Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer že več kot 60 let ponuja kakovostno izobraževanje in dijakom pomaga razvijati njihove talente. V šolskem letu 2025/2026 razpisujemo programe splošne in umetniške gimnazije, predšolske vzgoje ter medijskega tehnika.

Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer, je šola, ki že več kot 60 let sledi viziji Z znanjem ponosni v prihodnost. 

Njihov glavni cilj je, da dijaki pridobijo kakovostno znanje in številne izkušnje, ki jim bodo omogočile uresničitev nadaljnjih izobraževalnih, poklicnih, kariernih in ostalih ciljev. 

Zavedajo se, da so glavni kreatorji prihodnosti mladi, zato jih skušajo opremiti z vsem tistim, kar je potrebno, da bodo v življenju zadovoljni in uspešni.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Pomurja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Hkrati bodo dijaki sposobni odgovorno soustvarjati in reševati vsakokratne družbene izzive. Na GFML verjamejo, da so izobraževalni programi in dejavnosti, ki jih ponujajo, ena izmed možnosti na poti do uresničitve tega cilja. 

V šolskem letu 2025/2026 razpisujejo tri oddelke splošne gimnazije in po en oddelek programov predšolska vzgoja, umetniška gimnazija: smer gledališče in film, medijski tehnik.

Program splošna gimnazija dijakom omogoča temeljito in poglobljeno pripravo na kateri koli študijski program in na življenje, saj se skozi štiri leta učite vseh splošnoizobraževalnih predmetov v največjem možnem obsegu. 

Dijaki nadgrajujejo svoje znanje in razvijajo talente na področju jezikov, naravoslovja, družboslovja, umetnosti in športa. Izvedbo programa delno prilagajajo posameznim interesom (učenje matematike in jezikov, izbira tujih jezikov, raziskovanje, debata, umetniško izražanje, izbirni predmeti, priprava na tekmovanja in jezikovne diplome) in dijake spodbujajo, da razvijajo svoje talente na različnih področjih.

Program umetniške gimnazije: smer gledališče in film dijakom omogoča, da v štirih letih izobraževanja dosežejo vsa zahtevana znanja in sposobnosti za opravljanje splošne mature, hkrati pa se posvečajo svoji lastni ustvarjalnosti ter razvijanju različnih talentom, vstopajo na gledališke odre, v svet filmske umetnosti ter izoblikujete svojo izrazno tehniko. 

V predmetniku je večina ur namenjenih jezikoslovju, humanistiki in umetniškim predmetom s področja gledališča in filma, posledično je manj naravoslovja. Po zaključeni splošni maturi so dijakom odprte vse možnosti študijskih izborov.

Program predšolske vzgoje je srednješolski strokovni program in je pisan na kožo vsem učencem, ki se počutijo v družbi otrok odlično, obenem pa bi želeli v času srednješolskega izobraževanja veliko časa posvetiti ustvarjanju na področju glasbe, likovne umetnosti, plesa in gledališča. 

Pridobljena znanja dijaki s pridom preizkušajo v praksi v vrtcih od prvega do četrtega letnika. Po uspešno opravljeni poklicni maturi pridobijo poklic vzgojitelj/-ica predšolskih otrok, prav tako pa lahko nadaljujejo izobraževanje na določenih študijskih programih. 

Medijski tehnik je srednješolski strokovni program, ki ga lahko izberejo učenci, ki v življenju želijo delati na področju medijev in medijske produkcije. Predvsem so to področja grafičnega oblikovanja, tiskanih in elektronskih medijev, oblikovanja digitalnih rešitev, fotografije, snemanja, videoprodukcije, animacije, ozvočenja, podjetnosti, trženja, organizacije medijskih dogodkov. 

Dijaki nadgradijo teoretično znanje z mnogimi praktičnimi dejavnostmi v šoli in pri delodajalcu.  Ob zaključku srednje šole dijaki pridobijo poklic medijski tehnik in imajo zelo širok spekter zaposlitvenih možnosti  oz. lahko nadaljujejo z izobraževanjem na določenih študijskih smereh.

Starejše novice