Najboljši študent Univerze v Mariboru
Najboljši na večih področjih
Luka Adanič se lahko pohvali z uvrstitvijo med najboljših 5 % študentov v generaciji. Je predstavnik študentov v različnih komisijah na fakultetnem in univerzitetnem nivoju. Svojo študijsko odličnost dopolnjuje z aktivnim sodelovanjem na raznih raziskovalnih ter razvojnih projektih, prav tako pa je avtor in soavtor več znanstvenih prispevkov. Izstopa tudi po tem, da ima v postopku prijave svoj patent. Minuli petek je v svojo zbirko priznanj dodal tudi nagrado za najboljšega študenta Univerze v Mariboru.
S slavnostnim sprejemom je županja mag. Vesna Jerala Zver izkazala priznanje svojemu občanu, ki ga je Univerza v Mariboru nagradila za njegovo študijsko odličnost in dodala, da se v občini zavedajo pomena izobraževanja, ki je temelj celovitega razvoja naše družbe, tako na lokalni, kot nacionalni ravni.
Slavnostnega sprejema se je med drugim udeležil tudi ravnatelj Srednje poklicne in tehniške šole Murska Sobota Ludvik Sukič, ki je Luko Adaniča zelo dobro spoznal kot srednješolca, saj je le-ta šolanje na SPTŠ zaključil kot zlati maturant. Predsednik Pomurske izobraževalne fundacije in Pomurske akademsko znanstvene unije pom. akad. dr. Mitja Slavinec, ki je z obžalovanjem opravičil svojo odsotnost, pa je najboljšemu študentu Univerze v Mariboru v pismu iskreno čestital in izrazil dobre želje za nadaljevanje kariere.
“V Občini Turnišče se trudimo spodbujati mlade k izobraževanju, saj vsako leto razdelimo določeno vsoto finančnih spodbud za vsak uspešno končan letnik in zaključen študij na fakulteti, magisteriju ali doktoratu. V prihodnje bomo spodbude posodobili in nadgradili. Zavedamo se, da je razvoj občine odvisen od ljudi, ki kreativno razmišljajo in delujejo. Preseči moramo stare ustaljene vzorce in sami prevzeti odgovornost za svoj uspeh in uspeh v življenju,” je na sprejemu povedala mag. Vesna Jerala Zver, županja Občine Turnišče.