V Murski Soboti bomo reševali prometne zastoje po Sloveniji

| v Lokalno

DARS bo v Murski Soboti zgradil počivališče za 180 tovornjakov. S tem bodo reševali težave s pomanjkanjem prostora za izločanje tovornih vozil, ki pridejo do izraza predvsem ob snežnih zametih.

Družba za avtoceste Republike Slovenije (DARS) se že dalj časa ukvarja s težavo pomanjkanja počivališč in parkirnih mest za tovornjake, kar pride do izraza predvsem ob močnejšem sneženju. Takrat morajo tovorna vozila izločati iz prometa, vendar jih nimajo kam. DARS bo težavo s postajališči na avtocesti proti Primorski reševati z razširitvijo severnega počivališča v Murski Soboti, kjer bodo zgradili parkirna mesta za 180 tovornjakov. Pogodbo, vredno 3,13 milijona evrov, so sklenili s podjetjema Iskra Sistemi in Asfalti Ptuj, dela pa naj bi se pričela takoj po prvomajskih praznikih. Rok za dokončanje del je 8 mesecev, kar pomeni, da bi novo počivališče moralo biti končano v januarju prihodnega leta.

Komentarji

miha mihelc

Evo ti ga na,žitnica Slovenije,pa glij tu ge je najbole rodovitna zemla ,do delali parkirališče za 180 tovornjakov.Mi mo parkerali avstrijske Romunske,Italjanske itd.tovornake,drujgi do nan pa drago kruj odavali.To je več nej tak daleč,ka lejko do pomanjkanja prijde,štirje evropski veletrgovci doj stavijo pa smo tan ge nebi smeli biti.Te de samo oskrba prišla naprej.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi