V Muri so se dogovorili o izplačilih plač

| v Lokalno

V sredo, 14. oktobra, se je sestal izvršni odbor sindikata Mura ter sprejel določene zahteve do uprave družbe Mura in Partnerji. Najpomembnejša izmed zahtev je bila izplačilo plače za mesec september 2009 za zaposlene v družbi Mura in Partnerji in za vse ostale, kateri so delali za prej omenjeno družbo in so v odpovednem roku stečajnega postopka Murinih družb v stečaju. Na včerajšnjem skupnem sestanku vodstva sindikata Mure, stečajnih upraviteljev Murinih družb v stečaju, vodstva Mure in Partnerji ter ostalimi službami so bile dogovorjene štiri stvari.

Kot prvo naj zaposleni v Muri in Partnerji prejmejo plačo kot običajno na izplačilni dan, medtem ko delavci Murinih družb v stečaju, ki so delali z zaposlenimi v Muri in Partnerji na izplačilni dan prejmejo akontacijo v neto znesku 360 evrov na svoje osebne račune, ob tem pa bo vsak posameznik prejel na dan izplačila tudi informacijo o izplačilu akontacije. Tretji zaključek sestanka je bil, da naj se neizplačane plače za mesec september v skladu s stečajnim postopkom prijavi kot terjatev iz jamstvenega in preživninskega sklada. In še vse družbe, katere delujejo oziroma niso v stečajnem postopku, morajo zagotoviti izplačilo plač v skladu z zakonsko določenim rokom za izplačilo plač.

Komentarji

suzana zorko

ge mijslen ka be si lejko dobile normalne plače če se ta režija nebe nazaj vlejkla.če mo mele telko režije lejko muro že zdaj zaprejo. mijskejn ka tej kere se tan špancejrajo pa manekenstvo špilajo tej nas pokopajo. starman je pa tak čeden ka se zniken ne pogučavle

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi