Fitnes oz hujšanje v murski

|

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
trnuljchica

poletje se bliža in bi rada malo shujšala. kama naj grem v murski? ali je celo edina opcija spartacus?

BOŠTJAN LUCU

 Ne boš verjela. Ni edino mesto v Murski Soboti Sparatus oziroma celo samo Spartacus.
Hujšanje imaš tudi v Diani, v Partizanu Fit & Pump, Zdravstveni dom ti nudi strokovno hujšanje in še bi se našlo.

Toliko da ne boš slučajno pretirano razočarana da moraš iti samo v Spartacus ali karkoli podobnega.

Želim ti prijetno vadbo!

Dani Smej

Prvo si uredi striktno jedilnik in to ti je 85% vsega uspeha. Pa ne zopet jedilnik stil ala 95% žensk, ka skoraj nič ne jejo, zgibijo vodo in se čudijo zakaj po dieti dobijo 1x več kg nazaj kot so zgubile med hujšanjem.
Drugače dobra alternativa oz. osnova za hujšanje ti je pa kardio vadba, kjer ni nujen obisk fitnesa, saj lahko zdaj v toplem vremenu lepo v naravi tečeš, kolesariš ali pa hitra hoja (samo izvajanje le-teh naj bo intezivno- beri taka boš pošteno švicala).
Sicer fitnes ti tudi neje slaba alternativa, da poleg kardio vadbe opraviš tudi malo razgibavanja mišic.

Spartacus pa ti tudi neje edina rešitev. Maš še možnost oditi k Edoji, Diana, Krpam (za tega zadnjega nisem več ziher, ali še obratuje ali nej). Če je še kaki fitnes me lahko kdo popravi oz. doda predlog.

trnuljchica

nej ka bi bila razočarana, ka morem iti v spartacusa. razočarana nad ponudbo v MS...ki očitno niti ni tak slaba....

Nataša Kos

Se strinjan s Smiley-SS ka se tiče jedilnika, ka san tudi ges mejla "mali problem" ka se tijče kil. Ge moren povedati, ka san gejla normalno, ampak san npr. gejla meso in solato, brez priloge, gazirane pijače črtala in pila samo vodo, tu pa tan san si slačec privoščila. Pa seveda DOSTI GIBANJA. Seveda kile nejso šle doj v 1 meseci, ka se razmimo... So pa nej prišle nazaj, ka pa je bistvenega pomena.
Zdaj, či bi rada shujšala v  kratkem roku, ti priporočan ka si poiščeš nekšnega eksperta - tudi če boš šla v fitnes se nej zaleteti na prvo orodje, ka boš ga vijdla, odvisno od tega v keri predel telesa hočeš shujšati in koliko kg hočeš "raztopiti", daj si najdi res nekoga ka se razmi na to (nej samo na orodja, tudi ka se tiče JEDILNIKA!!!) oziroma se posvetuješ s svojim zdravnikom glede načina hujšanja.
Pa tudi SAMODISCIPLINA je pri tem zelo pomembna.
V prvi vrsti pa tudi moreš razčistiti sama pri sebi, či te rejsan tak moti tisti kilogramček ali dva več...

Bosko

Krpan obratuje še ja... pri prehranjevanji skenslajte OH (kruh, priloge, sladke pijače itd.) maščob (rastlinskih) se ne izogibajte preveč, ker to povzroči zaprtje, max 1g na kg TT.. seveda pa lahko uporabiš omega 3,6,7,9 maščobne kisline, kere ne redijo, kombinirane z L-karnitinom... obvezno pa je tudi švicanje :) 

lara_croft

Ge ti dan dieto, s kerof shujšaš 12 kil v 2 mesecaj.:)

XXX YYY

Sam bi predlagal glede jedilnika isto kak popi napisal, glede treninga pa krožni trening ( cejlo telo 3 do 4x na teden z malimi pavzami vaje in veliko ponovitev 15-20 ) zmes pa kardio tek oz. kolesarjenje na pulzi za kurjenje maščob 60-70 % od maximalnoga! Nega boga ka nebi shujšala :).

Istvan Vinetou

Ja, man eno vprašanje. Ka pravite ka gazirane pijače skinoti s programa.:) Ka pa radenska in donat?

anja forjan

Donat je dober pite največkrat enkrat na mesec, ka se te malo telo spuca, nej pa je za to ka bi ga prepogosto pila :) Radenska se pa odsvetuje. Naboljše je ka piješ navadno vodo, pa kakšen naraven sok, ampak pri naravnon soke moreš znate ka ti je to že en obrok :) ja drugače pa je za hujšanje najbokša kakša aerobna vadba, lahkotni tek, plavanje,.... pa nej na začetke preforsejrate, ker boš zgibila volo. Če do te na druge den kar fajn mišice bolele te znaš ka si učinkovito delala. :) Aja pa pri vsaki vadbi se moreš rejdno prešvicate. Vaje je pa najbokše delate na velki gimnastični žogi. To ti pravim iz naših priporočil v fizioterapije. Pa dosti uspeha pri hujšanje.

anja forjan

Aja pa zdravo je ka na mejsec zgibiš 1-2 kg maščob, nej pa 12kg v 2 mesecih. Je pa res če maš pač takšo konstitucijo oz gene boš pa mogla cejle život pazite na prehrano. No saj ge bi tude mogla, ampak glavno ti je to ka se gibleš :)

lara_croft

zdravo ali nej zdravo, od toga ne mergeš či pač shujšaš 12 kil v 2 mesecaj, seveda pa je odvisno od človeka kak idejo kile dol. Aja pa po 17.00 vre nej geste pa ide!

Hruščov

Živjo!
Malo sem prebral vaše prispevke na temo hujšanja in različnih destinacij za uresničitev le tega.
Sam se dosti ukvarjam s športom in ti priporočam slednje:
- Veliko vsega in malo samo določenega;torej kardiovaskularno (aerobno, nikakor anaerobno vadbo) kombiniraj z obiskom fitnessa, plavanjem kolesarjejem in razteznimi vajami.
- sam obisk fitnessa, kot nekateri mislijo še ne pomeni, da boš kar naenkrat postala "napihnjena". Fitness naj ti služi za čvrstitev mišičnih skupin, ki z ostalo vadbo ne pridobijo na obliki in napetosti. Prej je že nekdo predlagal krožno vadbo, ki je dobra alternativa (mala obremenitev, veliko št. ponovitev.
- kolesarjenje oz. rolanje po izbiri bo izoblikovalo tvoje mišice na nogah in gluteus (zadnjica), katerih obremenitev težko simuliraš v fitnessu (razen trenažerji).
- plavanje priporočam v omejenem obsegu. Sam se ukvarjam z triatlonom (rekreativno) in ti lahko povem, da treningi plavanja utrujajo in zbijajo mišično napetost, kar pomeni težje izvajanje drugih oblik obremenitev (tek, kolesarjenje), pa tudi ob VELIKO časa prebitega v vodi se koža odebeli ( ne vem zakaj, pa ne pretirano). je pa res, da porabiš ogromno energije, če npr. preplavaš 1km.
- nazadnje pa ti lahko povem, da tudi sam uporabljam fitness Spartacus.
- kar se pa tiče raznih dodatkov hrani pa le pozorno, ker dodatki so smiselni le takrat, ko je telo izpostavljeno velikim obremenitvam, katerih ne moreš nadoknaditi s hrano.
Pa veliko užitka ti želim!

XXX YYY

Saj fizioterapevti normalno ka zagovarjate žogo zaradi pravilne drže hrbtenice na žogi, ali če bi samo vaje delali na žogi te ne nucaš fitnesa pa tau lejko doma delaš če maš žogo pa npr ročke in uteži. Osebno zagovarjan vaje na napravah in prostoročno z utežmi in  štango za izkušene fitneserje s pravilno tehniko in držo hrbtenice, žogo pa za kakšne trebušnjake in razgibavanje :) napisano z moškoga vidika :D.
Shujšati 12kg v 2 mescih haha no ja saj odvisno kelko vagaš pred hujšanjon.  Saj tu lejko cuj šteš izgubo še mišic in vode poleg maščobe in te telko grata...  Tak ka bi se počuto te verjetno kak mrtev pes :))) pa še zdravje si lejko zaj.... telko o ton!

jozefa Katančič

Že leta odin v Spartacus v fitness pa neman nobenih težav.Po mojem mnenju ma najbokša orodja v soboti,kar se tiče vaj za ženske.Želim ti prijetno vadbo,kjer koli že.Lp

XXX YYY

Hruščov si pozabo na počepe ( prostoročno ali na napravi ) in mrtve dvige ( normalni ali pa z ravnimi nogami ) ge dela cejlo tejlo pa da vidiš kakše noge in rit dobiš s ten ob pravilni prehrani preverjeno:D sicer tau pa je že  bole bodybuidling:)

Hruščov

@Qlimax
se strinjan s tvojimi vajami, ampak za neizkušene alhko pride ob nepravilni drži stopal in nog do poškod meniskusa....

trnuljchica

Mene je zanimalo kama naj grem, nej ka naj delam ;)

problem je ka ne vem kak se naj kcoj spravim in nucam nekoga ka mi to malo pojasni.

XXX YYY

Hruščov in hrbtenice in hrbtnih mišic tudi ob nepravilni drži hrbta! Tak ka samo za izkušene!

anja forjan

Seveda ka mo fizioterapevti zagovarjali pravilno držo. Ge osebno neman nika proti fitnesi, man tudi sama nekaj fitnes naprav doma, ampak žal je tak ka je fitnes nej za hujšanje. Je pač bole za krepitev mišic in trening vzdržljivosti. Najbokša za hujšanje je vsekakor aerobna vadba. Plavanje je pa nej za vsaki den, je pa dobro ker delajo vse mišice. Nejsan pa pristaš nekših diet. Rajše menje geste, več obrokov na den pa malo samo pazite ka geste in dosta gibati.
Qlimax fitnes naprave naj uporabljajo tisti keri jih znajo pravilno uporablati, pri tem seveda mislim predvsem na pravilno držo in pravilno dihanje. te je absolutno to dobro. Nej pa ka včasi viden na fitnes napravaj ka se tak grdo držijo pa uteži zdigavlejo ka nemren cuj gledate. Se pojavijo težave na hrbtenici čez par lejt nej pa kar takoj.

gipsy gipsy

Fizioterapevtka pa take neumnosti kvasiš tu. Fitnes je zelo pomemben pri hujšanju.
Treba je telo spravit do te mere, da imaš kar nekaj več mišične mase. Kaj to pomeni?
Če maš ti sedaj določeno porabo kalorij, imaš potem zaradi večje mišične mase tudi večjo potrebo po kalorijah. Narediš še majhen deficit vnosa kalorij in že s tem avtomatsko hujšaš, ker porabiš več.
Pravtako pa v fitnesu razvijaš mišice, ki ti pomagajo pri pravilni, ki jo ti tako zagovarjaš.
Je pa vse fora v tem, da potrebuješ v fitnesu nekoga, ki ti pomaga. To pa išče trnuljčica.

anja forjan

Gipsy ti se najprlej prepričaj, če je to neumnost ale pa je resnica. Seveda je fitnes dober, ampak za hujšanje je najbokša aerobna vadba, nej pa fitnes, ki je anaerobna vadba. No nemo ti zaj o ton pisala ka je ka, ker zgleda ka ti fejst dosta znaš o tem :) No v glavnon, to ka san ge napisla, san ščela samo date smernice kak sploh začate s hujšanjon. In nemreš ti nekoga, kere je recimo nej nika telovado že nekaj časa na fitnes naprave, ker je to zelo težka vadba. Začati mora z aerobno vadbo. Če si pa ti to prešto na nete, pa še ne pomene ka je to pravilna informacija oz znanstveni članek, ker na nete lejko dandanes vsi nekaj objavlajo. Preštudejraj malo fiziologijo, patofiziologijo, anatomijo, kinezioterapijo in funkcionalno anatomijo pa boš vido ka ne kvasim neumnosti. :))))) neumen je tiszi, ki ne preveri informacij. In če maš ti slabe mišice, kar jih tude maš po neaktivnosti moraš začate z lažjimi vajami, nej pa ka ideš v fitnes pa se tan forsejraš in na konce narediš samo še kakše poškodbe, te pa smo že pa mi fizioterapevte na vrsti ka vas spravimo v red. :)

čriček

Komur je dano da je suh ,ali svojim meram primerno rejen ,ima veliko srečo ,vsi ostali se soočamo s povečano težo ,predvsem maščobo v telesu ,vodo z telovadbo hitro spraviš iz telesa in prvi dve kili se ti takoj pozna,maščobo ,ja to pa je že druga pesem ,tudi hormoni in leta pa spol,predvsem pri ženskah po porodu ,vse se po malem nabira .vsi ki zagovarjate zdravo prehrano ,dovolj gibanja ,pa tudi življenje brez stresa,imate prav .Sam sem v svoji debeli koži ,zadovoljen.drugi se mučite z hujšanjem še naprej veliko uspeha vam  ali ti želim,gospodična ,ali gospa ,koliko teh odvećnih kg,pa sploh imaš,pa še en nasvet ,ljubi svoje telo,pa boš ljubila tudi sebe,na koncu je pa videz tako ali tako pri nekaterih stvareh ,nepomemben ,vsaj za mene-

XXX YYY

Fizioterapevtka nema veze če si nej telovado dugo ali pa si. Fitnes je za vse! Delaš pač na začetki z majhnimi težami z veliko ponovitvami da se naučiš tehnike posamezne vaje . Tak ka te je tau tudi nej težka vaja je lažja. Težke vaje so pa kda začneš z nižjimi ponovitvami in več kilogrami. Tij pač zagovarjaš aerobno vadbo mij eni pa kombinacijo obeh vadb za optimalni rezultat ;) Sicer če pa me kda v krijži vrejže od težkih počepov priden k tebi haha :)

Bojan Peček

Ančka, anaerobne vaje SO važne za hujšanje, točno tak kak je gipsy napiso.
Ne strinjan se niti s ten, da je fitnes naporna vadba, vse mašine se dajo tak naštimati, da delaš varno in z izredno nizkimi kilažami.

Zna biti dosta bole naporno, če koga na tekalno stezo postaviš, kak pa če na mašini malo za stegna ali prsa dela ;)

anja forjan

Kelko je pa učinka za hujšanje, če ge zdigavlen 10kg pa 30 ponovitev? :)))

XXX YYY

Ančka teoretično dosta znaš ali praktično verjetno še nej :).  Npr. delaš krožni trening vse vaje 20 ponovitev pa ideš npr. 5 vaj  za različne mišične skupine skoz brez pavze z ene mašine na drugo in te vrvli ka boš mejla pulz prek 100 optimalno je  seveda okoli 140   in te pulz de ti kuro maščobe enostavno ane ančka :)))

Bojan Peček

ančka, keri koli fitnes portal pogledneš, naj je slovenski, ameriški ali iranski, vseposedi se te način treninga pridiga kak mati vseh načinov hujšanja.
 torej anaerobni + aerobni trening.
Ali pistin ti ka svoje dale tiraš, če ščeš. 

gipsy gipsy

ančka, sem na svojem faxu študiral anatomijo, fiziologijo športa, biomehaniko športa itd., verjetno ti je jasno kam ciljam in pač vem kaj govorim. Poškodbe? Glede na tvojo izobrazbo ti lahko zatrdim, da vem veliko več o športnih poškodbah kot ti. Sori, tako pač je....
Ker maš slabe mišice ne smeš v fitnes al kaj? Narobe svet! :)) Sploh pa si ti očitno predstavljaš, da je fitnes samo za pridobivanje mišic in ne vem kakšno kvihtanje, kjer maš neverjetno velike šanse za poškodbe.
Glej, nimam nič proti tebi, sam ne krive vere širit med ljudmi...maš pa definitivno prav glede tistega, kar praviš o internetu. Ljudje se preveč zanašajo na razne strani, kjer svetujejo o prehrani in vadbi.

anja forjan

kje sem pa jaz napisala, da moraš samo aerobno vadbo uporablat? Ja športniki znate nekaj o poškodbah, ampak dvomim da več kot mi :))) je pa fajn da nekaj znaš o tem, je pa res da tudi športniki ne znajo pravilno izvajati vaj :))) jsz spuštujem vse načine telovadbe, ampak mi pač vemo ka je najboljše in da ne moreš po težavnosti začeti na deseti stopnji, če še do pete ne more prit :) je tak? v glavnon pa vsak dela sam sebi škodo, če ne pozna osnove fiziologije :))) lepo trenirajte :)))

Bojan Peček

gda ti napišen, da trbej začati z malimi kilami odvrneš ka ma to za efekta, v naslednjon poste pa napišeš kak se lejko poškoduvleš če forseraš kile.

svašta...

gipsy gipsy

Kaki športniki? Tebi pa res ne potegne na easy, kaj?
Sem diplomirani kondicijski trener, da ti ne bo taka uganka.  ;)
Pa ne mislim se iti s tabo igric, kdo ve več. Vidim, da še vedno misliš, da je obisk fitnesa začetek vadbe na 10. stopnji. :))
Jaz sem prepričan, da ti še mimo fitnesa laufala nisi, ne da bi ga obiskala...
V fitnesu celo težje kaj narobe narediš, saj ti trenežerji praktično ne omogočajo veliko napak in si po nekaj obiskih in vadbi z osebnim trenerjem z lahkoto zapomniš kako s trenažerji delat.

P.S.: Cave, tisto izjavo pa sem spregledal, ko je izjavila kaj ima haska delat 10kg po 30 ponovitev. In potem trdi, kaj vse ona ve. Ne morem, da verjamem.

Gdč. Ančka, bo treba res še enkrat vzet knjige v roke, če misliš, da male obremenitve nimajo učinka. Imam sestrično, ki je fizioterapevtka, vem koliko in kaj morate vedeti. ;)

anja forjan

Dragi moji seveda ka majo male kile določeni učinek, ampak nemajo pa takšoga ka bi ti kuro maščobe tak ka bi ti vse doj teklo. San že bila v fitnese, pa tude doma man en del teh trenažerov in znan kak se dele, kere mišice delajo, kak delajo pa kakše je učinek. In kakša je optimalna teža ka jo zdigavleš in kelko je max ponovitev ka jo s to težo dvigneš? :) Kak koli si gučimo, najprlej je aerobna vadba in te kda že ti malo pridobiš moč ideš na anaerobno vadbo. Je tak? Maš recimo človeka kere ma oceno mišične moči +3 pa ga daš v fitnes? ja samo te neven ka si napravo. Seveda je pa fitnes dobra zadeva, ampak moreš mete enga ka ti zna razložite vse na ka moreš pazite in ka nej delate. Na žalost pa mamo v ms bole slabo podkovane "trenerje".
Cave ja pa to je logično če ti predozejraš kilažo, ka lejko pride do poškodb. Pa nej takšeh ka bi se zaj neka spotro, ampak pač sklep in vse ka je okoli sklepa predstavla več stvari.
Gipsy ja tej knjige pa man ge kar fajn naštudejrane, zgleda ka ne sprejemate novosti, kere so iz mejsca v mejsec. De trbelo malo po tujih člankih pregledate ka je bilo dokazano pa ka nej.

789

Kaj pa sedaj?

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi