Svojci in znanci umorjene matere štirih otrok so na začetek predobravnavnega naroka za Tomaža Arkliniča čakali s transparenti.
»Sabina (op. a. umorjena partnerka Tomaža Arkliniča) je bila vseeno del našega življenja, toliko in toliko let. Bila je pozitivna oseba, vsem nam je lepšala življenje. Zdaj pa smo jo izgubili, otroci pa trpijo,« nam je povedala sorodnica umorjene.
Dogajanje pred sodiščem so spremljali tudi policisti. Ko je do zadnjega vhoda na sodišče pripeljalo vozilo pravosodne policije, je postalo glasno.
»Gnoj, prasec, zgnij v zaporu,« so se zališali vzkliki.
Arklinič se je dogovorjenega držal
Sodna dvorana je bila premajhna za vse, ki so želeli spremljati sojenje. Tomaža Arkliniča so do zatožne klopi privedli v neprebojnem jopiču. Obtožnica mu očita, da je s svojo ljubimko skrbno načrtoval umor partnerke.
»Obtoženec se je dogovorjenega držal, je pripeljal žrtev na točno dogovorjeno mesto, kjer je po dogovoru z njim že čakala soobtoženka, ki je potem večkrat zabodla žrtev, obtoženec je temu na kraju prisostvoval,« je po predobravnavnem naroku povedala tožilka Teja Kukovec Belšak.
Po petminutnem posvetu z odvetnico krivde ni priznal
Med branjem obtožnice se je v sodni dvorani slišal jok svojcev in znancev žrtve. Arklinič je medtem nemo zrl v tla, ne da bi izkazoval kakršnakoli čustva.
Po petminutnem posvetu s svojo odvetnico, ki za nadaljevanje sojenja zahteva izključitev javnosti, krivde ni priznal.
»Glede na to, da sodišče še ni odločilo o izključitvi javnosti, ne morem dajati nobene izjave,« je bila redkobesedna odvetnica Milena Prelog, ki zastopa Arkliniča.
Sostorilstvo pri umoru na grozovit in zahrbten način
Svojce žrtve, ki so bili med obravnavo v sodni dvorani, je med drugim razburilo, da se je njegova odvetnica spraševala o tem, kako aktivna je bila vloga obdolženega med samim izvrševanjem kaznivega dejanja.
»Njegov prispevek je najmanj tako pomemben, kot njen, tako da tukaj gre za sostorilstvo pri umoru na grozovit in zahrbten način,« je vendarle prepričana tožilka.
Zaslišanje izvedenca klinične psihologije
Sostorilstvo tega kaznivega dejanja je sredi novembra Aleksandra Škamlec že priznala, zato ji bo v prihodnje petčlanski sodni senat izrekel kazen.
Postopek zoper Arkliniča bo ločen, njegova zastopnica je sodišču predlagala tudi zaslišanje izvedenca klinične psihologije, ki naj bi ugotovil, kako je celotno dogajanje in posledice umora sploh dojemal.
»Upam, da ne bo sodišče spoznalo kakšnih olajševalnih okoliščin, zato ker mislim, da za morilce matere štirih otrok na tako grozovit način, ni olajševalnih okoliščin,« je povedala znanka umorjene.
Bo pričala tudi Škamlec?
Obramba obdolženega predlaga tudi zaslišanje njegove ljubimke.
»Obtoženka bo lahko pričala v tej zadevi samo takrat, ko bo zoper njo sodba postala pravnomočna,« je pojasnila tožilka Teja Kukovec Belšak.
Sojenje Arkliniču se bo nadaljevalo 22. januarja prihodnje leto, ko bo sodišče odločilo tudi o predlogu za izločitev javnosti.
Komentarji (2)
Kurbarija ne prinese nič dobrega
Arklinić zajebal si vse
zaradi enga povcanega kosa mesa.
Ali se ti je splačalo
Tebi že
Ampak otroci so ostali brez mame
naj te trgajo hudiči na veke vekov
Amen
In reply to dokler ni obsojen je… by Surfeiter (ni preverjeno)
dokler ni obsojen je nedolžen
pa saj on ni babe ubil
na konci bo on več kriv kot baba
Je pa tudi nekaj res
Će bi baba živela z slovencem
se ji kaj takega ne bi zgodilo