Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Na račune že prispelo 1630 evrov regresa: Kdo ga je dobil?

| v Slovenija

Letošnji regres je za skoraj 290 evrov višji kot lani.

Javni uslužbenci so ob izplačilu aprilske plače dobili izplačan regres za letni dopust za leto 2026, ki znaša 1630,07 evra.

Kot je bilo določeno z aneksom h kolektivni pogodbi za negospodarske dejavnosti, se jim regres izplača v višini, ki za deset odstotkov presega višino minimalne plače za leto 2026, so zapisali na ministrstvu za javno upravo.

Regres za letni dopust se izplača najpozneje ob izplačilu plače za april 2026, torej maja, kar je dober mesec prej, kot je zakonski rok za izplačila.

Funkcionarjem, ki poklicno opravljajo funkcijo, pripada regres za letni dopust v enaki višini in pod enakimi pogoji, kot to velja za javne uslužbence v državni upravi, so navedli na ministrstvu.

Višina regresa za zaposlene v javnem sektorju je bila med vlado in reprezentativnimi sindikati javnega sektorja dogovorjena ob robu pogajanj o prenovi plačnega sistema.

Aprilske plače javnih uslužbencev in funkcionarjev so sicer nekoliko višje kot marčne, saj so se zaradi inflacije uskladile za 0,9 odstotka.

Lani je bil regres izplačan v višini 1341,61 evra, kar je bilo pet odstotkov nad višino tedanje minimalne plače. Letos je tako za torej za nekoliko več kot 288 evrov višji.

Preberite še

Komentarji

DROBIŠ

TO KAR SMO DOBILI JE DROBIŠ VESTE KOLIKO STANE FERARI?

DROBIŠ

TO KAR SMO DOBILI JE DROBIŠ VESTE KOLIKO STANE FERARI?

Ivan vas prosi

Janševiki so tulili kot besni, ko se je izplačeval zimski regres (božičnica). In so ga vsi po vrsti zavrnili ali pa dali v dobrodelne namene. Da ja ne bo država zbankrotirala. Lepo od njih bi bilo in predvsem fer, da zavrnejo tudi ta regres... ker bodo delodajalci drugače obubožali.
Dajte, janševiki, Janša, Lotrič in Vrtovec vas lepo prosijo; odpovejte se regresu!

Boni korona

Kaj pa boni za dopuste, v času covid? Zakaj ste jih vsi koristili? Pa dodatke? Lahko vse vrnete, da pomagate obubožani državi

MS + -

Dobili so ga tisti, ki ga imajo že zdaj največ in ga rabijo najmanj.

Rado Veden

Borci NOB zavolo zasűg pa tak i tak 3 x telko, ka?

Komentarji

DROBIŠ

TO KAR SMO DOBILI JE DROBIŠ VESTE KOLIKO STANE FERARI?

DROBIŠ

TO KAR SMO DOBILI JE DROBIŠ VESTE KOLIKO STANE FERARI?

Ivan vas prosi

Janševiki so tulili kot besni, ko se je izplačeval zimski regres (božičnica). In so ga vsi po vrsti zavrnili ali pa dali v dobrodelne namene. Da ja ne bo država zbankrotirala. Lepo od njih bi bilo in predvsem fer, da zavrnejo tudi ta regres... ker bodo delodajalci drugače obubožali.
Dajte, janševiki, Janša, Lotrič in Vrtovec vas lepo prosijo; odpovejte se regresu!

Boni korona

Kaj pa boni za dopuste, v času covid? Zakaj ste jih vsi koristili? Pa dodatke? Lahko vse vrnete, da pomagate obubožani državi

MS + -

Dobili so ga tisti, ki ga imajo že zdaj največ in ga rabijo najmanj.

Rado Veden

Borci NOB zavolo zasűg pa tak i tak 3 x telko, ka?

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi