Bojan Petrijan bo po umiku glavnega sponzorja Murinih mladinskih selekcij Intering Holdinga poskušal najti rešitev, kako zapolniti to vrzel. Tako se bo jutri srečal s starši otrok, ki trenirajo pri Muri 05, dokončna odločitev pa naj bi bila znana naslednj
"Umik je prišel ob najbolj neugodnem času, saj sem sanacijo članskega moštva peljal proti koncu in potrebujem še nekaj energije, da jo zaključim. Zame je to veliko presenečenje, saj sem informacijo dobil preko medijev in ne od najožjega člana UO, ki sem mu tudi zelo zaupal in ki je sedaj še izstopil iz upravnega odobra (gre za Dejana Kološo op.p.)," je umik Intering Holdinga komentiral Bojan Petrijan. Obenem priznava, da bi res bilo težko prenesti Murino nogometno šolo na drugo pravno osebo oziroma jo ločiti od nogometnega društva Mura 05.
Spomladi z (vsaj) 19 igralci
"Murino nogometno šolo bomo postavili na noge, čeprav so nam jo zapustili z 0 evri na tekočem računu in že podpisanimi pogodbenimi obveznostmi za leto 2010 (gre za štipendiste in trenerski kader op.p.) in eno celo do leta 2012. Pogodbe sem že vzel pod drobnogled, opravil nekaj analiz in že imam pripravljenih nekaj predlogov oziroma scenarijev za reševanje," ostaja optimist Petrijan. Tako se bo jutri srečal s starši otrok, ki trenirajo pri Muri 05, dokončna odločitev pa naj bi bila znana naslednji teden.
Trener Mure 05 Stanko Maučec bo skupaj z Zlatkom Gaborom in Ferijem Cifrom spomladi imel na voljo 19 igralcev. Petrijan pa poudarja, da je glede prihoda še kakšnega prostega igralca vse odprto. Muraši si namreč še posebej želijo okrepiti zadnji linijo.
Spomladi bodo tako Murine barve branili:
Aleš Ajlec (vratar)
Filip Gačevski (vratar)
Prettner Ivo
Benkič Dejan
Rogač Matej (mladinec)
Janža Jernej
Slavic Darjan
Maruško Matic
Kos Žiga (mladinec)
Gruškovnjak Rok (mladinec)
Zlatar Mario
Vršič Domen
Slavič Jernej
Kranjc Uroš
Pejnovič Luka
Bohar Damjan
Pavel Simon
Janev Boris (trenutno poškodovan)
Smolkovič Primož (trenutno poškodovan)
Danes so Muraš odigrali tudi prijateljsko tekmo z Aluminijem in izgubili s 3:0. Ob polčasu je bilo 1:0. Dva gola je za Aluminij zabil nekdanji Muraš Kmetec.
Ostale pripravljalne tekme
Ljutomer - 6. februar
Veržej - 10. februar
Hardberg (2. avstrijska liga) - 19. februar
Čarda - 27. februar