Septembra lansko leto sta prvič obiskale Gano, od koder prihaja njun oče, ki ga je v Beltince pripeljal nogomet.

Uredništvo Sobotainfo sta danes obiskali sestri Elizabeth in Viktorija Hartman Adjei, ki sta pred kratkim obiskali domovino svojega očeta.

Očeta Davida Adjeia je v Slovenijo, natančneje v Beltince, prinesel nogomet. Prišel je s prijateljem, nogomet pa sta igrala pri takratnem Potrošniku.

In zgodila se je ljubezen.

Kakšno je bilo odraščanje v Prekmurju?

Sestri sta odraščali v Beltincih, kjer sta na trenutke občutili tudi drugačnost:

»Bilo je veliko pozitivnih, pa tudi negativnih stvari. Mogoče v začetku, v vrtcu in prvih pet razredov, tega ne opaziš. 

Prijatelji in sošolci s tem niso imeli težav, tudi učitelji ne, sem pa mogoče opazila kakšen pogled, komentar, ampak to sem poskušala ignorirati, povedati kaj nazaj,« je povedala Viktorija.

Elizabeth je dodala, da je bila prednost ta, da imata majhno razliko v letih: »Poznali so Viktorijo, so naju povezali in ni bilo dodatnih predsodkov.«

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Pomurja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Želeli sta spoznati drugo družino in domovino

Viktorija in Elizabeth sta se septembra lansko leto odločili, da obiščeta domovino svojega očeta, Gano.

»Glavni povod za obisk je bil, da spoznava najino drugo družino in domovino. Poleg tega so naju ves čas spraševali, kdaj bova šli, zato sva se odločili, da končno obiščeva Gano,« je povedala Elizabeth.

Priprave na potovanje so bile dolge, sta povedali. Od cepljenja, pridobitve vizuma ... »Ko pa sva bili enkrat tam, je bilo vse lažje.«

Spoznali sta dva strica, bratrance in sestrične. Viktorija je pojasnila, da je družina zelo velika, mnogo je tudi družinskih prijateljev, saj so zelo povezani med seboj.

Foto: osebni arhiv

Ob obisku pozitivno presenečeni

V Gano sta se odpravili brez pričakovanj, bili pa sta pozitivno presenečeni:

»V šoli smo se učili tisto, kar je najhuje in podzavestno sva mislile, da bo zelo ubogo tam. Zelo so naju fascinirale univerze in študentski domovi, ki so dosti bolj urejeni, kot pri nas.

Bili sva pozitivno presenečeni. Zanimivo je pa na cestah. Gneča, neupoštevanje pravil, živali na cesti, krožišče urejeno iz štirih gum in podobno,« sta povedali.

V Gani sta preživeli tri tedne, a sta na koncu ugotovili, da to ni bilo dovolj, zato upata, da se bosta lahko še letos ponovno odpravili na potovanje.

Foto: osebni arhiv

Živijo 'počasi' in preprosto, z denarjem se ne obremenjujejo

Po vrnitvi s potovanja sta pripravili tudi potopis, osredotočili pa sta se predvsem na kulturo, hrano in način življenja.

»Ljudem je bilo najbolj zanimivo, da oni živijo bolj 'počasi', preprosto. Niso tako obremenjeni z denarjem in podobno,« je povedala Viktorija, Elizabeth pa je dodala, da si drug za drugega želijo dobro, »pri nas pa je značilno ljubosumje«.

Aktivni tudi v domačem okolju

Obe sta aktivni tudi pri Društvu mladih Beltinci, Elizabeth je tudi predsednica društva:

»Naš največji projekt je Dan mladih, ki ga stalno izvedemo septembra, čez leto pa izvedemo različne dobrodelne akcije, pub kvize, športne turnirje in podobno.

Letos norčujemo tudi košarkarski turnir, rokodelske delavnice. Zelo dobro sodelujemo z drugimi društvi in županom.«

Starejše novice