Piko na i prvemu dnevu turnirja Ford Open Avto Rajh 2013 so z zmago postavili domači nogometaši selekcije U-10. Dve 2. mesti za Čardo.
Prvi dan turnirja so nastopili nogometaši selekcij U-6, U-8 in U-10. Med slednjimi so slavili nogometaši Mure, ki so v finalu z 2:0 premagali Radomlje. V konkurenci 15 ekip je tretje mesto osvojil ZTE iz Madžarske. "Zelo sem zadovoljen s tem, kar je pokazala moja ekipa. Ponosen sem na igralce, ki so danes prikazali daleč najboljši nogomet. Obrestuje se trdo delo na treningih," je po podelitvi pokalov povedal Aleš Bagola, trener zmagovalne ekipe, ki je ob 20 danih prejela zgolj en gol. "Praktično celo leto živimo za ta spektakel, kot ga lahko imenujemo. Hvala bogu, da je zdržalo tudi vreme in samo želimo si lahko čim več takšnih turnirjev," je še dodal popolnoma premočen, saj so ga igralci polili s šampanjcem.
Na prvem dnevu je bila uspešna tudi Čarda, ki pa je dvakrat izgubila v finalu. V selekciji U-8 so se zmage v konkurenci 16 ekip veselili nogometaši Krškega, druga je bila Čarda, pokal za 3. mesto pa je osvojil Čakovec. V najmlajši kategoriji je 1. mesto osvojil Varteks, ki je v finalu premagal Čardo, tretji so bili Mariborčani iz NŠ Marinko Galič. Dolg nogometni dan na Fazaneriji se je zaključil s prekmursko-štajerskim derbijem selekcije U-14. Na umetni travi sta se udarila Mura in Maribor, Štajerci pa so slavili s 5:0
Začetni udarec na turnirju je pripadel županu Murske Sobote Antonu Štihcu, ki je povedal, da je vesel, ker se je zbralo toliko mladih nogometašev. Na turnirju je bil tudi predstavnik Slovenske vojske, in sicer judoist Matjaž Ceraj, ki pozdravlja ukvarjanje mladih s športom, zbrane pa je nagovoril tudi podpredsednik NZS-ja Franc Kopatin.
Danes bo na sporedu še drugi dan turnirja, nastopili pa bodo nogometaši selekcij U-7, U-9, U-11 in U-12. Tekme se na Fazaneriji začnejo ob 9. uri.
Foto: Jure Banfi in Tomaž Štrakl.