Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Za šport v soboški občini skoraj 1,8 milijona evrov, največ denarja za Fazanerijo in prenovo telovadnice

| v Lokalno

Skupno je za športne programe, objekte in investicije predvidenih 1,75 milijona evrov.

Soboški mestni svetniki bodo ob predlogu proračuna v drugi obravnavi na prihajajoči redni seji obravnavali tudi letni program športa v občini.

Letni program športa temeljni na zakonu o športu, nacionalnem programu športa ter občinskem odloku in statutu.

V letu 2026 bo občina sofinancirala več sklopov športnih programov. Med njimi so prostočasna športna vzgoja otrok in mladine, šport otrok in mladine s posebnimi potrebami, kakovostni in vrhunski šport, šport invalidov, športna rekreacija ter šport starejših.

Poseben poudarek je namenjen tudi razvojnim dejavnostim v športu. Te vključujejo usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov, založništvo v športu ter informacijsko-komunikacijsko podporo športnim dejavnostim.

Več kot 320.000 evrov za programe in organiziranost

Za sofinanciranje športnih programov, razvojnih dejavnosti, organiziranosti v športu ter športnih prireditev je v letu 2026 predvidenih 320.000 evrov

Dodatnih 1000 evrov je namenjenih vzdrževanju aplikacije za izvedbo javnega razpisa, zato skupna proračunska postavka znaša 321.000 evrov.

Sredstva se bodo dodeljevala na podlagi javnega razpisa, pri čemer bodo upoštevana merila in kriteriji iz občinskega odloka.

Med drugim je za programe športne vzgoje otrok in mladine načrtovanih 134.000 evrov, za program kakovostnega športa 71.000 evrov, za športno rekreacijo 15.000 evrov, za delovanje športnih društev in zvez pa 52.000 evrov.

Največ sredstev za športne objekte in investicije

Največji del sredstev je namenjen športnim objektom in površinam za šport v naravi. Za obratovanje in sofinanciranje stroškov je predvidenih 259.360 evrov. Med postavkami so drsališče, športna rekreacija in delovanje Partizana.

Za investicije v ureditev in vzdrževanje športnih objektov ter površin za šport v naravi je namenjenih 1.169.845 evrov. Med večjimi investicijami so vzdrževanje Soboškega jezera, stadion Fazanerija, atletski stadion Osnovne šole I Murska Sobota, ureditev športnega centra Rakičan ter prenova telovadnice Osnovne šole Bakovci.

Skupna vrednost sredstev za šport v Mestni občini Murska Sobota bo v letu 2026, če svetniki sprejmejo sklep, tako znašala 1.750.205 evrov.

Preberite še

Komentarji

Mimec

Ka me nede što pa narobe razmo, za šport tudi morejo biti pejnezi, smo narod odličnih športnikov, kaj odličnih, "nad odličnih", moti me pa samo tou, ka občina ali pa država dovoli, ka se v občinskij klubaj, ali pa v državnih klubaj okoriščajo posamezniki. Vodstvo klubov ne more biti naravnano na zgolj pridobitveno dejavnost , kateri denar potem izgine, občina ali država pa potem krijeta izgubo, s tem da gradita in obnavljata stadione in dvorane? Izšolamo, vzgojimo dobrega športnika, katerega potem na hitro "prodamo", in kaj z tem dobi klub????? Nič ,denar ponikne, se razvodeni, klub pa stagnira in na lestvici nazaduje. Eni navijači bi se pa stepli, samo če jim nisi po godu in njim poveš ali vprašaš, za koga oni prav zaprav navijajo? Za kapital ki izgine, ali za klub kateri živi z mestom, klub pa pravzaprav nazaduje!? Da ne govorim o tistih navijačih kateri izlijejo svoje frustracije na tekmi, pred tekmo ali po tekmi! Pa o tistih kateri posvinjajo celo mesto z svojimi maloumnimi grafiti, kateri ne pašejo nikamor!!! Znak in pomen kluba je z temi dejanji zasvinjan in ni v ponos ne klubu, ne pravim navijačem!!!!! Se pa seveda vozimo na tekme po obupnih cestah!

PiAR

Henjajte že inouk s to Fazanerijo,...vreča brez dna!!!
Klub tira pridobitno dejavnost, pa delajo s pejnezami kak svinja z mehom, vi pa tou finacejrate! Komi na čast?!
Na primestna naselja pa se, s par izjemami, pozablja.
Prometna infrastruktura je zelo slaba,,..ceste, kakovost zraka, prometna ureditev v mesti,...katastrofa!!

najlepse so kelnarce

Komu na čast širitev stadiona ? Gdaj je bila fazanerija nazadnje razprodana ? Ne me narobe razumeti, lepo da se dela . Ampak tolko pametnejših investicij na področju športa nas čaka da je to financiranje Kuzmiča in njegovih interesov sprevržno

PiARII

Bravooo župan in mestni svet Točke na razprodaji, glavni pa so v kaznih,...in to zaradi bedarij!
Občina pa to financira in podpira!!!
Upam na prazen, veeelki soboški stadion v naslednjih krogih! Namesto da bi pametno ponücali pejneze, za šport mladih npr.,..
Pa ka se razmimo, navijač Mure san 40+ lejt, samo to je nej OK!!! Smrdi!!!

LZN

Prijavi se
Soboška bolnišnica bogatejša za novo CTG napravo
sobotainfo
| 9. februar 2026 15:20 v Lokalno
Soboška bolnišnica bogatejša za novo CTG napravo
Splošna bolnišnica Murska Sobota prejela novo CTG napravo s pomočjo dobrodelnega teka in podpore skupnost.
Splošna bolnišnica Murska Sobota je danes za potrebe Ginekološko porodniškega oddelka prejela novo, najsodobnejšo CTG napravo, katere nakup je bil omogočen s sredstvi, zbranimi na dobrodelnem teku.

Dobrodelni tek 13. septembra lansko leto je povezal ljudi vseh generacij in ustvaril izjemno športno ter dobrodelno vzdušje. Osrednja tekačica dneva, Andreja Zrnič, je pod motom »Dihaj, gibaj, živi« tekla kar šest ur zapored, ob njej pa so vztrajali številni tekači, ki so s svojo podporo in vztrajnostjo prispevali k uspehu dogodka.

Skupaj so udeleženci pretekli približno 1900 kilometrov in zbrali 7500 evrov. Preostanek sredstev za nakup CTG naprave je zagotovila Splošna bolnišnica Murska Sobota.

CTG naprava je ključna za spremljanje srčnega utripa ploda in popadkov pri nosečnicah ter omogoča zgodnje prepoznavanje morebitnih zapleto med nosečnostjo in porodom.

Nova, sodobna oprema bo pomembno prispevala k še varnejši, kakovostnejši in strokovno podprti obravnavi porodnic in njihovih novorojenčkov v Pomurju.

predajacgt-ja_fotoalescipot-6957.jpg
predajacgt-ja_fotoalescipot-6939.jpg
1 / 2
Preberite še
Znana je ocena stroškov rušitve starega mlina in Sloge v Beltincih
Lokalno | 8 komentarjev
Znana je ocena stroškov rušitve starega mlina in Sloge, bo trgovina ostala v Beltincih?
Tožilstvo za 23-letnega požigalca starega mlina in Sloge v Beltincih predlaga podaljšanje pripora. Do kdaj?
Lokalno Kronika | 4 komentarjev
Tožilstvo za 23-letnega požigalca starega mlina in Sloge v Beltincih predlaga podaljšanje pripora. Do kdaj?
Po dežju do 13 stopinj Celzija, nato jutranja zmrzal
Slovenija | 1 komentarjev
Po dežju do 13 stopinj Celzija, nato jutranja zmrzal
Splošna bolnišnica murska sobota
SBMS
Ginekologinja
Novost
Deli
Facebook
X
WhatsApp
Pošlji
Slovenija
Če vlada ne zniža trošarin, bodo cene goriv v torek ...
Slaba novica za voznike, goriva znova dražja?
Šport Lokalno
Aluminij predstavil peto zimsko okrepitev
Aluminij predstavil peto zimsko okrepitev
Slovenija
Po protestu pred DZ: No Čalušić popustila kmetom ali jih čaka nov spor?
Po protestu pred državnim zborom: Bo Čalušić popustila kmetom ali jih čaka nov spor?
Slovenija
FOTO in VIDEO: Protest kmetov v središču Ljubljane
FOTO in VIDEO: Protest kmetov v središču Ljubljane
Slovenija
Če praznik pade na nedeljo, bi bili prosti v ponedeljek
Če praznik pade na nedeljo, bi bili prosti v ponedeljek
Kultura Lokalno
Foto: Ana Kregar
FOTO in VIDEO: Na Prešernovem trgu zazvenela Prešernova poezija, recital letos že 40. leto zapored
Komentarji
Vaše ime
Komentar
Vaš komentar
S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentiraj
Cukerček SBMS
09. Februar 2026 17:03
Hvala bogu da opstajajo donacije drugače vse gre za kardiologijo

Odgovori
Copy to clipboard
1
0
.
09. Februar 2026 17:09
Super za vse te naprave pa donacije pa skrb, samo čakalne vrste se ne bojo skrajšale, če moramo vsi na fontano privatnikom denar nosit. Vse so me že poslikali tam edino luleka ne. Letom primerno pravijo, mogoče ni šo v aparat. Hvala vam ki delate za dobro vseh nas. Politika še naj kaj za nas uredi pa smo na konju. Ali na prosti postelji.

Odgovori
Copy to clipboard
3
1
LZN
09. Februar 2026 17:19
Levica je očitno našla časovni stroj. In ne, niso šli v prihodnost po AI rešitve, ampak so nastavili letnico na 1974. Destinacija: Jugoslavija. 🇧🇪➡️🇧🇦

Njihov najnovejši predlog – prenašanje praznikov z vikendov na delovne dni – je eklatanten primer ekonomskega analfabetizma, zapakiranega v celofan "skrbi za delavca". Medtem ko se svet ukvarja z dvigom konkurenčnosti, avtomatizacijo in bojem za vsak odstotek dodane vrednosti, mi debatiramo o tem, kako bi legalizirali ležanje.

Dajmo na mizo nekaj surovih dejstev, ki jih v Levici očitno ne učijo: 1️⃣ Produktivnost: Slovenija že zdaj caplja za evropskim povprečjem. Smo kot tisti kolesar na Tour de France, ki zaostaja za glavnino, a se odloči ustaviti na pikniku, ker je "pošteno", da se malo odpočije. 2️⃣ Cena "počitka": Vsak dodatni dela prost dan slovensko gospodarstvo stane med 60 in 90 milijoni evrov BDP-ja. To ni denar, ki ga "zlobni kapitalist" vzame iz žepa. To je denar, ki NI ustvarjen. To so manjši prilivi v zdravstveno blagajno, manj za pokojnine, manj za tiste famozne javne storitve, ki jih vsi tako radi zahtevamo. 3️⃣ Konkurenčnost: Nemčija in Avstrija optimizirata procese. Mi optimiziramo koledar. Če mislite, da bodo tuji investitorji drli v državo, kjer je delovni teden stvar pogajanj in kjer se "pravica do nedela" postavlja pred "dolžnost ustvarjanja", potem verjamete tudi v Božička.

Ta predlog je definicija "butalske ekonomije": delali bomo manj, zaslužili pa enako ali več, ker bomo "bolj spočiti". To je logika, ki pravi, da če avtu spusti guma, voziš hitreje, da si prej na cilju. 🤡

V resnici gre za kulturni problem. Vračamo se v miselnost, kjer je služba kraj, kamor hodiš, da se spočiješ od vikenda. Ustvarjamo družbo pravic brez dolžnosti. Želimo švicarske plače z balkansko delovno etiko. Matematika se ne izide. 1+1 je še vedno 2, pa če Luka Mesec še tako trdi, da je 3,5 (če je praznik).

Če bi Levica prevzela vodenje Sahare, bi verjetno v petih letih zmanjkalo peska, ker bi prepovedali premetavanje sipin ob vikendih zaradi "stresa".

Slovenija ne rabi več prostih dni. Rabi streznitev. In mogoče kakšen učbenik Osnove ekonomije 101, preden dokončno ugasnemo luč. 💡🚫

balkanci

Itak, največ za tej primitivni šport v keron van balkanska mafija podturavle invalidne igralce. Dva centa nebi dal več za tou Muro.

Rip Kirby

Či te prenavlali sedeže na glavnoj tribuni, te morate za največjo navijačico Trejzo postaviti fotelj.
Glede na rezultate in trenutno situacijo v klubu, de ona pomali edini gledalec murinih tekem.

Komentarji

Mimec

Ka me nede što pa narobe razmo, za šport tudi morejo biti pejnezi, smo narod odličnih športnikov, kaj odličnih, "nad odličnih", moti me pa samo tou, ka občina ali pa država dovoli, ka se v občinskij klubaj, ali pa v državnih klubaj okoriščajo posamezniki. Vodstvo klubov ne more biti naravnano na zgolj pridobitveno dejavnost , kateri denar potem izgine, občina ali država pa potem krijeta izgubo, s tem da gradita in obnavljata stadione in dvorane? Izšolamo, vzgojimo dobrega športnika, katerega potem na hitro "prodamo", in kaj z tem dobi klub????? Nič ,denar ponikne, se razvodeni, klub pa stagnira in na lestvici nazaduje. Eni navijači bi se pa stepli, samo če jim nisi po godu in njim poveš ali vprašaš, za koga oni prav zaprav navijajo? Za kapital ki izgine, ali za klub kateri živi z mestom, klub pa pravzaprav nazaduje!? Da ne govorim o tistih navijačih kateri izlijejo svoje frustracije na tekmi, pred tekmo ali po tekmi! Pa o tistih kateri posvinjajo celo mesto z svojimi maloumnimi grafiti, kateri ne pašejo nikamor!!! Znak in pomen kluba je z temi dejanji zasvinjan in ni v ponos ne klubu, ne pravim navijačem!!!!! Se pa seveda vozimo na tekme po obupnih cestah!

PiAR

Henjajte že inouk s to Fazanerijo,...vreča brez dna!!!
Klub tira pridobitno dejavnost, pa delajo s pejnezami kak svinja z mehom, vi pa tou finacejrate! Komi na čast?!
Na primestna naselja pa se, s par izjemami, pozablja.
Prometna infrastruktura je zelo slaba,,..ceste, kakovost zraka, prometna ureditev v mesti,...katastrofa!!

najlepse so kelnarce

Komu na čast širitev stadiona ? Gdaj je bila fazanerija nazadnje razprodana ? Ne me narobe razumeti, lepo da se dela . Ampak tolko pametnejših investicij na področju športa nas čaka da je to financiranje Kuzmiča in njegovih interesov sprevržno

PiARII

Bravooo župan in mestni svet Točke na razprodaji, glavni pa so v kaznih,...in to zaradi bedarij!
Občina pa to financira in podpira!!!
Upam na prazen, veeelki soboški stadion v naslednjih krogih! Namesto da bi pametno ponücali pejneze, za šport mladih npr.,..
Pa ka se razmimo, navijač Mure san 40+ lejt, samo to je nej OK!!! Smrdi!!!

LZN

Prijavi se
Soboška bolnišnica bogatejša za novo CTG napravo
sobotainfo
| 9. februar 2026 15:20 v Lokalno
Soboška bolnišnica bogatejša za novo CTG napravo
Splošna bolnišnica Murska Sobota prejela novo CTG napravo s pomočjo dobrodelnega teka in podpore skupnost.
Splošna bolnišnica Murska Sobota je danes za potrebe Ginekološko porodniškega oddelka prejela novo, najsodobnejšo CTG napravo, katere nakup je bil omogočen s sredstvi, zbranimi na dobrodelnem teku.

Dobrodelni tek 13. septembra lansko leto je povezal ljudi vseh generacij in ustvaril izjemno športno ter dobrodelno vzdušje. Osrednja tekačica dneva, Andreja Zrnič, je pod motom »Dihaj, gibaj, živi« tekla kar šest ur zapored, ob njej pa so vztrajali številni tekači, ki so s svojo podporo in vztrajnostjo prispevali k uspehu dogodka.

Skupaj so udeleženci pretekli približno 1900 kilometrov in zbrali 7500 evrov. Preostanek sredstev za nakup CTG naprave je zagotovila Splošna bolnišnica Murska Sobota.

CTG naprava je ključna za spremljanje srčnega utripa ploda in popadkov pri nosečnicah ter omogoča zgodnje prepoznavanje morebitnih zapleto med nosečnostjo in porodom.

Nova, sodobna oprema bo pomembno prispevala k še varnejši, kakovostnejši in strokovno podprti obravnavi porodnic in njihovih novorojenčkov v Pomurju.

predajacgt-ja_fotoalescipot-6957.jpg
predajacgt-ja_fotoalescipot-6939.jpg
1 / 2
Preberite še
Znana je ocena stroškov rušitve starega mlina in Sloge v Beltincih
Lokalno | 8 komentarjev
Znana je ocena stroškov rušitve starega mlina in Sloge, bo trgovina ostala v Beltincih?
Tožilstvo za 23-letnega požigalca starega mlina in Sloge v Beltincih predlaga podaljšanje pripora. Do kdaj?
Lokalno Kronika | 4 komentarjev
Tožilstvo za 23-letnega požigalca starega mlina in Sloge v Beltincih predlaga podaljšanje pripora. Do kdaj?
Po dežju do 13 stopinj Celzija, nato jutranja zmrzal
Slovenija | 1 komentarjev
Po dežju do 13 stopinj Celzija, nato jutranja zmrzal
Splošna bolnišnica murska sobota
SBMS
Ginekologinja
Novost
Deli
Facebook
X
WhatsApp
Pošlji
Slovenija
Če vlada ne zniža trošarin, bodo cene goriv v torek ...
Slaba novica za voznike, goriva znova dražja?
Šport Lokalno
Aluminij predstavil peto zimsko okrepitev
Aluminij predstavil peto zimsko okrepitev
Slovenija
Po protestu pred DZ: No Čalušić popustila kmetom ali jih čaka nov spor?
Po protestu pred državnim zborom: Bo Čalušić popustila kmetom ali jih čaka nov spor?
Slovenija
FOTO in VIDEO: Protest kmetov v središču Ljubljane
FOTO in VIDEO: Protest kmetov v središču Ljubljane
Slovenija
Če praznik pade na nedeljo, bi bili prosti v ponedeljek
Če praznik pade na nedeljo, bi bili prosti v ponedeljek
Kultura Lokalno
Foto: Ana Kregar
FOTO in VIDEO: Na Prešernovem trgu zazvenela Prešernova poezija, recital letos že 40. leto zapored
Komentarji
Vaše ime
Komentar
Vaš komentar
S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentiraj
Cukerček SBMS
09. Februar 2026 17:03
Hvala bogu da opstajajo donacije drugače vse gre za kardiologijo

Odgovori
Copy to clipboard
1
0
.
09. Februar 2026 17:09
Super za vse te naprave pa donacije pa skrb, samo čakalne vrste se ne bojo skrajšale, če moramo vsi na fontano privatnikom denar nosit. Vse so me že poslikali tam edino luleka ne. Letom primerno pravijo, mogoče ni šo v aparat. Hvala vam ki delate za dobro vseh nas. Politika še naj kaj za nas uredi pa smo na konju. Ali na prosti postelji.

Odgovori
Copy to clipboard
3
1
LZN
09. Februar 2026 17:19
Levica je očitno našla časovni stroj. In ne, niso šli v prihodnost po AI rešitve, ampak so nastavili letnico na 1974. Destinacija: Jugoslavija. 🇧🇪➡️🇧🇦

Njihov najnovejši predlog – prenašanje praznikov z vikendov na delovne dni – je eklatanten primer ekonomskega analfabetizma, zapakiranega v celofan "skrbi za delavca". Medtem ko se svet ukvarja z dvigom konkurenčnosti, avtomatizacijo in bojem za vsak odstotek dodane vrednosti, mi debatiramo o tem, kako bi legalizirali ležanje.

Dajmo na mizo nekaj surovih dejstev, ki jih v Levici očitno ne učijo: 1️⃣ Produktivnost: Slovenija že zdaj caplja za evropskim povprečjem. Smo kot tisti kolesar na Tour de France, ki zaostaja za glavnino, a se odloči ustaviti na pikniku, ker je "pošteno", da se malo odpočije. 2️⃣ Cena "počitka": Vsak dodatni dela prost dan slovensko gospodarstvo stane med 60 in 90 milijoni evrov BDP-ja. To ni denar, ki ga "zlobni kapitalist" vzame iz žepa. To je denar, ki NI ustvarjen. To so manjši prilivi v zdravstveno blagajno, manj za pokojnine, manj za tiste famozne javne storitve, ki jih vsi tako radi zahtevamo. 3️⃣ Konkurenčnost: Nemčija in Avstrija optimizirata procese. Mi optimiziramo koledar. Če mislite, da bodo tuji investitorji drli v državo, kjer je delovni teden stvar pogajanj in kjer se "pravica do nedela" postavlja pred "dolžnost ustvarjanja", potem verjamete tudi v Božička.

Ta predlog je definicija "butalske ekonomije": delali bomo manj, zaslužili pa enako ali več, ker bomo "bolj spočiti". To je logika, ki pravi, da če avtu spusti guma, voziš hitreje, da si prej na cilju. 🤡

V resnici gre za kulturni problem. Vračamo se v miselnost, kjer je služba kraj, kamor hodiš, da se spočiješ od vikenda. Ustvarjamo družbo pravic brez dolžnosti. Želimo švicarske plače z balkansko delovno etiko. Matematika se ne izide. 1+1 je še vedno 2, pa če Luka Mesec še tako trdi, da je 3,5 (če je praznik).

Če bi Levica prevzela vodenje Sahare, bi verjetno v petih letih zmanjkalo peska, ker bi prepovedali premetavanje sipin ob vikendih zaradi "stresa".

Slovenija ne rabi več prostih dni. Rabi streznitev. In mogoče kakšen učbenik Osnove ekonomije 101, preden dokončno ugasnemo luč. 💡🚫

balkanci

Itak, največ za tej primitivni šport v keron van balkanska mafija podturavle invalidne igralce. Dva centa nebi dal več za tou Muro.

Rip Kirby

Či te prenavlali sedeže na glavnoj tribuni, te morate za največjo navijačico Trejzo postaviti fotelj.
Glede na rezultate in trenutno situacijo v klubu, de ona pomali edini gledalec murinih tekem.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi