejo dajo koliko? Če kateri da desettisoč je že veliko, sama Mura pa rabi na sezono nekaj milijonov...

Denar, denar... ugasnile so Domžale, v II. ligi verjetno Gorica, Primorje se bo težko pobralo po debakl sezoni in še bi se dalo naštevati. Za vsa ta moštva, pa upajmo, da Mure ni zraven, je neka III. liga verjetno skrajni domet?

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Malce prehitro zaključil... hočem povedati, da predsedniku našega kluba ni lahko. Kritizirate pa ga, kot da je največji zločinec. Naj vsak proba... zriktati nekega investitorja, vlagatelja, prepričati prekmursko/pomursko gospodarstvo, da podpre klub. Težka bo!

čarni vrag

Nogometni klubi služijo predvsem kot pralnice denarja. To je edini motiv, ki bi privabil kakšnega "investitorja" v Mursko Soboto. Vse drugo so pravljice.

Akuna

Točno tak,vsak kateri je najbolj glasen naj ide do Kuzmiča pa pove ka vloži milijon ali zrihta vlagatelja.Mislen ka Kuzmič ne spi mirno kak konce povezati vküp finančno,saj ste pa stirali enoga pa drüjgoga nišče pa nema rešitve samo nakladanje.Predsednik želimo ti dosta poslovne sreče ka rešiš Muro ka mo še naprej gledali dober nogomet

kekec pašteta

Tadeschi baje prevzema

kekec pašteta

Tadeschi baje prevzema

Fmp

Tadeschi tej je z pakistana

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi