Foto: Martina Cvetko, Marija Majcen
Liam Kovač osupnil z 3000 decimalkami števila pi in osvojil drugo mesto v državi.

Učenci Osnovne šole Janka Ribiča Cezanjevci so tudi letos obeležili dan števila pi s šolskim tekmovanjem v recitiranju njegovih decimalk. 

Tekmovanje, ki so ga na šoli organizirali že tretjič zapored, je znova postreglo z rekordnim dosežkom. 

Najuspešnejši je bil Liam Kovač, učenec petega razreda, ki je brez napake povedal 3000 decimalk in s tem postavil nov šolski rekord.

Tekmovanje v dveh delih zaradi drugih obveznosti

Letos je tekmovanje na šoli potekalo v četrtek, 6. marca, razglasitev rezultatov pa so zaradi sovpadanja z drugim šolskim tekmovanjem prestavili na petek, 7. marca. 

Skupno je nastopilo 23 učencev od prvega do devetega razreda, ki so pred komisijo dokazovali svoje izjemne sposobnosti pomnjenja. Zaradi izvedbe v dveh delih je bila tudi komisija letos okrepljena.

V njej so sodelovale Marija Majcen, Andreja Šumak, Tadeja Mernik, Tadeja Brodnjak in Martina Cvetko.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Pomurja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Na drugo mesto se je uvrstila Živa Sever, učenka 6. razreda, ki je povedala 100 decimalk, tretja pa je bila Lana Babič, učenka 7. razreda, s 85 decimalkami. 

Posebno pohvalo si zaslužijo tudi prvošolci, ki so se prvič preizkusili v tem izzivu – najboljši med njimi je osvojil 40 decimalk.

Šolski rekorder nastopil tudi na državnem tekmovanju

Po izjemnem dosežku na šolskem tekmovanju je Liam Kovač nastopil še na državnem tekmovanju, ki ga je v Ljubljani na Fakulteti za matematiko in fiziko organizirala tamkajšnja univerza. 

Tekmovanje je potekalo 14. marca, prav na dan števila pi. Liam je tudi tam zrecitiral 3000 decimalk in osvojil drugo mesto, s čimer je še enkrat dokazal svojo osupljivo sposobnost pomnjenja številk.

Njegov uspeh ni naključje, saj se je že lani izkazal na državnem nivoju, ko je s 1500 decimalkami dosegel vrhunski rezultat. Po lanski zmagi si je zastavil cilj, da število podvoji, in z disciplino ter vztrajnostjo mu je to uspelo. 

Pri učenju so ga podpirali tako učitelji kot tudi starši, ki so ga preverjali, spodbujali in mu pomagali ohranjati motivacijo.

Posebne nagrade in tradicionalna pita

Zmagovalci šolskega tekmovanja so prejeli pokale v obliki makete števila pi, ki jih je izdelala učiteljica Tadeja Brodnjak

Vsi tekmovalci so prejeli broške v obliki znaka pi in priznanja za sodelovanje. Kot se za dan števila pi spodobi, so se na koncu tekmovanja posladkali s pito, ki jo je pripravila Renata Knechtl.

Komentarji (4)

Totalni dril (ni preverjeno)

Naj mi nekdo razloži, čemu služi učenje 5000 številk na pamet...

GeJeMarmelada? (ni preverjeno)

Ni na pamet, temvec je sistem, v katerem se vrstni red stevilk ponavlja. Samo ce ljudje to ne vedo, se pa suuuper slisi. Tak da decko ni vseved, je le razumel sistem.

Pederčina (ni preverjeno)

To pa ni kar tako!

Bindi (ni preverjeno)

Čestitke, vendar bi takšen talent lahko namenili za kaj bolj uporabnega in koristnega kot za učenje decimalk.

Starejše novice