Nogometaši Nafte so po visokem porazu z madžarskim ZTE-jem gostili še Mariborčane. Štajerci so pred odhodom v Turčijo slavili z 0:3, a so se Lendavčani dobro upirali do sredine drugega polčasa.

Nogometaši Nafte so bili prvi pripravljalni nasprotnik mariborskega prvoligaša, ki je v Lendavi slavil z izidom 0:3.

Dvoboj na igrišču z umetno travnato površino sicer ni ponudil pretirano vrhunske nogometne predstave, saj je bilo pravih priložnosti malo, predvsem v drugem polčasu pa sta igro oviral tudi oster mraz in temperatura okoli ledišča.

Štajerce je sicer že sredi prvega polčasa v vodstvo popeljal debitant v mariborskem dresu Maks Barišić, v drugem delu srečanja, ko so gostitelji zaigrali tudi z lepim številom mladincev, pa je zmago vijolic z dvema goloma potrdil Arnel Jakupović.

NAFTA 1903 - MARIBOR 0:3 (0:1)
Strelci: Barišić (28'), Jakupović (78', 80').
Nafta 1903: Nemeth, Erniša, Novinić, Paljk, Oštrek, Gergo, Urh, Bešir, Bončina, Vuica, Pigac. Igrali so še: Kumer, Sekulic, Plej, Sintič, Čuček Bezjak, Bacinger, Rajh, Gonza, Novak, Jurovič, Horvat. Trener: Jozsef Bozsik.
Maribor - prvi polčas: Jug, Strajnar, Mitrović, Uskoković, Lorber, Vrhovec, Dizdarević, Čuk, Barišić, Iličić, Kolar. Drugi polčas: Bergsen, Lorbek, Vidmar, Watson, Urata, Pihler, Laušić, Božić, Soudani, Jakupović, Castro. Trener: Ante Šimundža.

Maribor zaigral z dvema enajstericama

Ante Šimundža je moral nekoliko prilagoditi sestavo enajsterice, saj je pogrešal vse tri desne bočne branilce, Martina Milca, Andraža Žiniča in novinca Pijusa Širvysa. Tako je prvi polčas na desni strani zadnje vrste odigral Marcel Lorber, v drugem pa 17-letni Anej Lorbek. Na seznamu tistih, ki se vračajo po poškodbi, so še Gregor Sikošek, Behar Feta in Vladan Vidaković. Danes predstavljeni novinec Redwan Bourlès pa še ni nared za nastop, Jan Repas in Sven Šoštarič Karič pa sta del reprezentance.

Pri domačih ni nastopil poškodovani Mihael Rebernik, v modrem dresu pa je zaigral Žan Bešir. Primorec, ki igra na krilnem položaju, je bil nazadnje član Primorja, pred tem je nekaj prvoligaških minut nabral pri Kopru in Gorici.

Uvodne minute niso ponudile resnejše nevarnosti za lendavska vrata, saj so se gostitelji organizirano postavili na svojo polovico, v 16. minuti pa so zapretili s strelom z leve strani igrišča, a je z glavo odbil Luka Uskoković. Maribor je do vodstva prišel v 28. minuti. Marcel Lorber je v osrčju kazenskega prostora našel Maksa Barišića, ta pa je prvi nastop v dresu novega kluba kronal s strelom ob desni vratnici.

V drugi polčas je vstopila nova enajsterica mariborskih nogometašev. Dvakrat je poskušal Hilal Soudani, nato še en debitant Lan Vidmar, gostje pa so vodstvo povišali šele potem, ko so tudi Lendavčani po uri tekme v igro poslali zasedbo, ki so jo sestavljali mlajši nogometaši.

V 78. minuti je predložek Aneja Lorbka odbil domači vratar, Arnel Jakupović pa je bil na pravem mestu in je žogo poslal v mrežo. Isti nogometaš je dve minuti zatem zadel še drugič, tokrat je izkoristil podajo Marka Božića in z močnim strelom zadel v levi spodnji kot.

Mariborčani se v petek odpravljajo na priprave v Turčijo. Nasprotniki v Beleku bodo slovaški Trenčin, poljski Lech Poznanj, ukrajinski Šahtar Doneck, poljski Rakow in Tuzla City iz BiH.