Sobočani so se v petkovem večeru dobro upirali drugouvrščenim Mariborčanom, včeraj pa so gostovali še pri vodilni zasedbi lige. Ljubljanski ACH ni dovolil presenečenja.

Ekipa ACH Volleyja je v legendarni Hali Tivoli dobila že 40. tekmo letošnje sezone, Ljubljančani pa so v spopadu s Panvito Pomgrad podaljšali niz nepremaganosti.

Zmaji v letošnji sezoni še ne poznajo poraza, a to v (nekdanji) hram ljubljanskega dvoranskega športa ne zvabi več kot piškavih 30 gledalcev. Le-ti so sicer videli suvereno zmago domačega moštva.

Čeprav je ekipa Mladena Kašića odigrala še tretjo tekmo v štiri dneh, je Sobočanom, ki jih je sicer pohvalil tudi domači strateg, zgolj v tretjem nizu dopustila, da so presegli mejo 20 točk.

ACH VOLLEY LJUBLJANA : PANVITA POMGRAD 3:0 (25:19, 25:18, 25:21)

ACH Volley: Pernuš, Šket 7, Rutar 1, Mašulović 10, Todorović 3, Peruničić, Okroglič 4, Kovačič, Gjorgiev 15, Pokeršnik 9, Videčnik 6, Kök. Trener: Mladen Kašić.

Panvita Pomgrad: Vori, Vinkovič 5, McConnell 15, Drvarič 1, Vrabl, Radović 2, Rojnik 8, Lakner , Bedrač 3, Fužir 2, Novak, Hafner, Grabar. Trener: Dejan Fujs.

Gostitelji so že v uvodnih minutah nakazali, da oster spored preizkušenj ni ovira, saj so povedli s 6:1. Prekmurci so nato potrebovali nekaj časa, da so se približali na manj kot pet točk zaostanka. Jakob Rojnik je z asom znižal na 11:8.

Nemanja Mašulović je z blokom poskrbel za vodstvom s 16:10, prednost pa se nato ni več stopila pod pet točk, toliko je znašala pri rezultatu 19:14, ko je Connor McConnell dosegel asa. Prvi niz je z uspešnim napadom zaključil Mašulović.

Uvod drugega niza je postregel s precej napakami pri začetnem udarcu obeh ekip, Panviti Pomgrad pa je do sredine niza kazalo zelo dobro. Sobočani so po točki Rojnika vodili z 8:11, po napaki Mašulovića pa z 11:14. 

Sledil je ljubljanski niz in preobrat za vodstvo s 15:14, ki ga je Dejan Fujs prekinil s polminutnim odmorom. To ni ustavilo Ljubljančanov, ki so na krilih odličnega Nikole Gjorgieva nabrali nekaj točk prednosti in v končnico vstopili z zadostno zalogo točk. Niz je z asom odločil prav izkušeni Severni Makedonec.

Tako kot v drugem, so Prekmurci vodili tudi do sredine tretjega niza, po napaki Vuka Todorovića s 7:10, nazadnje pa s 15:16, ko je napako storil Jan Pokeršnik. Sledili sta točki Mašulovića, ACH pa, čeprav je bil rezultat poravnan še na 19. točki, nato ni več zaostajal.

V končnici niza, pri izidu 22:20, je Mateja Köka zamenjal Jure Okroglič, niz in dvoboj pa je s tremi uspešnimi napadi dokončno odločil že omenjeni Pokeršnik.

V domačem moštvu je bil s 15 točkami najučinkovitejši Gjorgiev, deset točk je prispeval še Mašulović.

Pri Panviti Pomgrad je desetmestno število točk dosegel Kanadčan McConnell, ki se je po poškodbi prsta, zaradi katere je izpustil tekmo z Mariborom, na parket vrnil tudi s tremi asi.

Ljubljančane konec tedna čaka zaključni turnir srednjeevropske lige MEVZA, Sobočani pa bodo naslednjo tekmo odigrali 26. februarja, ko bodo gostili zadnjo Krko.

Komentarji (1)

gezolino (ni preverjeno)

Neverjetna serija porazov Panvite se nadaljuje, od zadnjih 13 tekem so jih 12 izgubili. In potem vse tiho je bilo.

Starejše novice