Nogometaši Beltinec danes igrajo prvo srečanje kvalifikacij za preboj med drugoligaše. V beltinskem športnem parku jim nasproti stojijo nogometaši Bleda, prvaki 3. SNL - center.
V Beltincih se danes obeta pravi nogometni praznik. Domačini imajo namreč priložnost, da se prebijejo med drugoligaše, za kar bodo morali premagati ekipo Bleda.
Ekipa Bleda je v letošnji tretjeligaški konkurenci osvojila prvo mesto s 60-imi osvojenimi točkami, s čimer so za 2 točki ugnali drugouvrščeno ekipo Grosuplja. Nogometaši Bleda so na 26 tekmah dosegli 19 zmag, tri remiji in doživeli 4 poraze.
Beltinčani bodo morali biti še posebej pozorni na prvega strelca Bleda Ladislava Stanka, ki je v letošnji sezoni zabil kar 24 zadetkov.
Na drugi strani so Beltinci letos zbrali 64 točke, ob tem dosegli 20 zmag, 4 remije, le dvakrat pa so morali priznati premoč nasprotnikom. Najboljša strelca v letošnji sezoni sta bila Jernej Tkalec in Luka Ciglarič, ki sta dosegla po 13 zadetkov.
Po veliki napaki gostujoče obrambe v 10. minuti za vodstvo domačih zadel Mitja Mauko.
Gostje najprej zapravili izjemno priložnost za izenačenje, že v naslednjem napadu prodor po desni, podaja pred vrata, Armin Pašić pa iz neposredne bližine zabija za izenačenje v 19. minuti.
V 45. minuti rdeč karton prejel igralec Beltinec, Mitja Kosi.