Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Leljak o županski plači: Funkcije nikoli nisem opravljal zaradi zaslužka

| v Lokalno

Roman Leljak o odgovornosti župana in višini plačila za opravljeno delo.

Župan občine Radenci Roman Leljak je v javni objavi spregovoril o vprašanju plačila za opravljanje županske funkcije. Povod za razmišljanje je bil informativni izračun dohodnine za leto 2025, iz katerega izhaja, da mu bo država vrnila 102 evra.

Ob tem je odprl vprašanje, o katerem se po njegovih besedah redko govori - ali so župani za svoje delo ustrezno plačani.

Poudaril je, da zapisa ni pripravil zato, da bi se pritoževal, saj se je za kandidaturo in opravljanje funkcije odločil sam. Ob tem je izpostavil, da delo župana ne zajema zgolj protokolarnih nalog, temveč vsakodnevno sprejemanje odločitev, ki vplivajo na razvoj občine, investicije ter delovanje različnih javnih sistemov.

Po njegovih navedbah v Radencih v zadnjih letih izvajajo projekte v vrednosti več milijonov evrov, pri čemer občine niso dodatno zadolžili. Dodal je, da so uredili številna področja, ki so bila po njegovem mnenju več let zapostavljena, ter prevzemajo vse več nalog v lastno izvajanje z namenom zmanjševanja stroškov za občane.

Glede višine plačila za opravljanje županske funkcije je zapisal, da naj vsak posameznik sam presodi, ali je glede na odgovornost visoko ali nizko. 

Sam pa poudarja, da funkcije nikoli ni opravljal zaradi plače in da bi v primeru, če bi bil njegov cilj predvsem zaslužek, izbral drugačno poklicno pot.

Kot največje plačilo za svoje delo navaja občutek, da občina napreduje, da se izvajajo projekti, ki so jih nekateri imeli za neuresničljive, ter da bodo Radenci prihodnjim generacijam ostali boljši, kot so bili prej.

Objavo je sklenil z zahvalo vsem, ki cenijo trud, sodelovanje in odgovornost, ter poudaril, da občina ni zgolj župan, temveč vsi njeni prebivalci.

Preberite še

Komentarji

Kristusov umor

To vprašanje bi morali postaviti tudi lendavskemu zabitemu šerifu !

jesboleznan

Tomi lopovi date tu lapati... se vidi kama je te protal spadno

KavčarSfotelja

Ta pa je lovska! 😆😂

Lajček

Najbolj delavni župan Radencev, od kar so občina.
Jeseni bo na volitvah "pometel" z vsemi protikandidati že v prvem krogu.
Petek Petka Irena in njena kamarila bodo vsi začeli piti namesto Janževca, Janšovca, da si bodo lahko ustrezno ozdravili bolečino ob ponovni zmagi aktualnega župana Romana.

Gost29

Mi v Soboti bi nùcali takšnoga župana ge se vidijo uspehi in napredek Leljak preseli se v Soboto ka boš pregnal komuniste lenuharje.

ru-di

Ti si še enkrat preberi kaj si skropucal kdo je tu komunist in oficir JLA???

…..

Podoficir KOS-a (kontraobveščevalne službe) JLA, ki je bil nečastno odpuščen, ker je vojakom kradel denar!
Seveda je z lopovščinami pozneje nadaljeval (pravnomočno obsojen) in še vedno nadaljuje (po tekočem traku izgublja pravde na sodiščih).
Ampak radenčani imajo spomin zlate ribice. Na žalost…
Le koga ima na tem portalu, da ga tako zvesto promovira???

Lajček

Spoštovani .....!

Da imajo radenčani možgane zlate ribice,,,...no to je pa RES.
Zato bo Roman jeseni na volitvah "pometel" z vsemi tistimi, ki "nimajo" možganov zlate ribice.
Po kuloarjih se govori, da bo kandidatka na jesenskih volitvah rdečkarca Petka Petek Irena.

ru-di

Zdaj bodo poplačani vsi upniki iz njegovih lopovskih poslov iz preteklosti

Gasilec Samo👨‍🚒

Prelagam, da se portal preimenuje v leljak.info!

Komentarji

Kristusov umor

To vprašanje bi morali postaviti tudi lendavskemu zabitemu šerifu !

jesboleznan

Tomi lopovi date tu lapati... se vidi kama je te protal spadno

KavčarSfotelja

Ta pa je lovska! 😆😂

Lajček

Najbolj delavni župan Radencev, od kar so občina.
Jeseni bo na volitvah "pometel" z vsemi protikandidati že v prvem krogu.
Petek Petka Irena in njena kamarila bodo vsi začeli piti namesto Janževca, Janšovca, da si bodo lahko ustrezno ozdravili bolečino ob ponovni zmagi aktualnega župana Romana.

Gost29

Mi v Soboti bi nùcali takšnoga župana ge se vidijo uspehi in napredek Leljak preseli se v Soboto ka boš pregnal komuniste lenuharje.

ru-di

Ti si še enkrat preberi kaj si skropucal kdo je tu komunist in oficir JLA???

…..

Podoficir KOS-a (kontraobveščevalne službe) JLA, ki je bil nečastno odpuščen, ker je vojakom kradel denar!
Seveda je z lopovščinami pozneje nadaljeval (pravnomočno obsojen) in še vedno nadaljuje (po tekočem traku izgublja pravde na sodiščih).
Ampak radenčani imajo spomin zlate ribice. Na žalost…
Le koga ima na tem portalu, da ga tako zvesto promovira???

Lajček

Spoštovani .....!

Da imajo radenčani možgane zlate ribice,,,...no to je pa RES.
Zato bo Roman jeseni na volitvah "pometel" z vsemi tistimi, ki "nimajo" možganov zlate ribice.
Po kuloarjih se govori, da bo kandidatka na jesenskih volitvah rdečkarca Petka Petek Irena.

ru-di

Zdaj bodo poplačani vsi upniki iz njegovih lopovskih poslov iz preteklosti

Gasilec Samo👨‍🚒

Prelagam, da se portal preimenuje v leljak.info!

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi