Krajani Kroga so po več letih čakanja končno dobili obnovljen most na relaciji cesti Krog – Brod ob reki Muri. Obnova mostu, ki prečka rokav reke Mure, je bila načrtovana v letošnjem proračunu Mestne občine Murska Sobota, šlo pa je za prvi most znotraj visokovodnih nasipov reke Mure, ki je bil zaprt več let, sedaj pa so ga končno obnovili.
Dela dokončana še pred rokom
Vrednost investicije je bila 68.057.50 evrov, dela na mostu pa je izvedlo gradbeno podjetje UB Projekt iz Kaplje vasi, ki je bilo izbrano preko javnega naročila. Podjetje se je pred začetkom del zavezalo, da bo obnova mostu dokončana v roku 45 dni, a so dela bila dokončno izvedena celo pred dogovorjenim rokom.
Obnovili tudi most na potoku
Istočasno je potekala tudi sanacija lesenega mostu na potoku Dobel, ki je bil nekaj let prav tako neprevozen. Dela na omenjenem mostu je opravljalo Lesarstvo Jerič iz Kroga, vrednost investicije pa je bila 4.800 evrov. Večino sredstev je za obnovo mostu na Doblu zagotovila Mestna občina Murska Sobota, manjši del sredstev pa je prispevala tudi krajevna skupnost.
Primopredaja ter finančni prevzem izvršenih del sta bila opravljena 16. septembra, s tem pa so bila dela na mostu zaključena. Most je torej tudi uradno prevozen.