Močno neurje je zajelo otok Krk. Posnetki in fotografije prikazujejo obilno točo, za širše območje pa so hrvaški vremenoslovci izdali oranžno opozorilo.
Otok Krk je zajelo izrazito neurje, ki je prineslo obilne padavine in točo.
Bralci hrvaškega portala 24sata so poročali, da so z neba padala ledena zrna v velikosti lešnikov in orehov.
Na posnetkih je mogoče videti, kako toča prekriva tla, voda pa se zaradi močnih padavin hitro nabira na cestah in drugih površinah. Močno neurje s točo je zajelo tudi Rovinj in okoliške kraje, poroča Neurje.si.
Možni močnejši nalivi in neurja
Hrvaški državni hidrometeorološki zavod za območje znova napoveduje spremenljivo oblačno in nestabilno vreme.
Ponekod pričakujejo dež ter plohe z nevihtami, ob Jadranu in v krajih ob njem pa tudi izrazitejše nalive. Predvsem v drugem delu dneva obstaja možnost krajevnih neurij.
Izdano oranžno opozorilo
Za reško regijo, kamor spada tudi Krk, je vključen vremenski alarm. Zaradi neviht je bilo izdano tudi oranžno opozorilo.
Hrvaški vremenoslovciopozarjajo na možnost izrazitejših nalivov, neviht ter močnega, ponekod tudi nevihtnega vetra.