Prejemniki denarne pomoči in varstvenega dodatka, ki se svojim nepremičninam niso pripravljeni odreči, so lahko odslej mirnejši. S spremembami zakonodaje namerava Ministrstvo za delo ukiniti tako zaznambe na nepremičninah do določene vrednosti kot tudi vračilo.

Dom ali finančna pomoč?

Spomnimo, da je s spremembami zakonodaje leta 2012 število prejemnikov varstvenega dodatka padlo s 46.700 na 10.000, za pretežno neučinkovite pa so se izkazale tudi spremembe leta 2014.

Zaradi čustvene navezanosti se namreč predvsem starejši lastniki še vedno raje odpovedo prejemanju varstvnega dodatka kot svojim nepremičninam.

Spremembe le za nepremičnine do določene vrednosti

Ministrstvo za delo želi sedaj izboljšati nastale razmere, a predlagane spremembe bi bistveno zadevale le lastnike nepremičnin v vrednosti do 120.000 evrov, ki v teh tudi bivajo.

Pridobili bodo lahko denarno socialno pomoč in varstveni dodatek ter se hkrati izognili zaznambi in vračilu.

V primerih, kjer vrednost nepremičnine presega omenjeni znesek, pa bo po določenem času vendarle potrebno oboje.

"Če imaš tako veliko nepremičnino, jo lahko aktiviraš. Dajemo pa razumni čas 24 mesecev, da bodo ljudje to lahko naredili," za Svet24 pojasnjuje ministrica za delo Anja Kopač Mrak.

Ob tem velja omeniti, da naj bi se umaknile tudi zaznambe za nazaj, medtem ko dolgovi iz preteklosti ostajajo, saj so mnogi svoje dolgove že poravnali. 

Komentarji (6)

Gost (ni preverjeno)

Pi nas socialci najbiljše živijo.Država plačuje zavarovanje.V Austriji pa ji bo zdaj puno po vinogradih in sadovnjakih. K nam bodo pa hodili grozdje pobirat Romuni.

soboska smetana (ni preverjeno)

Too! Živela lenoba!

Survajvore (ni preverjeno)

SAMO NEJ NAPAMET PA..LA...MUDITI!
Še vedno ti nikaj nej šenkano, dolgovi za nazaj bodo ostali in še vedno tu gre za posojilo...trenutno z večjimi obrestmi kot bilokateri kredit na banki !

prekmurje zbudi se (ni preverjeno)

Gost če socialni najbokše živijo kak praviš zakoj si nej na socialni, pa bi tudi tij te super živo???
Tou je tak svinjarija bijla, ka nekdo, ka ma pogoje za soc. pomoč bo tou mogo vračati z svojim skromnim premoženjem.

Marsikateri tujec ka pride v Slovenijo dobi soc. pomoč in polno zdravstveno zavarovanje pa do zdaj nič ni prispeval k naši družbi ne on , ne njegovi starši ali stari starši, pa mu ne bo trebalo vračati pomoči , ka nič nima.

Marsikateri naš državljan, ki pa je zašel v ekonomsko stisko,pa so mu dali plombo na skromno premoženje, da bi po njegovi smrti potomci morali vračati prejeto soc. pomoč ali varstveni dodatek.

To je bil usmerjen zakon proti ljudem na podeželju, kjer je mel kak mali kmet njivo pa skromno hišo za katero je šparal celo življene , verjetno morja in podobnih stvari ni videl celo življenje, na koncu pa od te pokvarjene politike dobil plombo na skromno premoženje.

Namesto da bi se ti pokvarjeni političari javno opravičili ljudem na socilnem robu , ka niso ustvarili dobrih ekonomskih pogojev v družbi, so si v svoji perverzno pokvarjeni maniri dovolili , da so ljudi na socialnem robu ponižali z plombami na skromno premoženje.

Ljudje pa to mirno zraven gledamo in se hinavsko tolažimo , dokler mene ne zadeva se ne bom zraven mešo. Zato pa je v Sloveniji tako kot je.

- (ni preverjeno)

poglejte si HARZ4 v nemčiji, pa njihove otroške dodatke, pa mi pol povejte, katera država je bolj socialna.

štala (ni preverjeno)

farsa....ne gre se za tiste, keri nemajo, keri nemajo tak nemajo....ampak za one, keri majo, bodo imetje lepo razdelili med svojce, država pa "daj" oz. raja daj. Keri pa je 40 lejt delo, pa jemi 400 evrof penzije, pa živi če moreš.
Kaj novega? Ne, pravice ni in je nikoli ne bo!! Zakaj ne bi prodal, če ima....aja, odreči se je ne želi!

Starejše novice