Ocean Orchids in Tropski vrt v Dobrovniku postaja vse bolj zanimiv za obiskovalce. Zdaj bo ponudba še bolj pestra, namreč danes so začeli s prodajo orhideje – vanilije.
Ker orhideja vanilija postaja vse bolj zaželena, so jih v podjetju Ocean Orchids začeli ponujati kar v stekleni vazi, imenovani Vanilarij.
Rastline so od danes naprej na voljo v njihovi prodajalni v Tropskem vrtu v Dobrovniku ter v spletni prodaji na njihovi spletni strani.
Festival orhidej – Dnevi vanilije
V Tropskem vrtu v Dobrovniku bo 24. in 25. junija v okviru projekta LAS potekal Festival orhidej – Dnevi vanilije.
»Ljudje si bodo lahko pogledali plantažo vanilije in pa kupili sladoled, ki ga iz naše vanilije izdeluje čokoladnica Passero.
Izvedeli bodo tudi kaj več o orhidejah in pa o drugih rastlinah v tropskem vrtu,« pravi Tomaž Jevšnik iz podjetja Ocean Orchids.
Več o vzgoji orhidej in o sami vaniliji pa si lahko pogledate v spodnjem videoposnetku.