Sobočani se s prvega gostovanja nove sezone vračajo povsem ponižani. Celjani so se z rezervno postavo poigrali s črno-belimi, ki so si v obrambi privoščili veliko, veliko preveč nezbranosti.

Mura je novo sezono Prve lige Telemach odprla s porazom, čeprav so črno-beli v dvoboju z Domžalami že vodili z dvema goloma prednosti.

Domžalčani, ki so nekaj dni pred tem izpadli iz evropskih tekmovanj, so se preobrata veselili v sodniškem dodatku srečanja, Sobočani pa so ob točkah izgubili tudi osrednjega branilca Kaija Cipota, ki se je težje poškodoval že pred odmorom.

Črno-beli bodo lahko na otroka Fazanerije znova računali šele v drugem delu prvenstva, jeseni pa se bo potrebno znajti brez njega. Prvič že nocoj, ko bo Mura prve točke sezone lovila v knežjem mestu.

Celjani z zvezdniško zasedbo veljajo za enega od favoritov letošnjega prvenstva, a imajo ob ligaških tudi evropske obveznosti. Grofje kljub porazu na prvi tekmi z Vitorio še niso brez možnosti za napredovanje.

»Celjani so že proti Vitorii odigrali odlično tekmo, imajo pa tudi oni nekaj težav. Njihov največji adut je, da nadzirajo tekmo s posestjo, zato ne smemo predolgo čepeti pred svojim golom.

Biti moramo odločni, pogumni in napadalni. Trenutke, ko bomo zadaj, moramo kakovostno pretrpeti, paziti pa moramo na protinapade Celjanov, kar so dokazali že z igro na zadnji tekmi,« je Dejan Grabić dejal pred tekmo z grofi.

Strateg Mure sicer znova pogreša nekaj adutov, se pa v začetno enajsterico vrača kapetan Žiga Kous, poškodovanega Kaija Cipota pa bo v zadnji vrsti zamenjal Gaber Dobrovoljc. Zadnji novinec Žan Trontelj sedi na klopi.

Na drugi strani je Albert Riera v luči gostovanja na Portugalskem povsem prevetril enajsterico. Matka Obradovića po štirih prejetih zadetkih ni niti na klopi, med rezervisti pa tekmo pričenjajo Luka Bobičanec, Aljoša Matko, Mark Zabukovnik, Damjan Vuklišević in Denis Popović.

Med bivšimi Muraši dvoboj pričenjata Nino Kouter in Žan Karničnik.

CELJE - MURA 5:0*

Strelec: Kouter (26'), Edmilson (45'), Špeljak (55'), Bizjak (75'), Popović (87').
Celje: Rozman, Karničnik, Nemanič, Zec, Milić, Kouter, Vrbanec, Svetlin, Špeljak, Bizjak, Edmilson. Trener: Albert Riera.
Mura: Mihelak, Dobrovoljc, Morris, Sadriu, Kous, Kurtović, Maruško, Jurišić, Shabanhaxhaj, Saitoski, Kous. Trener: Dejan Grabić.

POTEK TEKME!

1' Pričetek dvoboja v knežjem mestu!

10' Za zdaj še brez priložnosti.

12' Po kotu Nina Koutra je z glavo zapretil David Zec, vendar Klemen Mihelak ni imel nikakršnih težav s strelom pod prečnik.

17' RUMENI KARTON! Matic Vrbanec si je prislužil rumeno kazen po prekršku nad Amadejem Marošo.

21' RUMENI KARTON! Porumeneli Žiga Kous je prekinil protinapad Žana Karničnika.

23' GOL NE VELJA! Celjani so zadeli po kotu, vendar zadetek ni obveljal, saj je Lovro Bizjak v kazenskem prostoru igral z roko.

26' GOL! Celjani so povedli tri minute po nepriznanem zadetku. Lovro Bizjak je odlično sprejel diagonalno podajo z domače polovice igrišča, nato pa zaposlil vtekajočega Nina Koutra, ki je zadel v oddaljenejši kot Klemna Mihelaka.

40' Muraši so po prejetem golu nekoliko pogumneje zaigrali tudi v napadu, a za zdaj še niso resneje ogrozili vrat Matjaža Rozmana.

45' GOL! Celjani so podvojili prednost, po kotu je bil z glavo natančen Edmislon, ki je neoviran zadel po visokem skoku. Leard Sadriu na gol črti ni uspel izbiti žoge.

POLČAS!

46' MENJAVA! Dejan Grabić v igro pošilja Ivana Šarića, tekmo je zaključil Emir Saitoski.

48' PRILOŽNOST! Roko Jurišić je prodrl po levi strani igrišča, po dvojni podaji z Dardanom Shabanhaxhajem pa je diagonalni strel poletel mimo leve vratnice gola Matjaža Rozmana.

52' Ivan Šarić je sprožil z desne, vendar nastreljal celjski blok.

52' Matic Maruško je zadel vratnico, a zadetek ne bi obveljal, saj je sodnik Matej Jug akcijo prekinil zaradi prepovedanega položaja.

55' GOL! Matej Jug ni dosodil prekrška nad enim od nogometašev Mure, kar so Celjani izkoristili in izpeljali hiter protinapad. Po predložku Edmilsona je z glavo zadel povsem osamljeni Karlo Špeljak.

56' PRILOŽNOST! Po tretjem golu Celja se je priložnost ponudila Maticu Marušku, ki pa je neoviran z vrha kazenskega prostora nastreljal zgolj domači blok.

59' PREČNIK! Muro rešuje okvir gola. Nino Kouter je imel veliko prostora, a je zatresel prečnik, po odbiti žogi pa je Karlo Špeljak streljal preko vrat.

60' MENJAVA! Nina Milića je na igrišču zamenjal Artem Bilyi.

61' PRILOŽNOST! Sobočani nikakor ne uspejo zadeti. Prvi strel Dardana Shabanhaxhaja je najprej odbil Matjaž Rozman, drugi poskus Avstrijca pa je z gol črte izbil Klemen Nemanič. Ivan Šarić je nato meril visoko preko vrat.

64' MENJAVI! Še dve zamenjavi pri Muri, Learda Sadria in Matic Maruška sta zamenjala debitant v črno-belem Žan Trontelj in Filippo Tripi.

70' Dardan Shabanhaxhaj je znova poskušal dvakrat, vendar obakrat nastreljal domači blok in iztržil kot, po katerem ni bilo nevarnosti za celjska vrata.

71' PRILOŽNOST! Amadej Maroša je po preigravanju silovito sprožil z roba kazenskega prostora, a mu je zadetek preprečil Matjaž Rozman, ki je žogo preusmeril tik nad gol.

72' PRILOŽNOST! Sobočani imajo obilico težav po kotih, po enem od njih je Lovro Bizjak meril preko gola Mure.

73' MENJAVI! Albert Riera v igro pošilja Denisa Popovića in Gregorja Bajdeta, zamenjala sta Nina Koutra in Edmilson.

74' Ivanu Šariću se je odprlo nekaj prostora na vrhu kazenskega prostora, a je Hrvat streljal mimo desne vratnice.

75' MENJAVA! Žigo Kousa je zamenjal Luka Turudija.

75' GOL! Nov protinapad Celja in četrti zadetek Celja, Denis Popović je podal v prostor, Lovro Bizjak pa je Klemna Mihelaka matiral s strelom med nogama.

78' MENJAVI! Karla Špeljaka in Davida Zeca sta zamenjala Aljoša Matko in Nejc Klašnja.

79' PRILOŽNOST! Aljoša Matko se je hitro znašel v priložnosti, a ob višku prostora na desni strani ni streljal, ampak podal pred vrata, tam pa je bil Tamar Svetlin za korak prekratek.

82' MENJAVA! Tilen Ščernjavič je zamenjal Roka Jurišića.

83' PRILOŽNOST! Klemen Mihelak je preprečil peti zadetek v golu Mure, sam pred golom Sobočanov se je znašel Gregor Bajde.

84' PRILOŽNOST! Po kotu in neuspešno izbiti žogi je do strela prišel Klemen Nemanič, znova je bil na mestu Klemen Mihelak.

87' GOL! Petarda v mreži Mure, po podaji Aljošte Matka je zadel še Denis Popović.