Grački zmaj Kač se je že prebudil

| v Scena

Po triletnem premoru se je Občina Grad v sodelovanju z društvi občine odločila, da na nekdanjem prireditvenem prostoru najodmevnejše prireditve Noč čarovnic, ki je bila znana daleč naokoli po svoji domiselni izpeljavi, priredi prireditev, ki temelji na lokalni pripovedki o zmaju Kaču.

Po stoletjih dolgega spanja se iz ostankov vulkana pri Gradu na Goričkem namreč prebuja grački zmaj Kač. Pripovedka o zmaju Kaču, ki mu je grajski konjar ukradel krono in jo prinesel pohlepnemu graščaku tukajšnjega gradu, živi med lokalnim prebivalstvom več stoletij in se prenaša iz roda v rod.

Na prireditvi, ki poteka že od jutra je devet domiselno okrašenih stojnic, ki so jih pripravila domača društva iz vseh vasi občine ob prostovoljnem delu čez 400 prostovoljcev, ponujajo pristne domače jedi: gibanice, repnjače, retaše, posolanke, pogače, ocvirkove pogače, bograč, domači kruh z ocvirkovim namazom in zaseko, langaš, pajani kruh, pečene kostanje in druge slastne dobrote, ki jih še vedno pripravljajo doma goričke gospodinje.

Celotno dogajanje spremlja pester glasbeni program, v katerem sodelujejo izključno slovenski izvajalci. 

Na prireditvi seveda ne grajske gospode, vitezov, bajeslovnih, pravljičnih in vilinskih bitij, ki bodo za en dan in eno noč zavzeli »Kačovo gnezdo«.

FOTO: PROFLIPP

Komentarji

Robček

gnes Zadruga žura pri Gradi

Koga

Koga uhp

Čik Čik

...

Čikera Čikeraa

mi4

Velika pohvala organizatorjem, imeli smo se zelo lepo in se vidimo naslednje leto.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi