Bralce, ki so v minulih tednih opozarjali na nekoliko neurejene površine soboškega drsališča, bo najbrž razveselila novica, da se je upravljavec odločil za temeljito čiščenje.
Ledeno ploskev očistili snega
Spomnimo, da je stanje drsališča v minuli tednih poskrbelo za kritike med drsalci in mimoidočimi, ki so na ledeni ploskvi opazili precej snega.
A kot pričajo priložene fotografije, so drsališče sedaj uredili in zagotovili ustrezne pogoje za zimsko gibanje. Očiščena ledena ploskev je tako znova pripravljena in čaka nove drsalce.
Komentarji (42)
Se pelan mimo toga drsališča in si mislin: ka je letos bilo na Kuponkoji, pa so ga fal dobili, ka zgleda kak kakša kišta sredi sobote.
Občinari, sori, ali tou nema forme na lansko izvedbo in bi soudilo edino v nekšo zabačeno ves.
Glede na možnosti zimskega preživljanja prostega časa v naravi brez snega, se mi zdi drsališče več kot dobrodošlo tako za otroke, kakor za odrasle. Meni so ljudje zabačeni, ki kljub izboljšavam in možnosti gledajo iz svojega kurnika (beri avta) kokodakajo o kokoko...pipipipi... am.am.am...relax z ali brez drsanja.
Zdaj se je dalo, prej pa ne ? Je inšpekcija ukrepala ? Stisnit upravljalca drsališča, da bo drsališče vedno vsaj približno tako kot je zdaj ! Ne pa njiva, pokrita s snegom.
Kdor ti tule daje pluse... ne ve nič več, kakor ti o ledu, drsanju, tudi druženju...? Pa tokrat ni govora o mojem provociranju... prej mnenje, da res komentiraš čisto vsako temo, kjer si totalni autsider glede razsodnosti, znanja... vzornosti.
Kdor ti tule daje pluse... ne ve nič več, kakor ti o ledu, drsanju, tudi druženju...? Pa tokrat ni govora o mojem provociranju... prej mnenje, da res komentiraš čisto vsako temo, kjer si totalni autsider glede razsodnosti, znanja... vzornosti.
Drsalka LučkaMS valda tvoj komentar leti na moj post....
Takši kak ti, so z vsen očino zadovoljni...viš, ges pa nejsan, sploj, če idemo z boukšoga na slabše. Lani smo se odli drsat dosta, leto pa sori....v tou ograjeno štalo?
Toliko postov na temo drsališča. Kod da je to glavna stvar katera nas tare. Drugih problemov sploh ni. Vi samo fajn dalje drsajte samo pazite se, da ne nadrsate.
Tujec 2 či se ne vejš drsati, ka si paklavi ti nikšen lejd nepomaga. Okoli 35 lejt nazaj da se je delalo drsališče pri prvi šouli smo sami urejali drsališče, saki večer, te je še pokojni Žižek, tisti ka je televizije popravlo se tou organizejro pa je se klapalo. Zdaj bi rad vido keri de po konci dnejva šou zašenki pucat pa vodou nalejvat na drsališče kak smo tou mij delali. Zdaj te pravli, vej pa plačamo ja či bi bilou drsanje šenki glij tak nišče ne bi pomago.
Preizkusila sem drsališče v Ljutomerju in Radencih. Tam so razmere iste, če ne še slabše. Nameravam še it v Radgono (AUT). Zaenkrat pa pozdravljam izboljšavo in čakam na sneg.
Drsališče je čisto kul in tak zgleda vsako jutro in zmejs med drsanjon kda ga spucajo, pa večer kda pospravlajo :) Sicer pa ja, tudi v Zagrebi, Ljubljani in mariborije podobna situacija, ampak samo v MS se nardo buni :) No pa Lotmerk pa Radenci mata tudi tak...
meslin, kakšne komentari.
Kak ne rezmete nega penez za izvedbo, lucilucki je mogo vse živo kcuj splačuvati, od VIP kart, do "prostovoljnoga" doneranja za razne "red cow" projekte.
Tak je mi je penez svalilo. Ali nikaj ne, na pomoč je mi je priskočo konjar iz rakičana, šteri je požago nekaj drevđa za blonje za vrhunski plot.
Ka bi mij brez našij na občino pricecanij javnozavodksij direktorf.
(seveda je to vse smešnica in nej istina)
Itak.... tudi, če bi napravili profi drsališče in sakših pou ure s strojo pucali pa meli pouleg razsvetljavo moči 1000000000000000000 lumnov, bi se najšo en kup lidij keri bi se verjetno te v barvo ograje vpičili in štenkali ka ne ustreza predpison in je nevarna za drsalce in ka zaradi barve lejko mogouče celou kakšen okoliški gostilničar kakšen evro zasluži.
Drsališče vsaj po slikah sodeč... ni nič boljše, kakor večino dni. Drsam se vsak dan, izrekam pohvalo vsem, kateri skrbijo za drsališče, čudov pa se ne da narediti brez stroja... ta pa četudi bi bil na voljo, pravokotno/kvadratnega drsališča seveda ne more čistiti.
Drsališče izgleda... kaor že večkrat. Pač se lepo zvečer očisti, pomete in polije. Potem lahko nastane taka slika... vse izgleda gladko (na eni sliki tega ni, bolj bi rekel, da so spodaj zračni mehurčki med staro ploskvijo in zmrznjenim delom zaradi polivanja)? Zjutraj, ko pa greš na led... začne zgornji del, kateri je sicer zmrznil, ni se pa sprijel z osnovno ploskvijo pokati, pojavljajo se večji okruški, luknje... Manjka pač stroj, kateri bi tisti milimeter novega ledu očisti, ga posesal, potem pridejo vroči hlapi in na koncu to pometa za sabo neki tepih... kakor pri pravem čiščenju. Tako se led ne debeli, ni lukenj, ni tudi neke, pa makar pol milimetra debele nove zrmrznjene plasti ledu, katera se več ne more sprijeti z osnovno ploskvijo... in imamo, kar imamo in kaj drugega pač ne moremo imeti, da bo jasno.
Razen včeraj, pa sem drsal čisto sam in je vsled sneženja bil na ledu sneg... snega na drsališču ni. A mislite, da v Tivoliju, kje v Mariboru, po dveh urah drsanja petdesetih, stotih drsalcev vse izgleda kaj drugače, če ploskve ne čisti stroj?
In Adonis... spet ti moram replicirati, kajti jaz nimam ravno veliko znanja o ledu, ti pa pri tem prehajaš celo v negativo!
Tipično, prvo se mora zgoditi nesreča, šele potem se ukrepa.
Nekoč smo imeli tudi takšen stroj za čiščenje ledu, pa ga je Štihec odo Lakilukiji. Od tistoga časa smo ga nej več videli. Razsvetljava pa izgleda ostaja enaka kot je bila. Se pravi zanič. Tista dva reflektora sta na nekših paletah, zato sta obrnjena gor(da ne bi slepila drsalcev) in razsvetljujeta nebo. Reflektorje je treba postaviti na stebre. Kak se to dela lahko vidite na vaških igriščih malega nogometa.
Ker več nimamo, pa po mojem tudi v bodočnosti ne bomo imeli, ovalnega drsališča, bi bilo zelo nesmoterno, neekonomično tak stroj držati pri sebi. Nenazadnje, baje bi naj stal okrog 35.000 eur. Ker tudi to izgublja vsako leto vrednost, pa stoji in ni od haska... dalje pa itak vemo.
Končno. Tisti, ki pišete, da vsak dan zjutraj tako izgleda drsališče pa očitno niste kaj dosti v centru mesta. Ali pa ste verjetno kar zaposleni pri Lucky luka
Dobro, ka je sever prišo, ka je odpihnil sneg, pa popucal led. :)
Čakajte, ste pitali za mnenje našoga izvedenca? Raje počakajmo ka on kaj povej, ker mi nevejmo nika :D
Truplo, zadnjič so te ljudje dvakrat izbrisali. Danes si napisal toliko komentarjev, da ni teorije, da bi te povsod izbrisali. Napisal pa nisi nič pametnega. Kot je napisal nekdo, je moralo priti do nesreče, da se stanje vsaj mičkeno popravi. Si kdaj pomislil, da bi lahko bilo drsališče ovalne oblike in na njem stroj za čiščenje ? In luči oz. reflektorji na kandelabrih ? Nisi ? Se ne čudim, saj tvoj domet tako daleč ne seže.
Ni problem izbirs... teh plusov in minusev itak ne povdarjam. Razen zadnjič... ko sem res napisal, kaj me boli pri tem. Tule... če računam tebe in tiste res bedne osebke, kateri so v Soboti proti vsemu... je to vredno neke zaskrbljenosti?
Sem se pa tudi včeraj malo pozanimal... kako je bilo z nesrečo. Led ni bil čisto nič kriv... četudi bi bil ena A ali še slabši... otroci padajo in tudi ta otrok je. Mati se je ustavila ob njem in mu hotela pomagati, potem pa po nesreči ali stopila na prst oz. se zapeljala preko. Torej, lastna mati je dokaj hudo poškodovala svojega otroka. Kateri, tudi to se lahko pove, je imel na rokah samo navadne štrikane rokavice, kar tudi ravno ne spada na drsališče in led pri tem nima nič. Ti si po naravi itak zloben... vedno boš iskal teme in praktično vsako najdeš, kjer lahko serješ in neargumentirano šimfaš vsepovprek. Tako, da bi se ti moral hudo zamisliti nad svojim dometom, izgleda tako človeškem, kakor intelektualnem!!!
Pri ostalih "sebkih", da ne napišem kaj hujšega... ni mi jasno, čemu toliko zlobe in podtikanj. Ni mi jasno, čemu jih je nekaj tako hudo proti tej rekreaciji. Nekdo je tule celo zapisal, da se drsalci zaletavajo. Jih sedaj to moti oz. kaj se pa sploh sliši, ko ni več plastične ograje. Torej je nekdo v vsej svoji zlobi ishitreno napisal nekaj, kar itak ne drži. Slišal sem že marsikaj... od prehrupnega kompresorja, dretja na drsališču, preglasne glasbe, celo nekega motečega valovanja, katero gre iz tega prostora... res, nekateri ste zlobni, žalostno pa je, da se držite kot neki največji moralisti, kot neki največji "sobočanci in sobočanke", kot nekaj nad vsemi.
Upam... čeprav dela precej napak, da župan ne bo podlegel takim. Upam, da bo poskrbel tudi za navadne ljudi, katerim podobna, ne samo ta rekreacija tudi nekaj pomeni, da bo poskrbel tudi za take, kateri ne vidijo celi smisel življenja v obiskovanju gledališča ali da sedijo vedno v prvih vrstah na Soboškem poletju in podobnih veselicah. A imamo mesto samo za njih? Od takšnih sedaj verjetno kar bruhajo izjave, kot so: "Sobota pa več ni takšna, kot bi morala biti!" Ja... drsališče je spremenilo, vse obrnilo na glavo!
To drsališče je zadnjič v mestu 100 % .Želimo si mir nič drugo .To je škatla za kvoučko z picekami .Škoda ka si što tikev nej razmlato
wwww, mir maš lejko na Goričkon nej pa v centri Sobote. Čakan gda te zarukanci zahtevali popolno prepoved prometa v Soboti po 22:00 uri in pa ka se te tudi vse luči ulične razsvetljave vgasnejo ka nede slučajno koga moutila prevelka svetloba. Ges si več pomali nemo vüpo idi doj pa Kocljevoj ka nemo slučajno ge koga tan zmouto.
Promet nedo zahtejvale, ka se stave, ka se tüde nešterne same vozejo. Čakaj pa... če so poštene, ka do zdaj zahtejvale, ka se ukinejo Soboške dnejve (vničavle se park, smetij za neka tovornajkof sakšne večer, ščij se po drejvaj, po ploutaj, derej se še ob dvej vgojno... pa še se najde, tüde, ka se ftiče sagajo, rece itak pobegnejo v Ledavo). Čakaj, ka do še bole zahtejvale, ka se ukine Soboško poletje, ka je tou fejst büjzek Kocljeve... buka je glij tak motejča, preveč lüjde se mota okoule pa se derejo, pa še, pa še... Nej... toga pa se neboš fčako... še tisto "rašuško" majo, pa nekšno "skrito dvorišče"... pa na kakšnon podstrejšje vrtijo filme... tou je pač život za nešterne tej... in tü se njin intelektualne, še najbole pa človeške domet.... konča! Ale pa maš takšne kak Adones... štere pač seposejde sere, se zna, razme se v drsanje, pa je še žijve den na lejde nej biu, razme se v razsvetljavo, pa v plout, pa če de kakšen problem, de me še probo nafčite košarko... na konce de grato še astronaft. Vüpan somo, ka ga pošlejo na Saturn... ka se ga rejsan znebijmo za se čase?
Tou pa rejsan Vi umetni varašanci bi rajši na vejsi ostali pa van nebi trbelo štenkati za sakšo figo - ok, bi se pa po žemlice mogli sigdar z avtojon pelati malo dale kak zaj po soboti in to bi bio problem geli?
:)
Kelko pa košta vőra drsanja?
O tem, da so uvedli plačilo... se lahko debatira. Kolikor vem... kasira upravljalec drsališča in ne občina?
Koliko stane? To pa je res nekaj lesenega... če sem dobro poučen: če imaš tisto izkaznico in si član tistega kluba (jaz sedaj kar dvakrat, he, he) mislim da 4 eur, če ne, pa 8 eur na dan. Ne na uro. Ampak... ker se lahko efektivno drsaš morda največ uro in pol... po mojem je to predrago. Tudi ta nižja cena. Če se že kasira, bi morala biti cena primerljiva npr. s kopališčem, kjer se razlika med občani Sobote in drugimi ne dela in kjer imaš možnost, da si kupiš mesečno ali sezonsko vstopnico. In tam si lahko celi dan... nekaj ur, tule pa kot pravim, po največ dveh urah itak greš.
Truplo, ljudje so te zopet izbrisali. Boš jokal ? Isti si kot Janša, ljudje ga nočejo, on se pa sili in sili. Najbolje, da nehaš komentirati. Raje časopise čitaj, glej POP TV in Janševo TV. Bolje se boš počutil.
Truplo, ljudje te izbrišejo, ti pa znova enak komentar gor. Pol komentarjev je tvojih. Kaj se tebi od mrzlega zraka že v glavi rola ?
Enostavno nočem, da zaradi tistih osebkov s Kocljeve, pa tudi takih, kot je Adonis... izginejo komentarji, kateri so po mojem mnenju kar na mestu. Naj se bere... naj berejo tudi tisti, kateri morda danes niso utegnili. Če seveda želijo.
Ker je po mojem Adonis, pa še kdo, dal pod komando celo svojo rodbino in še koga, da klikajo, ali pa leče levo in desno vsaj po Soboti do raznih Wi-fi-jev... jim enostavno ni potrebno dopustiti, da ustvarijo neko vzdušje, mnenje, da je drsališče napačna zadeva. Napačni so namreč kar oni! Oziroma, zlobni!
Moja hčerka je šla zadnjič prvič na drsališče, neje več malo dejte pa san pravo ka naj vzeme s sebo osebno pa te za 2€ kupi tisto karto o keri san telko čito na Sobotainfo v vaših komentaraj. Ker san točno te nej meo časa iti z njo (eni ste pravli na Sobotainfo, ka more stariš priti z otrokon), san pravo ka če do kaj komplicirali naj me pozove. Nič od toga se je nej zgodilo. Doma san jo pito ka zaj, pa je pravla ka je niti njo niti njeno prijateljico nihče nej nič proso, niti gnjavo za kakšno karto ali pa ka bi celo mogle kaj plačati. Od te je lekar še vsaj dvakrat šla drsat pa vedno isto. Glih zdaj saj pito še enkrat pa je pravla ka jo nigdar nišče nika ne pita in lejko ide drsat brez sakšoga problema. Mi še pravla ka je zadnjič z njo šla prijatelica kera je nej iz MOMS pa jo isto tak nišče nič neje pito niti ji nič neje trbelo plačati. Kak zdaj tou te tan v resnici funkcionejra?
Truplo,pa ti si Dundek ja Dundek se pišes,si drsalec in kolesar iz sobote.
Zdaj vidin, ka je Lainšček verz na rolki trufo v nulo.
Truplo je plačan za svoje komentaje?
Se ide što vutro z menof drsat?
Lučka, pridi ti raje k meni na masažo. Boš bolj uživala pri meni kot na ledu.
Vej pa drugo kak masejrati itak več nemreš siroček eden.
Truplo, si danes že kaj drsal ? Sporoči stanje na drsališču. Ti o tem zelo rad pišeš. Ti kdo kaj plača za to pisanje ? A zgleda, da ljudem to tvoje pisanje ni všeč. Bi pisal enako, če bi to drsališče bilo pod tvojim oknom ? Verjetno ne. In ljudje na Kocljevi niso tvoji sovražniki, kot ti misliš. Hočejo mir pod svojim oknom. In to je to. Jaz jih razumem. Veš, to ni košarkaška tekma, da boš ti nekomu sodil. To je življenje.
Truplo upam da nejsi gripe doubo.
Truplo če že minus daš te lehko tudi ka napišeš. Gnes nega honorara ko je sobota ?
Truplo če že minus daš te lehko tudi ka napišeš. Gnes nega honorara ko je sobota ?
Zanimivo, kako je Truplo izginil s portala. Pri nobeni temi noče več komentirati. Človek, ne daj se. Dokaži drugim, da imaš ti prav in ne oni. Janšo tudi ljudje " popljuvajo " on pa vedno nazaj pride. Tudi ti napravi tako, saj si njegov učenec. Če učitelju uspe, zakaj ne bi uspelo učencu ?