Varnostnik in varnostna služba pod drobnogledom ministrstva za notranje zadeve.
Za pretep v beltinski diskoteki, kjer je skupina Romov napadla varnostnika, je 49-letni osumljenec z območja Lendave pristal v priporu, ki mu ga je odredil preiskovalni sodnik.
Policija je kazensko ovadila še dva osumljenca, zaradi postopka pa se je moral na zaslišanje zagovarjati tudi poškodovani varnostnik. Na Policijski upravi Murska Sobota so pojasnili, da obravnavajo morebitne kršitve:
»V omenjeni zadevi se ugotavljajo tudi morebitne kršitve uradnih oseb glede kaznivega dejanja kršitve človeškega dostojanstva z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic.«
Varnostnik pod drobnogledom ministrstva
Domen Vivod, direktor podjetja BBR Security, ki je skrbela za varnost v diskoteki, je povedal, da naj bi bilo o dogajanju obveščeno tudi ministrstvo za notranje zadeve, ki je zadolženo za dodeljevanje licenc varnostnim službam.
»Varnostnika preganjajo in preiskujejo, ker je med temi napadalci bil eden tudi poškodovan. Dejstvo pa je, da če pet ljudi napade enega, se ne more ubraniti tako, da ne bi poškodoval nikogar.
Tudi policisti so takoj pisali na ministrstvo za notranje zadeve, da je varnostnik uporabljal nevaren predmet in da mu je potrebno odvzeti licenco. Ta odziv policije je žaljiv,« je povedal Vivod.
Kritičen do dela policije
Vivod je bil kritičen tudi do ukrepanja policije v primerih, ko so ogroženi varnostniki:
»Neštetokrat smo v naši praksi doživeli, da so bili tudi življenjsko ogroženi varnostniki in ljudje, policisti pa so se nekaj kilometrov stran, na nekem križišču, čakali, da se je zbrali štiri ali pet patrulj in so pristopili takrat, ko so bili oni varni.«
Grožnje z uporabo strelnega orožja
Po zbranih dokazih so policisti opravili hišne preiskave, razgovore in dodatna preverjanja, najbolj izstopajoč pa je bil primer 49-letnega osumljenca, ki je po ugotovitvah policije grozil tudi z uporabo strelnega orožja.
Incident se je nadaljeval tudi v Splošni bolnišnici Murska Sobota, kjer je bilo ugotovljeno, da so bile lahko telesno poškodovane tri osebe.
Preiskava je pokazala, da sta bila pretep v lokalu in poznejši incident v bolnišnici povezana.