Takšno je epidemiološko stanje v pomurski regiji.
V Sloveniji so včeraj, 7. septembra, opravili 5159 PCR testiranj na koronavirus in potrdili 1093 novih okužb, gre za 21,2-odstotni delež okužb.
Opravljenih je bilo tudi 22.413 hitrih antigenskih testov, pri čemer pa ni znano, koliko od teh je bilo pozitivnih, saj se od 13. februarja vsi pozitivni na hitrih testih potrjujejo s PCR testi.
Za primerjavo: Dan prej so ob 3943 PCR testiranjih potrdili 877 novih okužb. Šlo je za 22,2-odstotni delež.
V Sloveniji je 7861 aktivnih primerov okužb s koronavirusom.
V Pomurju 26 novih okužb v 12 občinah
Po številu novih okužb v Pomurju vodi Gornja Radgona s šestimi okužbami. Temu sledita Murska Sobota in Apače s štirimi novimi okužbami. V občinah Beltinci, Puconci in Tišina so v zadnjem dnevu potrdili po dve novi okužbi. Eno okužbo so zaznali v Ljutomeru, Križevcih, Odrancih, Radencih, Šalovcih in Gradu.
V Pomurju ima najboljšo epidemiološko sliko Hodoš, kjer nove okužbe niso zaznali že od 8. junija. Sledi Velika Polana, kjer so novo okužbo nazadnje zaznali 20. julija.
Murska Sobota je na prvem mestu tudi po številu aktivnih okužb, saj jih imajo trenutno 43. Sledi ji občina Beltinci s 25 okužbami ter Ljutomer s 24.